Redukcja zmarszczek i poprawa napięcia skóry dzięki stymulatorom tkankowym Warszawa

Zabieg z zastosowaniem stymulatorów zapewnia długotrwałe nawilżenie, poprawia napięcie skóry i daje natychmiastowe efekty

Wykorzystywanie stymulatorów tkankowych w zabiegach medycyny estetycznej to prawdziwa innowacja w zakresie terapii anty aging. Preparaty te służą do odbudowy struktury skóry poprzez stymulację komórek biorących udział w produkcji kolagenu i elastyny. Komórki mobilizowane są do wytwarzania nowych struktur budulcowych skóry, dzięki czemu staje się ona gęstsza, bardziej jędrna, elastyczna i wygląda dzięki temu na młodszą i wypoczętą. Stymulatorami stosowanymi w zabiegach nowoczesnej kosmetologii są między innymi aminokwasy, polinukleotydy i kompleksy kwasu hialuronowego. Do najpopularniejszych preparatów stosowanych w zabiegach zalicza się Profhilo, Nucleofill oraz Jalupro.

Stymulatory tkankowe Warszawa - innowacja w profilaktyce przeciwstarzeniowej

Stymulatory tkankowe to skuteczne preparaty nowej generacji, dzięki którym możliwa jest natychmiastowa redukcja zmarszczek i widoczna poprawa jędrności

Dla kogo

Zabieg dedykowany jest osobom z pierwszymi lub zaawansowanymi oznakami starzenia. Wraz z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna i bardziej narażona na powstawanie zmarszczek. Stymulatory tkankowe zapewniają odżywienie, nawilżenie i ujędrnienie, dlatego też zalecany jest dla pacjentów z kurzymi łapkami, widoczną rynienką doliny łez oraz zarysowanymi bruzdami nosowo wargowymi i tzw. chomikami po obu stronach twarzy. Stymulatory tkankowe warto stosować również u osób, które mają zasinienia pod oczami oraz zmagają się z utratą jędrności i spadkiem gęstości skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Zabiegi oparte na stymulatorach tkankowych wymagają pewnego przygotowania pacjentów. Pacjent w dniu zabiegu powinien zrezygnować z makijażu. Na 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu. Co więcej, w przypadku stosowania leków wpływających na krzepliwość krwi należy odstawić je na dwa tygodnie przed zabiegiem. W dniu wykonywania zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, basenu oraz gorącej kąpieli. Warto również zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Tydzień przed zabiegiem nie można też korzystać z solarium i kąpieli słonecznych.

Efekty

Odpowiednie preparaty zawierające kwas hialuronowy, liofilizowane aminokwasy, peptydy oraz antyoksydanty pozwalają na uzyskanie wielokierunkowych rezultatów. Obecne w odpowiednio skomponowanym preparacie substancje zapewniają nawilżenie tkankowe i wpływają na odbudowę składników skóry. Po zabiegu pacjent może zauważyć ciągłą odbudowę, odpowiednie nawilżenie skóry i większą jędrność. Stymulatory tkankowe wpływają również na spłycenie się zmarszczek i służą głębokiej regeneracji skóry. Zabieg pozwala poprawić owal twarzy, zredukować widoczność drugiego podbródka i chomiki oraz rozjaśnić poszarzałą cerę.

Przeciwskazania

Przeciwwskazania obejmują między innymi sytuacje, w których pacjent zmaga się z chorobą autoimmunologiczna lub ma uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu stosowanego podczas zabiegu. Przeciwwskazaniem do zabiegu stymulacji tkankowej jest też aktywna opryszczka. Zabiegu nie wykonuje się również u kobiet w ciąży. Co więcej, wykonanie zabiegu wyklucza karmienie piersią. Karmienie piersią nie zamyka listy przeciwwskazań. Oprócz tego stymulatory tkankowe nie powinny być stosowane u osób z chorobami nowotworowymi oraz z aktywnym stanem zapalnym lub zakażeniem. Wykonanie zabiegu wyklucza też gorączka.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Stymulatory tkankowe Warszawa - innowacja w profilaktyce przeciwstarzeniowej

Zabieg z zastosowaniem stymulatorów zapewnia długotrwałe nawilżenie, poprawia napięcie skóry i daje natychmiastowe efekty

