Bezinwazyjne laserowe zamykanie naczynek z różnych partii ciała w Warszawie

Zabieg laserowego zamykania naczynek to doskonała możliwość aby uzyskać piękną skórę bez krępujących zmian

Procedura zabiegu usuwania naczynek polega na naświetleniu zmian naczyniowych laserem. Wówczas długość wiązki lasera musi być dobrana do indywidualnych parametrów zmiany. Podczas konsultacji klasyfikacyjnej lekarz medycyny estetycznej dobiera parametry, w tym ilość impulsów, energię, rodzaj filtra. Następnie skóra w miejscu zabiegu jest oczyszczana, a pacjent musi założyć okulary ochronne. W następnym etapie lekarz przykłada głowicę lasera w miejscu zmiany. W skutek działania lasera krew zostaje podgrzana, w efekcie dochodzi do zniszczenia ścianek rozszerzonego naczynka. Po zabiegu w krótkim czasie pozostałości po naczynku zostają naturalnie wydalone z organizmu.

Bezinwazyjne laserowe zamykanie naczynek z różnych partii ciała w Warszawie

Zabieg laserowego zamykania naczynek pozwala w bezpieczny sposób uporać się z problemem popękanych naczynek, które szpecą ciało

Dla kogo

Zabieg ten doskonale nadaje się dla osób borykających się z zaburzeniami pracy naczyń krwionośnych, a także dla osób z problemem, tak zwanych pajączków. Większość pacjentów decyduje się na laserowe zamykanie naczynek ze względów estetycznych. Zabieg laserem poprawia samoocenę pacjentów. Laser cutera sprawdza się u osób posiadających na skórze zmiany, takie jak: naczyniaki płaskie, rozszerzone naczynka, popękane naczynka. Co więcej zabieg usuwa plamy soczewicowate. Zabieg laserowego zamykania naczynek świetnie sprawdza się także u osób z rumieniem.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu nie wymaga restrykcyjnych przygotowań. Jednakże należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim pacjent musi zadbać o to aby skóra w miejscu zabiegu nie była podrażniona, ani sucha. W dniu zabiegu nie należy: pić alkoholu, stosować leków światłouczulających, posiadać opalenizny, używać żadnych kremów, ani robić makijażu gdyż skóra musi być czysta. Przed zabiegiem należy wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Ponadto należy poinformować lekarz przed wykonaniem zabiegu o przyjmowaniu leków.

Efekty

Efekty zabiegu laserowego zamykania naczynek są przede wszystkim długotrwałe. Należą do nich m. in.: poprawa kolorytu skóry, niwelacja zmian naczyniowych, poprawa wyglądu skóry bądź cery, redukcja pajączków, usunięcie naczyniaków. Co ważne zmiany te usuwane są całkowicie i stosunkowo szybko przestają szpecić ciało. Są to ważne efekty dla większości osób poddających się zabiegowi ponieważ poprawiają wygląd, estetykę, a także poczucie własnej wartości. Zabieg pozwala się pozbyć problemu, takiego jak rumień oraz zmamiona naczyniowe i jest zabiegiem bezpiecznym.

Przeciwskazania

Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajdują się m. in.: ciąża oraz okres karmienia piersią, epilepsja, choroby nowotworowe, zaawansowane cukrzyca, zaburzenia związane z krzepnięciem krwi, mechaniczne uszkodzenia, a także podrażnienia skóry w obrębie miejsca zabiegowego. Ponadto przeciwwskazania do zabiegu obejmują także przyjmowanie niektórych leków, w tym zioła(np. skrzyp, nagietek)i leki światłouczulające. Przeciwwskazaniem jest również stosowanie leków wpływających na wzrost wrażliwości na światło. O wszystkim tym należy poinformować lekarza przed zabiegiem.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:15 - 30 minut
Wykonywany przez:lekarz, kosmetolog
Części ciała:Ciało, twarz
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:Indywidualnie
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Bezinwazyjne laserowe zamykanie naczynek z różnych partii ciała w Warszawie

Zabieg laserowego zamykania naczynek pozwala w bezpieczny sposób uporać się z problemem popękanych naczynek, które szpecą ciało

