Nieinwazyjne leczenie bruksizmu botoksem

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową jest jedną z najskuteczniejszych metod poradzenia sobie z tą przypadłością

Leczenie bruksizmu polega na wstrzyknięciu do mięśni żwaczy toksyny botulinowej w celu zlikwidowania ich napięcia i nadmiernej aktywności. Dzięki temu uzyskujemy widoczne i skuteczne rozluźnienie mięśni a mimowolny zacisk mięśni zostaje wyeliminowany. Dodatkowo metoda ta może być stosowana również w zastosowaniem specjalnej szyny relaksacyjnej. Działanie uzyskane za pomocą toksyny botulinowej pozwala na zachowanie bezpiecznego oraz w pełni odwracalnego zaniku siły w mięśniach żucia. Dzięki temu zakończenia nerwowe nie wysyłają odpowiednich neuroprzekaźników a mięśnie nie kurczą się nadmiernie. Leczenie bruksizmu za pomocą botoksu jest niezwykle skuteczne, ponieważ pozwala zmniejszyć naturalnie występujący szczękościsk.

Skuteczne leczenie bruksizmu Warszawa

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową pozwala zachować właściwą pracę mięśni oraz naturalny wygląd, dzięki czemu jest to doskonała alternatywa dla inwazyjnych zabiegów

Dla kogo

Bruksizm czyli mimowolne zgrzytanie zębami to przypadłość, która uaktywnia się najczęściej w porze nocnej. Wtedy właśnie nieświadomie dochodzi do zaciskania szczęki i mimowolnych ruchów i tarcia zębami. T z kolei powoduje pojawiające się bóle głowy, zębów czy ścieranie szkliwa. Z problemem zgrzytania zębami należy zgłosić się do lekarza, który po odpowiednim wywiadzie będzie w stanie stwierdzić, czy zabieg ten będzie odpowiedni. Do tej wizyty powinny zmobilizować nas objawy takie jak nawracający ból głowy, napięcie karku, ból pleców oraz mocno zarysowana twarz i żuchwa. Po wykonaniu zabiegu wszystko powinno wrócić do normy.

Przygotowanie do zabiegu

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową nie wymaga odpowiedniego przygotowania, nie ma również żadnych istotnych wskazań pozabiegowych. Zabieg jest niezwykle prosty i bezpieczny, dodatkowo nie niesie za sobą żadnych dolegliwości bólowych czy konieczności rekonwalescencji. To szybki i skuteczny sposób na pozbycie się bruksizmu. Polega ona na wyeliminowaniu problemu zgrzytania zębami bez konieczności zastosowania mocnej ingerencji. Podczas zabiegu wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe a czas wstrzykiwania botoksu w mięśnie trwa zazwyczaj kilka minut. Nie ma żadnych istotnych wskazań wiekowych, jednak zabieg nie stosuje się u dzieci.

Efekty

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową oraz pierwsze efekty po zabiegu dają się zauważyć zazwyczaj po kilku dniach, najszybciej po upływie drugiej doby. Rezultat ten jest widoczny gołym okiem oraz pozwala pozbyć się dolegliwości takich jak uporczywy ból głowy po przebudzeniu czy zniknięcie nadmiernego napięcia szyi, oraz karku. Niemniej jednak jeśli chodzi o pełen rezultat zabiegu konieczne jest odczekanie około 2 tygodni a w przypadku rezultatów estetycznych około miesiąca. Dzięki zabiegowi nie musimy martwić się występującymi problemami związanymi z nadmiernym napięciem nerwowym oraz częstym bólem głowy czy zębów.

Przeciwskazania

Wykorzystując możliwoci leczenia bruksizmu warto mieć na uwadze, iż istnieją kluczowe przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Dotyczą one zarówno chorób stałych jak i okresów, w których należy wstrzymać się od iniekcji. Są to sytuacje takie jak ciąża i okres karmienia piersią, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego oraz choroby i schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym jak również uczulenie na toksyną botulinową lub białko kurze. Oczywiście niemożliwe jest wykonanie zabiegu również w przypadku pacjentów mających problemy z krzepliwością krwi, miejscowymi zakażeniami czy stosujących leków rozrzedzających krew.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Skuteczne leczenie bruksizmu Warszawa

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową jest jedną z najskuteczniejszych metod poradzenia sobie z tą przypadłością

