Bezpieczny zabieg botoksu na zmarszczki palacza

W naszej klinice wszystkie zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A są w pełni bezpieczne i bardzo skuteczne.

Zmarszczki palacza to częsty obszar korekcji z wykorzystaniem różnych metod z zakresu medycyny estetycznej. Odpowiednie rezultaty bez efektu przerysowania uzyskamy wykorzystując możliwości toksyny botulinowej. Oferujemy tylko sprawdzone preparaty pozwalające uzyskać wygładzenie zmarszczek palacza oraz widocznych bruzd wokół ust. Efekty iniekcji botoksem są widoczne już po 2 dniach od wykonania zabiegu i intensyfikują się do następnych 14 dni. Wtedy najbardziej widoczny jest efekt wygładzenie skóry oraz jej rewitalizacji. Zabieg ten jest widoczny przez następne kilka miesięcy, jednak kwestie dokładnej długości są zależne od różnych czynników. Po zabiegu uzyskujemy twarz wygładzoną bez widocznych zmarszczek palacza.

Skuteczny zabieg na zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza można skutecznie wyeliminować, podając odpowiednią ilość toksyny botulinowej, która blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe.

Dla kogo

Zmarszczki palacza czyli zmarszczki mimiczne wokół ust, pojawiają się stosunkowo szybko i pogłębiają się wraz z wiekiem. Nie zawsze związane są jednak z paleniem papierosów, mogą wystąpić również na wskutek bogatej mimiki twarzy. Dlatego też w rozsądnej ocenie w te obszary najlepiej sprawdzi się zabieg z użyciem botoksu. Jest on wskazany zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn z widocznymi bruzdami wokół ust. Wykonując ten zabieg możliwe jest trwałe usunięcie i zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek poprzez rozleniwienie mięśni mimicznych. Botoks daje naturalny efekt a jego działanie jest w pełni odwracalne.

Przygotowanie do zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu botoksu na zmarszczki palacza konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej. Podczas niej lekarz przeprowadzi ogólny wywiad lekarski niezbędny do wykluczenia przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, oraz szczegółowo objaśni całą procedurę. Aby zachować bezpieczeństwo, konieczne jest poinformowanie lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach, ponieważ mogą mieć one wpływ na wykonywany zabieg. Do zabiegu z zastosowaniem botoksu nie trzeba się szczególnie przygotowywać, ponieważ jest on nieinwazyjny, dzięki czemu nie wymaga stosowania żadnych wskazań przed wykonaniem iniekcji.

Efekty

Zmarszczki palacza można wyeliminować stosując toksynę botulinową. Podczas iniekcji preparatu następuje czasowe blokowanie przekaźników nerwowo-mięśniowych, co pozwala uzyskać widoczne rozluźnienie mięśni twarzy. Stąd też efektem tego zabiegu jest zlikwidowanie widocznych zmarszczek palacza zlokalizowanych wokół ust, jak również zapobieganie ich pogłębianiu wraz z upływem czasu. Cała procedura zabiegowa jest stosunkowo szybka i skuteczna, a zabieg sam w sobie bezbolesny. Niemniej jednak aby zachować widoczne rezultaty, konieczne jest czasowe powtarzanie zabiegu, najlepiej w odstępie 6 miesięcy. Warto wiedzieć o tym, że wraz ze wzrostem zastosowanych iniekcji botoksem wydłuża się czas pomiędzy zabiegami, a po zaniknięciu preparatu efekty dalej są widoczne

Przeciwskazania

Do przeciwwskazań wykonywania zabiegu z użyciem botoksu z pewnością możemy zaliczyć okres ciąży i karmienia piersią, obecne zakażenia, nowotwory skóry oraz aktywną opryszczkę czy uszkodzenia skóry wokół ust. Istotne są również zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego i zaburzenia krzepliwości krwi. Należy wstrzymywać się również przed przyjmowaniem leków zaburzających krzepnięcie krwi przed wykonywanym zabiegiem. Oczywiście przeciwwskazaniem jest również uczulenie na toksynę botulinową typu A, białko kurze i inne substancje zawarte w preparacie. Wiek nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Wszelkie kwestie te będą poruszone podczas konsultacji przed zabiegowej i są one konieczne dla zachowania bezpieczeństwa.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Skuteczny zabieg na zmarszczki palacza

W naszej klinice wszystkie zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A są w pełni bezpieczne i bardzo skuteczne