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Warto widzieć, że nawet zamykanie rozległych i popękanych naczynek laserem jest bezinwazyjne i co najważniejsze bezbolesne. Na rozszerzone naczynka krwionośne stosowany jest laser, który nie powoduje naruszeń nabłonka. Podczas zabiegu jedynie przy naprawdę rozległych zmianach pacjenci mogą odczuwać w trakcie zabiegu lekkie pieczenie. Po zabiegu skóra może być nieco bardziej wrażliwa i mogą wystąpić na niej zaczerwienienia, a także opuchnięcia. Jednakże tego typu skutki uboczne po laserowym zamykaniu naczyń krwionośnych znikają samoistnie po kilku dniach od dnia zabiegu.
+
Jest to kwestia zależna od wielkości i rodzaju zmian, które dana osoba pragnie usunąć. W przypadku niewielkiej zmiany przeważnie wystarcza jedna sesja, która daje efekty już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Natomiast w przypadku usuwania leserem rozległych zmian naczyniowych często zaleca się wykonanie serii zabiegów do uzyskania, jak najlepszych efektów. Wówczas ilość zabiegów ustala lekarz podczas konsultacji przed zabiegowej. Przeważnie wystarczająca jest ilość od jednego do pięciu zabiegów laserowych wykonywana na problematycznym obszarze ciała. Co ważne zabiegi należy wykonywać z zachowaniem odstępu czasowego. To specjalista określa odpowiedni czas odstępu pomiędzy zabiegami na podstawie m. in.: kondycji skóry danej osoby. Skóra po pierwszym zabiegu powinna mieć czas żeby odpocząć oraz zregenerować się. Zazwyczaj zalecany dystans pomiędzy zabiegami wynosi od czterech do sześciu tygodni.
+
Usuwanie naczynek oraz innych zmian naczyniowych, takich jak usuwanie rumienia laserem daje długotrwałe efekty. W wielu przypadkach efekt ten jest stały, a problem już nie powraca. Oczywiście jest to zależne od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Zdarzają się osoby z dużą tendencją do powstawania np. pękających naczynek. Wówczas w takich przypadkach jeśli problem powróci zaleca się systematyczne wykonywanie zabiegu w ustalonym z lekarzem odstępie czasowym.
+
Czas trwania pojedynczego zabiegu usuwania/zamykania naczynek laserem jest uzależniony od kilku ważnych czynników. Przede wszystkim ogromne znaczenie i wpływ na długość zabiegu ma rozległość zmian naczyniowych. Co więcej w wielu przypadka zamykanie naczyń odbywa się w kilku różnych miejscach podczas jednej sesji laserem. Oznacza to, że im więcej punktów/zmian do usunięcia, tym dłuższy czas trwania całej sesji. Znaczenie ma także rozmieszczenie samych naczynek, które mają zostać poddane zabiegowi. Jednak zazwyczaj czas trwania zabiegu mieści się w przedziale czasowym od piętnastu do trzydziestu minut.
+
W całym społeczeństwie wiele osób posiada naturalną predyspozycję do występowania naczynek, czyli teleangiektazji. Pękające naczynka, pajączki, zmiany naczyniowe, wszystko to wpływa na komfort życia takiej osoby i może powodować kompleksy. Usunięcie laserem tego problemu jest doskonałą opcją dla takich osób gdyż daje świetne efekty i co ważne jest zabiegiem bezbolesnym. Bezpośrednio po zabiegu nasza skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Objawy te mijają na kilka dni po zabiegu. Niemniej jednak o skórę po zabiegu należy odpowiednio zadbać. Oczywiście to specjalista wykonujący zabieg laserowego zamykania naczynek dokładnie poinstruuje nas jak pielęgnować skórę. Przede wszystkim pacjentom zaleca się stosowanie fotoprotekcji. Jest to ważne gdyż po zabiegu należy chronić skórę przed promieniami słońca. Zatem zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Po zabiegu nie należy także korzystać z solarium oraz z sauny. Co więcej osoba, która podała się laserowemu zamykaniu naczyń powinna obowiązkowo zrezygnować z używania kosmetyków posiadających w swoim składzie alkohol oraz inne składniki drażniące. Przez kilka pierwszych dni od dnia zabiegu zaleca się traktowanie skóry w sposób delikatny i unikanie wszelkich podrażnień. Wówczas do codziennej pielęgnacji zaleca się zmianę ręcznika na miękką ściereczkę bądź na jałową delikatną gazę.
+
Najczęściej laserowe usuwanie naczynek wykonywane jest w obrębie twarzy. Niemniej jednak zabieg zamykania naczynek laserem można wykonać na różnych partiach ciała. Nieestetyczny problem może wystąpić np. na nogach, dłoniach, szyi, dekolcie, udach, łydkach, nosie, a nawet na policzkach, czy też brodzie. Zabieg można wykonać na każdą z tych partii ciała i to niezależnie od wieku oraz płci. Co więcej zabiegowi mogą zostać poddane nawet dzieci. Wówczas przed zabiegiem to dermatolog dziecięcy decyduje o klasyfikacji dziecka do zabiegu.
+
Oczywiście głównym warunkiem do poddania się zabiegowi jest występowanie u danej osoby zmian naczyniowych lub innych schorzeń, które można usunąć za pomocą działania lasera. U takich osób nie mogą występować także żadne przeciwwskazania do zabiegu. Ponadto najlepszym okresem w roku do wykonaniu zabiegu jest okres jesienno-zimowy oraz ewentualnie wczesna wiosna. Jest to ważne gdyż to właśnie w tych okresach nasza skóra jest najmniej narożna na działanie promieni słonecznych.
+
Niestety istnie wiele czynników powodujących powstawanie zmian skórnych. W dużej mierze wpływ na pojawianie się zmian naczyniowych mają predyspozycje genetyczne. Powodem powstawania i pękania naczyń może być także nieprawidłowa pielęgnacja skóry/cery, zbyt gorące kąpiele oraz warunki atmosferyczne, w tym: mróz, wiatr oraz ostre słońce.

Skuteczne oraz bezbolesne zamykanie naczynek laserem w Warszawie cennik

OpisCenaRezerwacja