Hialuronidaza rozpuszczanie kwasu hialuronowego w Warszawie

Podanie hialuronidazy powoduje rozpuszczenie kwasu hialuronowego, dzięki czemu tkanki wracają do równowagi

Hialuronidaza jest substancją naturalną, którą zawiera m.in jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoły, osy, szerszenie) oraz białko bydlęce. Produkowana jest także przez bakterie i niektóre komórki ludzkie. Enzym ten wykorzystuje się do zabiegu rozpuszczania kwasu hialuronowego, który jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w medycynie estetycznej wypełniaczy. Rozkłada źle zaaplikowany wypełniacz, pomaga przywrócić naturalny wygląd i odwrócić skutki uboczne i powikłania po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonych lekarzy i trwa od kilkunastu minut do pół godziny. Polega na ostrzykiwaniu skóry za pomocą cienkiej igły, w celu jak najmniejszej inwazyjności procesu.

Hialuronidaza rozpuszczanie kwasu hialuronowego w Warszawie

Zabieg hialuronidazy odwraca skutki uboczne spowodowane wykorzystaniem kwasu hialuronowego, przywraca naturalny wygląd i pozwala na nowo cieszyć się zdrową skórą

Dla kogo

Iniekcje enzymu hialuronidazy zalecane są osobom, którym wcześniej zaaplikowany został kwas hialuronowy. Należy go wykonać, gdy nie zrealizowano pożądanego efektu wizualnego, np. doszło do przesunięcia wypełniacza w skórze, czy też wypełniacz został źle dobrany lub użyto go zbyt wiele. Bezwzględne wskazania do zabiegu to również wszelkie powikłania takie jak martwica skóry i tkanki podskórnej, ziarniaki, nieestetyczne grudki, zaburzenia widzenia lub gwałtowna reakcja alergiczna po podaniu kwasu hialuronowego.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg z użyciem hialuronidazy nie wymaga żadnego przygotowania. Zaleca się odpowiedni wypoczynek i nawodnienie przed umówioną wizytą, a także nie nakładanie makijażu w dniu planowanego zabiegu. Bezpośrednio przed zabiegiem przeprowadzany jest z pacjentem wywiad, a także próba uczuleniowa, mająca na celu wykluczyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Jeśli zabieg z kwasem hialuronowym przeprowadzany był w innym gabinecie warto dowiedzieć się jaki dokładnie rodzaj wypełniacza oraz jaka jego ilość została podana.

Efekty

Hialuronidaza jest enzymem powodującym rozkład kwasu hialuronowego. Skutkuje to odwróceniem skutków ubocznych po jego podaniu. Efekty zabiegu są widoczne już chwilę po jego zakończeniu. Nierówności zostają usunięte, wraca symetria i naturalny kształt danej okolicy, tkanki tracą anormalne, nadmierne wypełnienie. Dzięki reakcji chemicznej depolimeryzacji kwasu hialuronowego cofa się reakcja alergiczna. Okolica jest przygotowana do kolejnych zabiegów w tym prawidłowego powtórzenia wypełnienia kwasem hialuronowym.

Przeciwskazania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, zabieg aplikacji hialuronidazy ma swoje przeciwwskazania. Jedynym przeciwwskazaniem, które bezwzględnie dyskwalifikuje do zabiegu jest brak zgody lekarza. Może być to spowodowane alergią na hialuronidazę, czy też jad pszczół, os i szerszeni, uszkodzenie skóry w obszarze zabiegu, ciąża i okres karmienia piersią, choroby przewlekłe, choroby autoimmunologiczne, nadciśnienie tętnicze, zagrażająca martwica skóry, a także reakcje alergiczne w miejscu podania próby uczuleniowej.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:do 30 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 zabieg
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Hialuronidaza rozpuszczanie kwasu hialuronowego w Warszawie

Zabieg hialuronidazy odwraca skutki uboczne spowodowane wykorzystaniem kwasu hialuronowego, przywraca naturalny wygląd i pozwala na nowo cieszyć się zdrową skórą

