Skuteczna redukcja bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym Warszawa

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych przy użyciu kwasu hialuronowego umożliwia redukcję zmarszczek i poprawia owal twarzy

Obecność zmarszczek nosowo wargowych jest wynikiem naturalnego procesu starzenia. Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą osobom zmagającym się z problemem i umożliwia redukcję głębokich zmarszczek. Jednym z popularniejszych zabiegów jest ten na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy stosowany do wypełniania bruzd nosowo wargowych poprawia owal twarzy i dba o prawidłowe nawilżenie skóry. Wstrzykiwany w odpowiednie warstwy skóry kwas wypełnia zmarszczki poprzez zwiększenie utraconej objętości, aktywuje również fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Stosowany do zabiegu gęsty usieciowany kwas hialuronowy gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoki poziom skuteczności.

Skuteczna redukcja bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym Warszawa

Zabieg wypełniania bruzd nosowo wargowych przy zastosowaniu kwasu hialuronowego to efektywny i powszechnie stosowany zabieg medycyny estetycznej o wysokim poziomie skuteczności

Dla kogo

Wraz z wiekiem powstają bruzdy nosowo wargowe pojawiające się w okolicach kącików ust. Owal twarzy odpowiedniego podparcia zaczyna opadać, ubywa również tkanki kostnej i tłuszczowej przez co w obrębie twarzy obserwujemy później obecność głębokich bruzd. Są to tak zwane zmarszczki statyczne. Kwas hialuronowy wskazany jest również dla osób zmagających się ze zmarszczkami dynamicznymi, na które wpływ mają mięśnie twarzy i osób mających suchą skórę. Kwas hialuronowy ma bowiem silne właściwości wiążące wodę, co zapewnia właściwe nawodnienie komórek skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad z pacjentem, aby wykluczyć przeciwwskazania i poinformować o ewentualnych skutkach ubocznych. Podczas rozmowy lekarz pyta pacjenta o jego historię chorobową, ewentualne nadwrażliwości oraz czy przyjmuje leki w związku z przewlekłymi schorzeniami. Podczas wywiadu ustalany jest również zakres zabiegu, który pozwoli na najlepsze do uzyskania efekty. Podczas zabiegu wypełnienia możliwe jest skorzystanie ze znieczulenia. Ten punkt również musi być ustalony jeszcze przed zabiegiem.

Efekty

Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że pozwala wypełniać bruzdy nosowo wargowe z wysoką skutecznością. Wypełnianie bruzd nosowo wargowych poprzez wstrzyknięcie preparatu pozwala uzupełnić miejsca, gdzie ubywa tkanki kostnej oraz poprawić wygląd u osób, u których owal twarzy opada. Najważniejsze jest to, że efekt wypełnienia są widoczne od razu, a zmarszczki nosowo wargowe zostają spłycone lub ich widoczność jest minimalna. Powiększenie tkanki w miejscu wstrzyknięcia wypełnia zmarszczkę, co sprawia, że skóra wygląda na ujędrnioną i młodszą.

Przeciwskazania

Zabiegu wypełniania przy użyciu kwasu hialuronowego nie poleca się osobom, które zmagają się z ostrym lub przewlekłym zapaleniem skóry oraz z trądzikiem czy opryszczką. Wykonania zabiegu nie zaleca się również osobom cierpiącym na choroby autoimmunologiczne oraz tym z obniżoną odpornością. Nie tylko schorzenia autoimmunologiczne są przeciwwskazaniem, bruzd nosowo wargowych nie wypełnia się też, gdy pacjent miał przeprowadzany w niedalekiej przeszłości inny zabieg związany z kącikami ust i skrzydełkami nosa. Wykluczyć zabieg może również przyjmowanie niektórych leków.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Skuteczna redukcja bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym Warszawa

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych przy użyciu kwasu hialuronowego umożliwia redukcję zmarszczek i poprawia owal twarzy