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Bruksizm to schorzenie powodujące niekontrolowane zaciskanie i zgrzytanie zębami oraz mocne napięcie mięśni żwaczy. To powoduje mocne napięcie nerwowe oraz liczne dolegliwości bólowe, oraz te występujące w obrębie mięśni. Leczenie bruksizmu jest więc priorytetową kwestią, jeśli chcemy cieszyć się zdrowym uśmiechem i nie przejmować się dolegliwościami bólowymi.
+
Leczenie bruksizmu toksyną botulinową polega na odpowiednim wstrzyknięciu substancji do mięśni żwaczy po to, aby zlikwidować ich nadmierną aktywność. Konsekwencją tego jest odpowiednie rozluźnienie mięśni oraz zredukowanie mimowolnego zaciskania, oraz napinania mięśni. Metoda ta również może być wspomagana za pomocą metod ortodontycznych czy farmakologicznych.
+
Toksyna botulinowa jest substancją całkowicie bezpieczną, która z czasem naturalnie usuwana jest z organizmu. Dzięki jej zastosowaniu w tym wskazaniu możemy cieszyć się efektem rozluźnienia mięśni żwaczy aż do 6 miesięcy. Po tym czasie konieczne jest powtórzenie zabiegu i wykonanie nowej iniekcji. Warto również wspomnieć o tym, iż jest to zabieg pozwalający trwale zminimalizować występowanie nasilonych objawów bruksizmu. Botoks rozluźnia mięśnie i sprawia, iż "zapominają" one o swoim napięciu. Dlatego też efekt ten jest tak widoczny i w pełni naturalny.
+
Leczenie bruksizmu za pomocą botoksu to zabieg stosunkowo krótki ale niezwykle skuteczny. Iniekcje w tym przypadku trwają kilka minut a cały obszar zabiegowy jest znieczulany miejscowo. Następnie lekarz wykonuje wstrzyknięcia substancji domięśniowo w okolicach żuchwy. Nie ma konieczności przestrzegania żadnych wskazań pozabiegowych i bezpośrednio po zabiegu możliwy jest powrót do codziennych aktywności.
+
Wyróżniamy kilka skutecznych metod leczenia bruksizmu. Najpopularniejsze będą te z zastosowaniem toksyny botulinowej i ortodontyczne, polegające na stosowaniu szyn relaksacyjnych. Inaczej wygląda to jednak w sytuacji, w której zgrzytanie zębami pojawia się jako reakcja na silny stres. Wtedy konieczne jest wdrożenie metod farmakologicznych oraz objawowe wsparcie tych okolic botoksem, które pozwoli na ich rozluźnienie. Stąd też bez względu na przyczynę czy przypadek najlepiej sprawdzi się zastrzyk z toksyną botulinową, która zapewnia szybkie i widoczne rezultaty.
+
Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej typu A są w pełni bezpiecznie, niezależnie od sytuacji. Jeśli nie ma przeciwwskazań to jest to doskonały zabieg, który pozwoli uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Toksyna botulinowa typu A zaklasyfikowana jest jako lek, i stosowana nie tylko w przypadku wskazań medycyny estetycznej ale także jako leczenie wielu schorzeń takich jak bruksizm, nadpotliwość i inne. Niemniej jednak zabiegi te powinny być przeprowadzone tylko przez lekarza z wieloletnim doświadczeniem.
+
Botoks to substancja, która z czasem jest naturalnie usuwana z organizmu. Dlatego też wykonanie kolejnego zabiegu przypominającego jest konieczne najczęściej po upływie około 6 miesięcy. Jednakże pacjenci po odbyciu serii zabiegów zauważają znaczną poprawę w naturalnym napięciu mięśni żwaczy czy redukcję nadmiernego zaciskania szczęki, co pozytywnie wpływa na komfort życia oraz pozwala na wydłużenie przerw pomiędzy iniekcjami, a w niektórych przypadkach ich zaniechanie. Pacjenci często obawiają się, że powtarzanie zabiegów z użyciem botoksu może negatywnie wpłynąć na ich wygląd. Nic bardziej mylnego, bowiem substancja ta zapewnia tylko efekt rozluźnienia i czasowego unieruchomienia mięśni, bez wypełnienia tych rejonów. Dzięki temu powtarzanie zabiegu zapewni nam zawsze naturalny efekt estetyczny.
+
Bruksizm to schorzenie, które powoduje zwiększone napięcia karku, żwaczy oraz w stawach żuchwowo-skroniowych. To z kolei sprawia odczuwalne dolegliwości bólowe w postaci pogłębienia problemów związanych z bólem, rozchwianiem zębów czy uszkodzeniami szkliwa. Leczenie bruksizmu za pomocą botoksu to metoda w pełni bezpieczna pozwalająca na zahamowanie zmian zwyrodnieniowych oraz problemów wady zgryzu. Oprócz tego można zastosować również typowe metody leczenia bruksizmu, takie jak metody farmakologiczne i ortodontyczne. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie łączonych terapii, w innych natomiast zupełnie wystarczające okażą się iniekcje z botoksu

Skuteczne leczenie bruksizmu Warszawa cennikOpisCenaRezerwacja
Botoks - bruksizm, wyszczuplanie żuchwy 1399 zł Szybki kontakt