Najlepszy sposób na wypełnienie doliny łez Warszawa

Zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym pozwala na natychmiastową eliminację zmarszczek i cieni pod oczami

Pojawiające się pod oczami zagłębienia to zmora wielu osób. Dla nich właśnie medycyna estetyczna opracowała zabieg usuwania doliny łez kwasem hialuronowym, który pozwoli im na przywrócenie wyglądu okolic oczu sprzed lat, wypełniając zmarszczki i ujędrniając skórę. Zanik tkanki tłuszczowej to naturalny proces, który postępuje wraz z upływem czasu i dotyka wiele osób. Najczęstszą przyczyną pojawienia się widocznych cieni pod oczami są procesy wiotczenia mięśni przez zmniejszoną produkcję kolagenu. Aby powstrzymać widoczne procesy starzenia się skóry, warto rozważyć podanie kwasu hialuronowego, który sprawi, że utrata podskórnej tkanki tłuszczowej przestanie być tak widoczna. Ujędrnienie skóry pod oczami optycznie odmłodzi, niezależnie od płci czy wieku pacjenta.

Skutecznie wypełniona dolina łez Warszawa

Zabieg wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny i pozwala na szybki powrót do normalnej aktywności

Dla kogo

Zabieg wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym jest przeznaczony dla każdej pełnoletniej osoby, której doskwiera znaczna utrata kolagenu w okolicy oczu. Problem ten dotyka głównie osoby po czterdziestym roku życia, niezależnie od płci. Kobiety i mężczyźni w tym czasie narażeni są na powstawanie bruzd i cieni pod oczami, które sprawiają, że ich twarz wygląda starzej i zwyczajnie smutno. Dzięki zabiegowi korekcji doliny łez, lekarz medycyny estetycznej sprawi, że skóra odzyska dawny blask i młody wygląd.

Przygotowanie do zabiegu

Ze względu na niewielką inwazyjność wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym, nie jest wymagane długie przygotowanie do zabiegu. Lekarz medycyny estetycznej z pewnością przeprowadzi wcześniej wywiad z pacjentem, by dowiedzieć się, czy nie ma żadnych przeciwskazań ze strony organizmu. Osoby, które przyjmują leki zmniejszające krzepliwość krwi oraz rozrzedzających krew, np. popularną aspirynę, powinny je odstawić na tydzień przed planowaną korektą doliny łez. Na dobę przed nie należy również pić alkoholu.

Efekty

Pierwsze efekty zabiegu medycyny estetycznej, polegającym na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, będą widoczne jeszcze w dniu zabiegu. Jednak końcowym rezultatem korekty doliny łez, będzie można cieszyć się po upływie 3-4 tygodni, gdyż po tym czasie zniknie opuchlizna i ślady po iniekcji. W zależności od kondycji skóry i tego, jak mocno widoczne były zmarszczki, może w zupełności wystarczyć jeden zabieg. Bywa jednak, że satysfakcjonujące efekty wygładzenia skóry pod oczami, wystąpią dopiero po dwóch lub trzech seriach.

Przeciwskazania

Niestety istnieją również przeciwskazania do przeprowadzenia korekcji doliny łez kwasem hialuronowym. Preparat nie zostanie podany osobom z widocznymi zmianami skórnymi takimi, jak trądzik czy opryszczka. Ciąża i okres karmienia piersią również dyskwalifikują kobietę do przeprowadzenia zabiegu. Na ujędrnienie skóry tym sposobem nie mają możliwości również osoby w trakcie leczenia onkologicznego oraz borykające się z chorobami układu autoimmunologicznego.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Skutecznie wypełniona dolina łez Warszawa

Zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym pozwala na natychmiastową eliminację zmarszczek i cieni pod oczami

