Niezawodny masaż kobido Warszawa

Efekty masażu kobido to nie tylko lepszy wygląd twarzy, ale również pozbycie się bólów głowy czy wygrana walka z bruksizmem.

Masaż relaksujący kobido to jeden z zabiegów medycyny estetycznej wywodzący się z Japonii. Jest on jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie form masażu twarzy. Charakteryzuje się szybkością ruchów, jakie wykonuje osoba przeprowadzająca zabieg. Odpowiednia intensywność technik działa relaksująco i zmniejsza skutki napięć mięśniowych. Intensywne ruchy charakterystyczne dla masażu kobido stymulują skórę i pomagają uzyskać efekt, jaki przynosi lifting twarzy.

Masaż twarzy kobido to idealny sposób na podniesienie samooceny

Masaż kobido składa się z kilku technik, które prowadzą do uzyskania naturalnego efektu liftingu.

Dla kogo

Japoński lifting twarzy bez użycia skalpela jest polecany dla każdej grupy osób, które nie mają jasnych przeciwwskazań do jego wykonania. Największe korzyści ze skorzystania z tej formy masażu zobaczą osoby, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się, w tym zanikające kontury twarzy oraz zmarszczki mimiczne. Osoby o skórze dojrzałej są największą grupą korzystającą z kobido. Masaż wykonany w obszarze szczękowo-twarzowym sprawdzi się również u osób, które cierpią na burksizm i bóle głowy.

Przygotowanie do zabiegu

Technika masażu kobido nie wymaga specjalnych przygotowań przez pacjenta. Przed wykonaniem zabiegu należy się wykąpać. Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są ze szczególną troską o bezpieczeństwo pacjenta, dlatego też przed zabiegiem pacjent zostanie poproszony o nałożenie specjalnego peniuaru zabiegowego. Masaż kobido wykonywany jest przy pomocy tłustych dermokosmetyków.

Efekty

Nie bez znaczenia jest fakt, że masaż kobido nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Efekty starzenia pojawiające się na skórze dojrzałej, są mniej widoczne po przeprowadzeniu zabiegu. Zabieg kobido niweluje nadmierne napięcie w obrębie głowy, okolicach szyi i klatki piersiowej. U osób młodszych zabieg może być stosowany jako prewencja, wpływająca na zachowanie elastyczności i jędrności skóry. Masaż kobido wygładzi zmarszczki mimiczne, ujędrni skórę oraz nada jej naturalnego blasku.

Przeciwskazania

Masaż kobido jak każdy z zabiegów medycyny estetycznej ma swoje przeciwwskazania, które warunkują jego wykonanie. Wśród nich wymienia się stany zapalne skóry oraz przerwaną ciągłość naskórka. Z zabiegu nie powinny korzystać również osoby, u których występuje trądzik różowaty bądź cera naczynkowa. Niedawno wykonywana ekstrakcja zęba lub implant zęba są również powodem do rezygnacji z zabiegu. Należy skonsultować ze specjalistą.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Skuteczny masaż kobido Warszawa