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Zastosowana w zabiegach oczyszczona toksyna botulinowa typu A pozwala skutecznie opóźnić procesy starzenia oraz zlikwidować wszelkie drobne zmarszczki wokół ust, czyli tak zwane zmarszczki palacza. Dzięki temu twarz jest widocznie wygładzona a wszelkie problemy jędrności skóry zminimalizowane. Dodatkowo zabieg ten jest w pełni odwracalny a efekt naturalny i nieprzerysowany. To bardzo istotne kwestie podczas wykonywania iniekcji na te partie twarzy.
+
Palenie tytoniu zdecydowanie przyspiesza procesy starzenia się skóry, głównie poprzez zaciskanie ust, jak również przyjmowanie wraz z dymem substancji szkodliwych. U osób palących papierosy szybko pojawia się widoczna sieć zmarszczek wokół ust. To widoczne objawy starzenia, których zazwyczaj chcemy jak najdłużej uniknąć. Jednak nie tylko palenie może powodować tego typu problemy. Ważne są również indywidualne czynniki takie jak wiek, płeć czy stan organizmu. Wszystkie z nich mogą być związane z zanikiem włókien kolagenowych i widocznym starzeniem się skóry. Dlatego też niezależnie od przyczyn konieczne jest zastosowanie odpowiedniego działania.
+
Wiek nie ma znaczenia podczas kwalifikacji pacjenta do przeprowadzenia zabiegu. Istotny jest stan zdrowia oraz widoczne wskazanie w postaci widocznych zmarszczek wokół ust. Często na zabieg ten decydują się osoby już po 20 roku życia, jednak nie ma żadnych przeszkód do wykonania tego zabiegu również u osób po 40 lub starszych. Wszystko to zależy od stanu skóry oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.
+
Aby zabieg był skuteczny pomimo upływu czasu należy zachować odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami. To ważne, ponieważ po upływie czasu działania botoksu zmarszczki co prawda nie są już tak widoczne, jednak wraz z upływem czasu widoczne jest ich pogłębienie co związane jest z naturalnym procesem starzenia się skóry. Dlatego też warto przeprowadzać te zabiegi w odstępie czasu od 6 do 8 miesięcy. Wraz z kolejnymi iniekcjami botoksu czas działania zabiegu się wydłuża.
+
Nie. Zabieg z użyciem botoksu jest praktycznie bezbolesny. Jeśli jednak dany obszar zabiegowy jest narażony na możliwe dolegliwości bólowe, to stosowane jest odpowiednie znieczulenie miejscowe. Pozwala ono zapewnić pełen komfort podczas wykonywania zabiegu.
+
Do zabiegu eliminacji zmarszczek palacza wykorzystywane są różne substancje i metody z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich zarówno kwas hialuronowy jak również botoks. Do korekty zmarszczek mimicznych, jakimi są zmarszczki palacza szczególnie poleca się zastosowanie botoksu, ze względu na uzyskany efekt jak również brak widocznego uwypuklenia skóry, z którym często mamy do czynienia podczas iniekcji kwasem. W razie potrzeb zabiegi medycyny estetycznej można ze sobą łączyć, dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.
+
Podczas iniekcji tych samych lub blisko zlokalizowanych okolic konieczne jest zachowanie odpowiedniego odstępu w sytuacji, w której stosujemy różne preparaty. Najbardziej wskazane jest wykonanie zabiegu z zastosowaniem oczyszczonej toksyny typu A, natomiast po upłynięciu około 14 dni włączenie kolejnej metody. Odpowiednim przykładem jest zastosowanie iniekcji kwasem hialuronowym. Dobrym połączeniem jest również wykorzystanie botoksu z mezoterapią igłową czy zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej.
+
Na całe szczęście nie istnieją żadne skutki uboczne stosowania botoksu a zabieg sam w sobie jest bezpieczny. Niemniej jednak możliwe jest odczuwanie dyskomfortu w okolicy iniekcji czy wystąpienie drobnych siniaków, jednak nie powinny nas one martwić. Są one związane bezpośrednio z nakłuciem i nie mają znaczenia ze względów zastosowanej substancji, czyli oczyszczonej toksyny typu A. Jest ona bowiem oznaczona jako lek, oraz powszechnie stosowana w medycynie, nie tylko do korekcji defektów estetycznych. Dlatego też nie ma obaw co do przeprowadzania zabiegów z użyciem botoksu.

Skuteczny zabieg na zmarszczki palacza cennik

OpisCenaRezerwacja