Skuteczne zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej Warszawa

Modelowanie ust kwasem hialuronowym pomaga pozbyć się kompleksów i wspaniale wpłynąć na własną samoocenę.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej to skuteczny sposób na zmarszczki mimiczne i głębokie bruzdy. Działanie botoksu pozwala usunąć lwią zmarszczkę, zmarszczki wokół oczu czy pozbyć się zmarszczek mimicznych. Wpływa też na leczenie przewlekłych migren i może być wykorzystywana do leczenia nadpotliwości. Działanie toksyny botulinowej wpływa na dezaktywację procesu produkcji acetylocholiny. Dzięki temu dochodzi do zaburzenia przewodnictwa nerwowo mięśniowego. Oznacza to odwracalny i bezpieczny proces zaniku siły mięśniowej w wybranym obszarze. Zmniejszenie aktywności mięśni mimicznych objętych działaniem toksyny botulinowej sprawia, że skóra odpręża się i nie marszczy.

Skuteczne zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej Warszawa

Toksyna botulinowa to skuteczny i powszechnie stosowany zabieg przeciwstarzeniowy, który daje natychmiastowe efekty.

Dla kogo

Toksyna botulinowa, czyli inaczej botoks to produkt leczniczy, który wykorzystywany jest powszechnie w medycynie estetycznej w celu likwidacji zmarszczek. Wskazaniem są widoczne zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół oczu, lwia zmarszczka, poprzeczne zmarszczki na czole, marsowe czoło, zmarszczki królicze i wiele innych. Dzięki zabiegowi zmniejszymy nie tylko widoczność zmarszczek, wymodelujemy owal twarzy, ale także wspomożemy leczenie nadpotliwości i migren. Toksynę botulinową stosuje się też w leczeniu bruksizmu.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg toksyną botulinową jest w pełni bezpieczny, a powodzenie zabiegu nie jest zależne od przygotowań pacjenta przed zabiegiem. Lekarze wykonujący zabieg mają doświadczenia i wiedzę, która pozwoli osiągnąć najlepsze efekty. Pacjent przed zabiegiem musi jedynie zweryfikować stosowanie niektórych leków, takich jak aspiryna oraz tych, które mogłyby wpływać na rozrzedzenie krwi. Najlepiej zrezygnować z ich stosowania na 2-3 dni przed zabiegiem. Ma to na celu wyeliminować ewentualne krwawienia po iniekcji.

Efekty

Zastosowanie toksyny botulinowej jest efektywnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu pozbędziemy się mimicznych zmarszczek dynamicznych. Działania toksyny botulinowej w przypadku zmarszczek statycznych daje z kolei efekt znaczącego ich spłycenia. Co więcej, blokowanie połączeń neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za pracę mięśni mimicznych pozwala pomóc pacjentom cierpiącym na uporczywe migreny. Zabiegi z użyciem botoksu sprawdzają się też przy problemie zgrzytania zębami

Przeciwskazania

Przed wykonaniem zabiegu, podczas którego użyta będzie toksyna botulinowa, należy upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań takich jak uczulenie na składniki preparatu, miejscowe infekcje skóry, karmienie piersią i ciąża, zaburzenia przewodnictwa nerwowo mięśniowego jak miastenia gravis, problemy z krzepnięciem krwi. Przeciwwskazaniem może być też stosowanie następujących leków linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna. Co więcej, zabiegu nie należy stosować przy niektórych chorobach neurologicznych.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30-60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Cala twarz. dekolt. szyja
Inwazyjność:zabieg iniekcyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1-3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