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Duży wpływ na trwałość zabiegu na dolinę łez mają predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne i tryb życia. Z reguły, aby otrzymać satysfakcjonujące rezultaty wystarczy od jednego do trzech powtórzeń, a efektami można się cieszyć od 12 do 18 miesięcy. Wprowadzenie w dolinę łez kwasu hialuronowego pobudzi dodatkowo komórki do regeneracji, więc nawet po spadku poziomu kwasu hialuronowego do tego, sprzed zabiegu, cienie pod oczami będą mniej widoczne niż wcześniej. Czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy również bezpośrednio od pacjentów, którym rekomenduje się przestrzeganie kilku zasad w celu ich przedłużenia. Przede wszystkim należy dbać o czystość miejsc iniekcji, powstrzymywać się od wysiłku fizycznego przez kilka dni, nie chodzić do sauny, solarium oraz komór zimna przez około dwa tygodnie.
+
Zabieg wypełniania doliny łez daje natychmiastowy efekt, widoczny od razu po przeprowadzonej iniekcji. Jednak w dniu korekty, wrażliwa skóra w okolicach oczu może być delikatnie napuchnięta, z delikatnymi śladami po cienkiej igle. Na finalne efekty trzeba zaczekać więc około dwóch tygodni. Po tym czasie można również wrócić do normalnego trybu życia. Bywa, że bruzdy pod oczami są na tyle głębokie, że niezbędne będzie przeprowadzenie powtórnych zabiegów w około miesięcznych odstępach, które zniwelują cienie i wrażenie smutnego wyrazu twarzy.
+
Skóra w obrębie oczodołu jest bardzo wrażliwa, jednak zabieg usuwania doliny łez kwasem hialuronowym jest prawie bezbolesny, gdyż iniekcję przeprowadza się wykorzystując bardzo cienką igłę. Nakłuwanie może powodować pewien dyskomfort, jednak przed zabiegiem, skóra jest znieczulana za pomocą kremu. Wypełnienie doliny łez nie należy do najprzyjemniejszych, ale efekty w postaci widocznie odmłodzonej skóry to zrekompensują.
+
Główną zasadą dotyczącą dbania o dolinę łez po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego jest szczególna troska o nieskazitelną czystość w miejscu iniekcji preparatu i nie dotykanie skóry na tym obszarze. W ciągu kilku godzin od wykonania zabiegu medycyny estetycznej kwasem hialuronowym, warto schładzać okolice nosa, górnej części policzka oraz powiek dolnych. Przez około 2 dni nie należy również nadwyrężać mięśni mimicznych twarzy oraz powstrzymywać się od nakładaniu makijażu przez przynajmniej 12 godzin.
+
Właściwie przeprowadzony zabieg na bazie kwasu hialuronowego przez doświadczonego i wykwalifikowana lekarza medycyny estetycznej nie niesie za sobą większego ryzyka wystąpienia komplikacji. Z tego powodu tak ważne jest wybranie doświadczonej i renomowanej kliniki, która specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów z kwasem hialuronowym. W organizmie człowieka jest naturalnie produkowany kwas hialuronowy, taki sam, jak ten wykorzystywany do korekcji doliny łez. Dzięki temu ryzyko uczuleń oraz reakcji alergicznych na podany preparat jest niewielkie. Jeśli jednak wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który przeprowadził wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym.
+
Przede wszystkim istotny jej wywiad przeprowadzany przez lekarza medycyny estetycznej. Zdecydowanym przeciwskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego do wypełnienia doliny łez są choroby autoimmunologiczne, ciąża, okres karmienia piersią, uczulenia na którykolwiek składnik preparatu, leczenie onkologiczne oraz widoczne zmiany skórne.
+
Pierwsze efekty widoczne są po jednym do trzech przeprowadzonych zabiegów i utrzymują się one przez okres 12-18 miesięcy, więc aby zagłębienia pod oczami pozostawały wciąż niewidoczne, należy powtarzać zabieg. W zależności od kondycji skóry oraz prowadzonego trybu życia, może to być co 12-18 miesięcy. Dawka wstrzykiwanego preparatu będzie już prawdopodobnie mniejsza niż jego ilość w pierwszym wypełnianiu.
+
Zabieg rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem skóry. Następnie lekarz znieczula dolinę łez i rozpoczyna iniekcję przy pomocy cienkiej igły. Aby równomiernie rozprowadzić preparat, masuje miejsce, w które wprowadził kwas hialuronowy. Niewątpliwą zaletą kwasu hialuronowego jest jego zdolność do wiązania wody i integracji z tkanką wewnętrzną, co wpływa na jego łatwość uzupełniania zmarszczek i natychmiastowe efekty.
+
Samo wypełnienie doliny łez nie jest długim procesem, gdyż trwa od 30 minut do godziny, w zależności od głębokości zmarszczek. Kwas hialuronowy jest jednak wstrzykiwany dopiero po wnikliwej analizie kondycji skóry oraz po wywiadzie z pacjentem.
+
Po zabiegu, pacjenci marzą o tym, aby widoczna dolina łez pozostała jedynie niemiłym wspomnieniem. Aby znacznie dłużej cieszyć się efektami zabiegu na bazie kwasu hialuronowego, warto przestrzegą kilku zasad. Zaraz po wykonanej korekcji, należy schładzać skórę w okolicy miejsc iniekcji. Ważnie jest także zachowanie stałej temperatury otoczenia, więc unikanie sauny, krioterapii oraz solarium przez okres dwóch tygodni. Rekomenduje się dodatkowo wstrzemięźliwość od wykonywania forsownych ćwiczeń fizycznych przez kilka dni. Kobiety nie powinny nakładać makijażu przynajmniej przez 12 godzin. Warto również zwrócić uwagę na to, że kwas hialuronowy naturalnie pobudza tkanki do naturalnego procesu regeneracji, więc nawet po zaniknięciu wstrzykniętego preparatu, nawilżenie i jędrność skóry będą znacząco lepsze niż przed zabiegiem.

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym cennikOpisCenaRezerwacja
Botoks Dolina łez 1249 zł Szybki kontakt