Masaż twarzy kobido to idealny sposób na podniesienie samooceny

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Masaż kobido inaczej nazywany japońskim lifitngiem twarzy to zabieg polegający na użyciu odpowiednich technik masażu. Wykonuje się go zarówno na twarzy, jak i karku oraz w obrębie całej głowy. Celem zabiegu jest usunięcie napięcia twarzy, wygładzenie zmarszczek oraz spowolnienie procesu starzenia się skóry. Sztuka tego masażu opiera się na ściśle określonych regułach bazujących na kulturze medycyny chińskiej. Kiedyś taki rodzaj masażu był wyłącznie zarezerwowany dla najszlachetniej urodzonych gejszy oraz członków rodziny cesarskiej. Warto podkreślić, że większość masaży, która wykonywana jest w gabinetach medycyny estetycznej działa wyłącznie powierzchniowo. Rytuał Kobido jest aktywny w głębszych warstwach skóry, dzięki czemu jego efekty są nieporównywalne względem innych zabiegów.
+
Klasyczny masaż kobido może trwać od 45 minut go 1 godziny. W przypadku osób noszących makijaż zaczyna się on od dokładnego demakijażu, w celu oczyszczenia skóry twarzy oraz delikatnego i powolnego masażu twarzy. Następnie zmienia się obszary zabiegu, np. na kark. Ta część masażu ma być przyjemna i relaksująca, a jej skutkiem ma być rozluźnienie zbyt napiętych mięśni i pobudzenie krążenia. Właściwa część masażu to masaż liftingujący, która jak sama nazwa wskazuje, pozwala uzyskać efekt liftingu. Masaż składa się z kilku etapów: • Masaż tkanek głębokich, niwelujący napięcia mięśni i wpływający na wygładzenie zmarszczek. Etap ten wykonuje się bez użycia olejku. • Głęboki relaks to etap, który wprowadza pacjenta w stan głębokiego odprężenia. Ma on wpływ na zmniejszenie stresu i napięcia, wywołanego codziennymi sprawami. Dodatkowo poprawia krążenie, za czym idzie lepszy koloryt skóry. • Drenaż limfatyczny to technika, która poprawia przepływ limfy, zmniejszając przy tym wszelką opuchliznę oraz obrzęki. • Część liftingująca, nazywana właściwą częścią masażu. Jest ona najbardziej intensywnym etapem, który ma na celu poprawienie owalu twarzy. • Akupresura to stymulacja odpowiedniego punktu na twarzy, odpowiadające na pracę danego mięśnia.
+
Główna, czyli właściwa część masażu może powodować u osób wrażliwych na ból lekki dyskomfort, ponieważ techniki zastosowane podczas zabiegu, opierają się również na szybkich i gwałtownych ruchach - ugniataniu, podszczypywaniu czy podbieraniu skóry. Jednak to właśnie dzięki swojej złożoności technik masaż kobido zwiększa przepływ Qi, czyli energii na twarzy, prowadząc tym samym do naturalnego podniesienia owalu twarzy.
+
Efekty masażu kobido są zbliżone do liftingu z użyciem skalpela. Ten niechirurgiczny lifting twarzy zyskał swoją popularność, dzięki bezpieczeństwu i szybkim efektom. U osób młodszych może być on stosowany prewencyjne i wtedy będzie on zapobiegał powstawaniu pierwszych zmarszczek, wygładzał oraz ujędrniał skórę. W sytuacji skóry dojrzałej masaż kobido poprawia owal twarzy oraz stymuluje metabolizm komórkowy przyczyniający się do zwiększonej produkcji kolagenu w skórze. Ponadto zabieg ten, dzięki zastosowaniu różnorodnych technik masażu przynosi głęboki relaks niezależnie od indywidualnych potrzeb skóry.
+
Zabieg ten jest odpowiedni dla większości osób. Sprawdzi się on szczególnie u kobiet, jak i u mężczyzn, którzy chcą poprawić wygląd swojej skóry twarzy oraz zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Jest on również idealny dla osób mających problem z burksizmem czy przypadłością nazywaną ,,ciężkimi oczami'', która spowodowana jest zbytnim spięciem i przemęczeniem tego narządu. Zastosowanie szybkich ruchów w masażu rozluźnia odpowiednie partie mięśni, tym samym zwiększa przepływ Qi, skutkujący naturalnym podniesieniem mięśni twarzy.
+
Kobido to technika masażu wywodząca się z Japonii. Legenda głosi, że żyjącą w XV wieku cesarzowa Japonii była bardzo zdeterminowana do tego, by zachować swoją młodość za wszelką cenę. Wtedy to dwóch mistrzów japońskiego masażu Anma zaczęło konkurować ze sobą o tytuł mistrza w odmładzaniu. Po kilku miesiącach walki doszli do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie połączenie swoich sił i stworzenie nowej techniki. Tak właśnie powstał Dom Kobido, z którego usług mogli korzystać tylko i wyłączenie najszlachetniej urodzone gejsze oraz przedstawiciele cesarskiej rodziny. Obecnie Kobido jest najstarszą i najtrudniejszą manualną formą terapii twarzy, która nadal dostępna jest w Japonii. Opiera się ona tam na 48 technikach masażu stymulującego odpowiednie mięśnie.
+
Każdy z zabiegów wykonywany przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej ma swoje przeciwwskazania. Kobido nie jest wyjątkiem w tej kwestii, stąd też nie poleca się go dla osób mających stany zapalne skóry, trądzik różowaty czy skłonność do pękania naczyń krwionośnych. Zabieg nie jest również polecany dla osób, które w ostatnim czasie wykonywały określone zabiegi dentystyczne, w tym zakładanie implantów zębów bądź ich wyrywanie.
+
Jeśli chcesz przejść całkowitą relaksującą sesję połączoną z efektem niechirurgicznego liftingu twarzy - to tak! Dla większości osób największą korzyścią wynikającą z wykonania zabiegu jest lepszy wygląd, za czym idzie polepszenie samooceny i swojego samopoczucia. Należy zaznaczyć, że Kobido to idealny zabieg dla osób, które cenią sobie naturalne podejście do dbania o swoją urodę. Co ważne, cały rytuał Kobido jest niezwykle przyjemny i relaksujący, zarówno dla ciała, jak i umysłu. Wyciszenie tych dwóch obszarów daje niesamowite efekty dla całego organizmu. W przypadku ciągłego stresu i zmęczenia, zarówno nasze ciało, organizm, jak i wygląd twarzy, stopniowo pogarsza się, a w pewnym momencie całkowicie zawodzi. Zabieg Kobido pozwala opanować tę sytuację i przywrócić zdrowie naszemu całemu organizmowi.

Skuteczny masaż kobido Warszawa cennik


OpisCenaRezerwacja