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Powstawanie bruzd nosowo wargowych to proces związany ze starzeniem się skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą. Bruzdy nosowo wargowe to widoczne zagłębienia skóry, które rozciągają się od skrzydełek nosa aż po kąciki ust. Powstają z każdej strony kącików ust. Proces starzenia się skóry wiąże się ze zmniejszeniem ilości składników, które zapewniają napięcie tkanek. Chodzi tutaj o kolagen i elastynę. Przez to skóra staje się bardziej wiotka i mniej napięta. W wyniku działania grawitacji policzki ulegają opadaniu i powstają nieestetyczne fałdy nosowo wargowe. Przez to wszystko twarz wygląda na starszą i zmęczoną.
+
Proces powstawania bruzd nosowo wargowych w dużej mierze zależy od cech samego pacjenta. Jest to proces indywidualny i u każdego przebiega inaczej. Bruzdy nosowo wargowe mają różne tempo powstawania a ich ukształtowanie zależy od anatomicznej budowy twarzoczaszki, mięśni twarzy oraz ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Nie bez znaczenia są również predyspozycje genetyczne do powstawania zmarszczek. Bruzdy nosowo wargowe wcześniej pojawiają się zazwyczaj u tych osób, które mają mniejszą ilość tkanki tłuszczowej. Głębokość bruzd nosowo wargowych w dużej mierze zależy od wahań wagi i ogólnej masy ciała. Ogromną rolę odgrywa również poziom nawilżenia i nawodnienia tkanek skóry. U osób ze skórą suchą i odwodnioną zmarszczki są znacznie szybciej i bardziej widoczne. Jeżeli nie dbamy więc o prawidłowe nawilżanie i nawadnianie organizmu mamy większe szanse na szybsze powstawanie zmarszczek i bruzd. Należy również wspomnieć, że bruzdy nosowo wargowe szybciej pojawiają się u osób sięgających po papierosy. Praca mięśni w obrębie kącików ust przyspiesza proces ich powstawania. Są one również dużo głębsze. Twarz osoby z widocznymi bruzdami wygląda na starszą i bardziej zmęczoną niż w rzeczywistości.
+
Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym polega na uzupełnianiu ubytków w objętości tkanki. Dzięki budowie cząsteczki kwasu, zawierającej długie łańcuchy cząsteczkowe, wiąże on wodę w tkankach. To z kolei pomaga uzyskać prawidłowe napięcie i jędrność skóry. Co więcej, substancja ta ma silne właściwości nawilżające, co jest dobrą informacją dla posiadaczy cer suchych. Oprócz redukcji bruzd skóra staje się dodatkowo dobrze nawilżona.
+
Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym jest zabiegiem mało bolesnym. Jedynie wkłucia igły mogą powodować pewien dyskomfort. Podczas zabiegu lekarz medycyny estetycznej stosuje schładzanie obszaru skóry, który poddawany jest iniekcji, co powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych. U niektórych osób próg bólu jest jednak dość niski i nawet tak nieinwazyjne zabiegi powodują ból. Dla osób wrażliwych przewidziane zostało więc przeprowadzanie zabiegu wraz ze znieczuleniem miejscowym. Do tego celu używa się zazwyczaj specjalnego kremu znieczulającego lub preparatów, które w swoim składzie zawierają znieczulającą lignokainę w stężeniu 2%. Okolica poddawana zabiegowi wypełniania bruzd nastrzykiwana jest środkiem znieczulającym, co samo w sobie może powodować pieczenie lub uczucie rozpierania. Kolejne nakłucia są już nieodczuwalne.
+
W dniu zabiegu warto zrezygnować ze stosowania makijażu. Pierwszym etapem jest zdezynfekowanie twarzy i zastosowanie środka znieczulającego. Dokładne czyszczenie twarzy redukuje ryzyko infekcji. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wstrzykuje niewielkie ilości kwasu hialuronowego pod skórę. Wprowadzeniu kwasu hialuronowego bez znieczulenia może powodować lekki dyskomfort. Po wstrzyknięciu preparatu lekarz rozlokowuje preparat i modeluje ostrzykiwane okolice poprzez delikatny masaż.
+
Po zabiegu warto szczególnie zadbać o czystość i higienę obszaru poddawanego iniekcji. Jeżeli pojawią się lekkie dolegliwości bólowe związane z zabiegiem, można zastosować środki przeciwbólowe. Po zabiegu mogą pojawić się również niewielkie siniaki, które możemy pielęgnować np. żelem z heparyną lub maścią na bazie arniki. W razie problemów warto wątpliwości konsultować z lekarzem.
+
Wypełnianie bruzd nosowo wargowych jest zabiegiem mało inwazyjnym, niemal bezbolesnym i bardzo bezpiecznym. W związku z tym pacjent niemal od razu może wrócić do swoich codziennych zajęć. Zaraz po zabiegu mogą być widoczne małe siniaki i strupki po iniekcji. Co więcej, obszar objęty zabiegiem jest lekko powiększony. To jak szybko przestaje to być widoczne zależy w dużej mierze od predyspozycji indywidualnych każdego pacjenta.
+
Wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym jest bezpieczne, a powikłania występują rzadko. Skutkiem ubocznym może być powstanie krwiaka, swędzenie i niewielkie przebarwienia skóry. U niektórych pacjentów po zabiegu może pojawić się osłabienie, bóle głowy i mięśni i ogólne złe samopoczucie. Każde niepokojące objawy należy konsultować z lekarzem wykonującym zabieg.

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym Warszawa cennik

OpisCenaRezerwacja
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/wypelnienie-bruzd-nosowo-wargowych-kwasem-hialuronowym-warszawa/ Szybki kontakt
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/wypelnienie-bruzd-nosowo-wargowych-kwasem-hialuronowym-warszawa/ Szybki kontakt
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/wypelnienie-bruzd-nosowo-wargowych-kwasem-hialuronowym-warszawa/ Szybki kontakt