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Symulatorami tkankowymi określa się preparaty, których działanie pobudza skórę do produkcji nowych włókien białkowych. Z wiekiem skóra traci kolagen, elastynę oraz kwas hialuronowy, które stanowią podstawę budulcową zdrowej, jędrnej, nawilżonej i gęstej skóry. Niestety, im deficyt tych składników jest większy, tym trudniej go uzupełnić, dlatego zabiegi przeciwstarzeniowe warto wykonywać w ramach zapobiegania skutkom starzenia się skóry. Taką właśnie funkcję pełnią stymulatory, które pozwalają na aktywowanie procesów autonaprawy w skórze. Stymulatory tkankowe pobudzają fibroblasty odpowiedzialne za syntezę kolagenu oraz nowych włókien elastynowych. Proces ten nazywa się biogenezą skóry. Dzięki niemu staje się ona nawilżona, jędrna, elastyczna i napięta, a jej struktura jest gęstsza.
+
Stymulatory tkankowe mogą przybierać różną postać. Jednym z często stosowanych preparatów jest osocze bogatopłytkowe, które uzyskuje się z krwi pacjenta. Preparat pobudza procesy autoodnowy skóry zarówno w skórze właściwej, jak i podskórnej tkance. Osocze bogatopłytkowe jest stymulatorem o charakterze autologicznym, nie ma więc ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Innym preparatem jest hydroksyapatyt wapnia, który stosuje się do poprawy owalu twarzy oraz redukowania zmarszczek. Oprócz tego popularny jest również kwas L-polimlekowy, który występuje pod postacią zawiesiny.
+
Wypełniacze mają za zadanie uzupełnienie brakujących w skórze struktur. W związku z tym nie mają one właściwości regenerujących oraz pielęgnacyjnych. Ich rolą jest jedynie uzupełnienie ubytku. Dodatkowo stosowanie wypełniaczy wpływa na zmianę naturalnych rysów twarzy w sensie wolumetrycznym. Inaczej jest w przypadku stymulatorów tkankowych. Nie wpływają one na wygląd twarzy w ten sposób. Działają one na zasadzie aktywacji naturalnych procesów odnowy struktur budulcowych skóry. Oprócz tego stosowane w preparatach składniki mają właściwości nawilżające, regenerujące oraz wpływające na jędrność i napięcie skóry. Zyskujemy więc nie tylko przyspieszenie regeneracji i odbudowę ubytków w naturalny sposób, ale również inne profity o charakterze pielęgnacyjnym.
+
Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych mogą być z powodzeniem traktowane jako forma terapii przeciwstarzeniowej. Profilaktyczne stosowanie tego typu zabiegów pozwala w porę uzupełnić ubytki kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu w skórze. Dzięki temu można dłużej cieszyć się młodym wyglądem i zapobiegać powstawaniu pierwszych oznak starzenia. Stymulatory odpowiadają za pobudzanie fibroblastów, dzięki czemu aktywowane są procesy produkcji elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za jędrność, napięcie i gęstość skóry.
+
Jednym ze wskazań do zastosowania stymulatorów tkankowych są zasinienia pod oczami oraz kurze łapki. Preparaty tego typu możemy więc z powodzeniem stosować w okolicach oczu. Zmęczenie, stres czy niedostateczna ilość snu towarzyszą niemal każdemu z nas i odbijają się na wyglądzie strefy wokół oczu. Dzięki zastosowaniu stymulatorów tkankowych możemy ujędrnić skórę wokół oczy oraz zagęścić ją, dzięki czemu zmarszczki i cienie pod oczami będą zdecydowanie mniej widoczne i zredukowane. Co za tym idzie, nasze spojrzenie będzie wyglądać młodziej.
+
Stymulatory tkankowe są w pełni bezpieczne, a stosowane składniki preparatów wykazują niski potencjał uczuleniowy. Zabieg jest wolny od powikłań ze względu na zastosowanie substancji nowej generacji o charakterze biokompatybilnym. Jedynymi efektami ubocznymi zabiegu, które można zaobserwować, w niektórych wypadkach, są bardzo drobne siniaki i lekki obrzęk okolicy poddawanej zabiegowi. Skutki te są jednak czasowe i bardzo szybko znikają, a pacjent może jeszcze w dniu zabiegu wrócić do swoich codziennych zajęć.
+
Preparaty na bazie stymulatorów tkankowych podawane są również przy użyciu techniki mezoterapii igłowej. Do iniekcji używa się niezwykle cienkiej igiełki. Warto podkreślić, że klasyczna mezoterapia daje skuteczne efekty przy odpowiedniej ilości zabiegów. Zaleca się bowiem wykonanie około sześciu zabiegów, by uzyskać pożądane efekty. W przypadku stymulatorów efekty mogą być naprawdę spektakularne i długotrwałe już po dwóch zabiegach.
+
Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych może być wykonywany za pomocą kaniuli lub cieniutkiej igły. Wszystko zależy od obszaru, jaki poddawany jest zabiegowi. Sam zabieg poprzedza konsultacja. Przed przystąpieniem do iniekcji stosuje się znieczulenie miejscowe np. w postaci maści. Zabieg jest bardzo szybki i niemal bezbolesny. Pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort. Po zakończeniu zabiegu pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności, bez okresu rekonwalescencji.

Stymulatory tkankowe Warszawa – innowacja w profilaktyce przeciwstarzeniowej cennikOpisCenaRezerwacja
"Stymulatory tkankowe - Jalupro Classic 3 ml " 859 zł Szybki kontakt
"Stymulatory tkankowe - Jalupro HMW 2,5 ml " 1079 zł Szybki kontakt
"Stymulatory tkankowe - Nucleofill Strong 1,5 ml " 1299 zł Szybki kontakt
"Stymulatory tkankowe - Profhilo ( 2 ml) " 1429 zł Szybki kontakt