Zabieg karboksyterapii skutecznie rozpuszcza komórki tłuszczowe

Karboksyterapia to nowoczesna metoda, stosowana podczas walki z wszelkiego rodzaju niedoskonałościami skóry, a także oznakami starzenia

Zabieg karboksyterapii polega na podskórnym podaniu dwutlenki węgla w formie specjalnego preparatu. Preparat ten aplikowany jest za pomocą cienkiej igły. Wówczas zaaplikowany gaz wchodzi w reakcją z cząsteczkami wody. W miejscu zabiegu karboksyterapii następuje przywrócenie prawidłowego mikrokrążenia, poprawy metabolizmu i redukcji namiaru tkanki tłuszczowej. Stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i wspomaga wzrost elastyczności skóry. Tego typu zabieg można wykonać na różnych partiach ciała np. na brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki. Po zakończonym procesie regeneracji skóry dwutlenek węgla wydalany jest z organizmu poprzez płuca.

Zabieg karboksyterapii w Warszawie skutecznie rozpuszcza komórki tłuszczowe

W efekcie karboksyterapii można zniwelować cienie pod oczami, pozbyć się nadmiaru komórek tłuszczowych, a także odzyskać sprężystość skóry

Dla kogo

Zabieg karboksyterapii jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z nieestetycznym i krępującym wyglądem skóry. Zabieg świetnie sprawdza się u osób borykających się z problemem cellulitu, łuszczycy, nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów, wiotkością i brakiem elastyczności skóry. Ponadto metoda ta sprawdzi się u osób z problemem jakim jest wypadanie włosów i cienie pod oczami. Zabieg jest szczególnie dedykowany dla osób chcących pozbyć się skórki pomarańczowej, blizn oraz oznak starzenia poprzez sprawne spłycenie zmarszczek.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg karboksyterapii, choć jest nieinwazyjny to wymaga od pacjenta odpowiednich przygotowań. Zaleca się na 3 tyg. przed planowanym zabiegiem unikanie opalania się i nadmiernego wystawiania na promienie UV. Wówczas nie należy też stosować na tydzień przed zabiegiem peelingów oraz innych metod, które złuszczają naskórek. W dniu zabiegu pacjent powinien ubrać się wygodnie, w ubrania umożliwiające łatwy dostęp do miejsca zabiegowego. Lekarz powinien przed zabiegiem zostać poinformowany o przyjmowanych przez pacjenta lekach.

Efekty

Pacjent po zabiegu karboksyterapii może spodziewać się wysoce widocznych efektów, takich jak: wygładzona skóra, redukcja cellulitu, redukcja zmarszczek, jędrna i elastyczna skóra, redukcja cieni pod oczami, w tym pod dolną powieką, a także wzmocnienie cebulek włosów. Działanie gazu to procedura wpływająca na nadmiar tkanki tłuszczowej i lepszą gospodarkę substancji odżywczych. Po zabiegu blizny i rozstępy są zniwelowane. Zabieg wpływa na poprawę ukrwienia skóry poprzez lepszy przepływ krwi i pobudzenie procesu syntezy kolagenu.

Przeciwskazania

Zabiegu nie należy wykonywać gdy u pacjenta występuję jakiekolwiek przeciwwskazanie do jego wykonania. Zabieg karboksyterapii nie może zostać przeprowadzony m. in.: podczas ciąży i laktacji, podczas stanów zapalnych skóry, podczas niewydolności nerek. Wykluczające do zabiegu są także: choroby nowotworowe, przebyty niedawno udar, zatory żylne, ciężkie choroby płuc, zespół bezdechu śródsennego, nieregularne ciśnienie krwi, choroby krwotoczne, epilepsja, a także zaburzenia tkanek zlokalizowane w miejscu zabiegowym.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:15 - 45 minut
Wykonywany przez:kosmetolog
Części ciała:Skóra głowy, twarz, oczy, ciało, pośladki, uda, biust, brzuch
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:6 - 10 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Zabieg karboksyterapii w Warszawie skutecznie rozpuszcza komórki tłuszczowe

Karboksyterapia to nowoczesna metoda stosowana w medycynie estetycznej stosowana podczas walki z wszelkiego rodzaju niedoskonałościami skóry, a także oznakami starzenia