toksyna botulinowa

Skuteczne zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej Warszawa

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej wykonuje się od lat. Botoks to przebadany, bezpieczny i dopuszczony do użytku preparat hamujący przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Jest w pełni bezpieczny, a osoba wykonująca zabieg musi być lekarzem medycyny estetycznej, co gwarantuje w pełni profesjonalny charakter procedury. Jeżeli nie występuje nadwrażliwość na składniki preparatu, toksyna jest w pełni bezpieczna dla organizmu i nie rozprzestrzeniając się, działa jedynie miejscowo. Ewentualne skutki uboczne po jego wykonaniu mają jedynie charakter czasowy i mijają po czasie. Botoks podawany jest przez cienką igłę w dawce określonej przez lekarza i nieprzekraczającej bezpiecznego progu. W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej korzysta się jedynie z preparatów ze sprawdzonego źródła i spełniających wyśrubowane normy bezpieczeństwa.
+
Zabieg z botoksu, podobnie jak z kwasem hialuronowym jest iniekcyjny i wymaga naruszenia struktury skóry. Wykonywany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w cieniutką igłę charakteryzuje się precyzją i szybkością wykonywania nakłuć. Iniekcja u większości pacjentów powoduje co najwyżej delikatny dyskomfort. W przypadku nadwrażliwości na ból stosuje się krem znieczulający lub schładzanie skóry tak zwanym cold-packiem. Ból, który może się pojawić, ma charakter miejscowy. Po zabiegu wszelkie dolegliwości ustępują, a pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności.
+
Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny i mało inwazyjny. W związku z tym nie ma potrzeby wyłączenia się z codziennych czynności i przechodzenia rekonwalescencji za zamkniętymi drzwiami. Już po przeprowadzeniu zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Należy jednak mieć świadomość, że tuż po zabiegu obszar poddawany iniekcji może być lekko opuchnięty. Pojawiający się obrzęk jest naturalną reakcją i nie powinien wzbudzać niepokoju. Po zabiegu należy pamiętać jedynie o tym, by przez kilka godzin po zakończeniu iniekcji nie pochylać gwałtownie głowy i starać się utrzymywać pozycję horyzontalną. Nie powinniśmy też do 5 godzin po zabiegu kłaść się spać i masować miejsc objętych zabiegiem. W dniu zabiegu należy też zrezygnować z sauny, basenu i intensywnych ćwiczeń. Co więcej, warto zrezygnować tego dnia z alkoholu, aspiryny i substancji mogących rozrzedzać krew.
+
Cały proces rozpoczyna się od obszernego wywiadu, który ma na celu wyeliminowanie przeciwwskazań. Następnie lekarz medycyny estetycznej analizuje rysy twarzy zarówno w spoczynku, jak i podczas maksymalnej mimiki. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ilości preparatu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Sama procedura iniekcji nie trwa długo i w zależności od wielkości obszaru objętego zabiegiem trwa od kwadransa do pół godziny.
+
Efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 12 miesięcy. Dezaktywacja toksyny następująca w tym okresie powoduje odbudowanie połączeń nerwowo-mięśniowych i aktywowanie mimiki. Z tego względu rekomenduje się powtórzenie zabiegu nie wcześniej niż po sześciu miesiącach od poprzedniego. Optymalne jest powtarzanie iniekcji co 6-12 miesięcy. Należy również pod uwagę wziąć fakt, że kolejne zabiegi dają bardziej długotrwałe efekty. Ze względu na to, że u niektórych aktywność mięśni z zabiegu na zabieg staje się coraz mniejsza, skóra na dłużej pozostaje wypoczęta, zrelaksowana i pozbawiona zmarszczek. Po zakończeniu działania botoksu mimika wraca do poprzedniej formy stopniowo, a jej siła z zabiegu na zabieg staje się bardziej osłabiona. To z kolei pozwala dłużej cieszyć się efektem botoksu.
+
Po iniekcji toksyną botulinową na utrwalenie efektów musimy trochę poczekać. Po zabiegu toksyna botulinowa zaczyna działać po około siedmiu dniach. Jest to kwestia indywidualna i zależy od pacjenta. Niektórzy na ostateczny efekt będą musieli poczekać nawet dwa tygodnie. Zabieg toksyną botulinową hamuje działanie mięśni w miejscu podania, efekty zabiegu utrzymują się więc do czasu powstania nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych. Najczęściej okres ten mieści się w przedziale między 4 a 12 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji i obszaru objętego zabiegiem.
+
Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej usuwają nie tylko zmarszczki mimiczne, ale są też stosowane w dermatologii estetycznej oraz leczeniu różnych chorób np. o podłożu neurologicznym. Medycyna estetyczna korzysta z toksyny botulinowej typu A i B. Preparaty różnią się natężeniem. Toksyna botulinowa typu B wykorzystywana jest przede wszystkim w terapii schorzeń neurologicznych jak dystonia szyjna. Toksyna botulinowa typu A z kolei jest stosowana do bezpiecznego odmładzania wyglądu.
+
Osoby, które chcą zdecydować się na zabieg, muszą mieć świadomość, że może go wykonać tylko lekarz medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest wyłącznie przez doświadczonego specjalistę, który może pochwalić się odpowiednimi uprawnieniami, umiejętnościami i odbytą praktyką. Lekarz medycyny estetycznej swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Podczas wyboru gabinetu medycyny estetycznej należy mieć ten fakt na względzie i decydować się tylko na zabieg pod okiem profesjonalistów.

Skuteczna i bezpieczna toksyna botulinowa Warszawa cennik

OpisCenaRezerwacja
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/toksyna-botulinowa-warszawa/" Szybki kontakt
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/toksyna-botulinowa-warszawa/" Szybki kontakt
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/toksyna-botulinowa-warszawa/" Szybki kontakt