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Czas trwania zabiegu może wahać się od 5 minut do nawet 45 minut. Różnica w czasie trwania zabiegu wynika z wielkości pola zabiegowego oraz od ilości wykorzystania gazu. Warto także zwrócić uwagę, że zabieg z udziałem dwutlenku węgla nie wymaga od pacjenta długich przygotowań. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku wskazówek lekarza.
+
Zabieg dwutlenkiem węgla jest praktycznie bezbolesnym, a cała procedura jest małoinwazyjna. W trakcie trwania zabiegu pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe o niskim stopniu natężenia, przypominające ukłucia i delikatne rozpychanie skóry. Podczas gdy pacjent odczuwa ukłucie aplikowany jest pod skórę dwutlenek węgla, który pozytywnie wpływa na nadmiar tkanki tłuszczowej i prowadzi do regeneracji skóry. Wówczas stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry. Co więcej dzięki działaniu dwutlenku węgla następuje sprawniejsza pigmentacja skóry, a w efekcie następuje poprawa kolorytu, blizny i rozstępy stają się niewidoczne.
+
Podczas zabiegu za pomocą cienkiej igły w głąb skóry aplikowany jest preparat z dwutlenkiem węgla. W miejscu zabiegu następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym zwiększa się przepływ krwi i dochodzi do stymulacji metabolizmu tłuszczu. Zwiększone ukrwienie prowadzi do lepszego drenażu limfatycznego i wydalania uwolnionego tłuszczu. Nasilona zostaje także produkcja kolagenu, a także elastyny, czyli substancji, które są w organizmie odpowiedzialne za jędrność skóry. Wówczas możliwa jest szybka redukcja zmarszczek i regeneracja skóry. Dzięki zabiegowi karboksyterapii usprawniony zostaje cały proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, a to wpływa między innymi na możliwość wymodelowania sylwetki.
+
Efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas, ale warto wiedzieć, że w celu uzyskania długotrwałych i widocznych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów. Ilość zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i problemów danego pacjenta. Aby uzyskać jak najlepsze efekty aplikacji pod skórę dwutlenku węgla należy wykonać od kilku do kilkunastu zabiegów. W rejonach takich jak twarz zazwyczaj wykonuje się od czterech do ośmiu zabiegów z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego. Natomiast w przypadku zabiegów na całe ciało zaleca się wykonanie od dziesięciu do piętnastu zabiegów również wykonywanych z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego.
+
Zaaplikowany do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przemienia się w kwas węglowy, a następnie rozpuszcza komórki tłuszczowe i przepukliny tłuszczowe. To prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego. W następstwie tego dochodzi do wydalenia wyodrębnionej tkanki tłuszczowej przez organizm. Oznacza to, że zabieg powinien być wykonany w miejscach gdzie występuje problem danego pacjenta. Zabieg można wykonać w miejscach, takich jak m. in.: pośladki, uda, kolana, łydki, twarz, dekolt, szyja, biust, a nawet dłonie. Dużą popularnością wśród pacjentów cieszy się także karboksyterapia oczu, która daje niesamowity efekt, jakim jest redukcja cieni pod oczami. Oprócz tego dzięki zabiegowi można pozbyć się cellulitu, blizn, rozstępów, zmarszczek i innych defektów urody.
+
Liczne badania przeprowadzone w tej kwestii jednoznacznie potwierdzają, że zabieg z dwutlenkiem węgla jest skutecznym sposobem na walkę z nadmiernym wypadaniem włosów. Dzięki aplikacji dwutlenku węgla pod skórę głowy, włosy stają się silniejsze, bardziej lśniące i zdecydowanie mniej skłonne do wypadania.
+
Warto wiedzieć, że nie ma konkretnych wytycznych dotyczących tego, w jakim wieku należy wykonać zabieg. Oznacza to, że tak naprawdę karboksyterapii może poddać się każda zdrowa osoba nie posiadająca żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Natomiast zabiegu nie można wykonać w przypadku osób posiadających jakiekolwiek przeciwwskazania. Jest to zabieg przeznaczony przede wszystkim dla osób, które zmagają się bądź czują dyskomfort z powodu: cellulitu, blizn, rozstępów, skórki pomarańczowej, nadmiaru tkanki tłuszczowej. Co więcej dwutlenek węgla korzystnie wpływa na odcień skóry i na jej wygląd. Karboksyterapia świetnie sprawdza się u osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Metoda ta wykazuje także świetne wyniki w walce z problemem jakim jest łuszczyca. Wówczas skóra łuszczycowa cechuje się przede wszystkim zmianami w dystrybucji wapnia. Natomiast aplikacja podskórna dwutlenku węgla oddziaływuje do regulacji gospodarki wapniowej. Co więcej kwas węglowy wpływa na lepsze dotlenienie i poprawę ukrwienia skóry. Jest to bardzo ważne ponieważ Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, który zagęszcza skórę, poprawia jej jędrność, a skóra staje się lepiej odżywiona. Badania wykazują, że w wyniku karboksyterapii następuje nawet do 60% redukcji łuszczycy.
+
Sam zabieg nie jest obciążony długotrwałym okresem rekonwalescencji. Pacjent niemal od razu może powrócić do codziennych czynności. Należy jednak przestrzegać zaleceń specjalisty i przez około 12 godzin po zabiegu unikać wysiłku fizycznego i nadmiernego namaczania skóry. W przypadku karboksyterapii oczu bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać makijażu. Na miejsca zabiegowe nie należy stosować peelingów oraz innych preparatów. Po zabiegu w miejscu jego wykonania skóra może być zaczerwieniona, lekko opuchnięta, a w niektórych przypadkach mogą pojawić się siniaki. Objawy te samoistnie przeminą.

Zabieg karboksyterapii w Warszawie skutecznie rozpuszcza komórki tłuszczowe cennik

OpisCenaRezerwacja