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Kwas hialuronowy jest preparatem często używanym w medycynie estetycznej w zabiegach takich jak: modelowanie ust, modelowanie owalu twarzy, wypełnianie zmarszczek, powiększanie biustu, itd. Hialuronidaza jest enzymem naturalnie występującym w organizmie człowieka, która powoduje rozkład tej substancji. Dzięki temu można odwrócić negatywne skutki nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu wypełniania i przywrócić tkankom symetrię. Zabieg polega na podaniu enzymu hialuronidazy za pomocą cienkiej igły w kilku miejscach, na obszarze wcześniejszej aplikacji wypełniacza. Enzym jest aktywny w tkankach przez 72 godziny od przeprowadzania zabiegu i skutecznie prowadzi do rozkładu kwasu hialuronowego. co skutkuje przywróceniem naturalnego wyglądu.
+
Zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed umówieniem wizyty w klinice medycyny estetycznej należy skonsultować się z lekarzem w celu podania wszystkich istotnych danych, przeprowadzenia wywiadu lekarskiego i ustalenia czy potrzebna jest próba uczuleniowa przed zabiegiem. W dzień zabiegu wystarczy do gabinetu przyjść wyspanym, wypoczętym, dobrze nawodnionym oraz bez makijażu. Lekarz następnie oceni miejsce aplikacji wypełniacza oraz oczyści i zdezynfekuje skórę przed rozpoczęciem serii iniekcji. Enzym aplikowany jest przy użyciu cienkiej igły, aby zapewnić jak najmniejszą inwazję w tkanki. Dzięki temu cały proces jest praktycznie bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu. Hialuronidaza podawana jest w miejscu wcześniejszej aplikacji wypełniacza - najczęściej usta, okolice nosa, oczu, itd. Czasem bezpośrednio po ostrzykiwaniu mogą powstawać niewielkie obrzęki, które nie są jednak powodem do zmartwień i z reguły szybko ustępują i znikają.
+
Zabieg przeprowadzany jest u osób, które wcześniej poddały się zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego takim jak: wypełnianie ust, korekta nosa, modelowanie twarzy, powiększanie biustu, wypełnianie drobnych zmarszczek, itd. Do głównych wskazań do przeprowadzenia rozpuszczenia kwasu hialuronowego należą: nadmiar kwasu hialuronowego, zły dobór wypełniacza oraz powikłania w miejscu aplikacji wypełniacza takie jak nieestetyczne grudki, martwica skóry, a także poważne efekty uboczne takie jak zaburzenia widzenia i gwałtowna reakcja alergiczna po podaniu wypełniacza. Jeśli po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego wystąpiły u Ciebie jakiekolwiek z powyższych objawów, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który zaleci zabieg z użyciem hialuronidazy. Na szczęście, właśnie dzięki hialuronidazie efekty uboczne są w pełni odwracalne. Należy pamiętać, że zabieg usuwania efektów kwasu hialuronowego należy do zabiegów medycznych i przeprowadzany jest przez lekarzy w klinice medycyny estetycznej. Jak każdy taki proces niesie za sobą pewne ryzyko oraz istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Do przeciwwskazań zaliczamy: alergia na hialuronidazę, czy też na jad owadzi (pszczoły, osy, szerszenie) lub białko bydlęce, która ją zawiera, ciąża i okres karmienia piersią, występowanie nadciśnienia tętniczego oraz inne choroby przewlekłe i autoimmunologiczne. Każdorazowo decyzję o zabiegach należy najpierw skonsultować z lekarzem, który na podstawie danych w formularzu kontaktowym i oraz przeprowadzonego profesjonalnego wywiadu medycznego ocenia istniejące ryzyko i decyduje o kwalifikacji do zabiegu.
+
Ilość zabiegów zależy m.in. od miejsca i ilości podania wypełniacza. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej. Niekiedy postęp rozpuszczania widać już po pierwszej sesji, czasem jednak rozpuszczanie kwasu hialuronowego trwa dłużej i potrzebnych jest kilka spotkań. O ilości potrzebnych zabiegów poinformuje Cię lekarz na podstawie wywiadu i oceny miejsca zabiegu.
+
Pierwsze efekty widoczne są już po wyjściu z gabinetu. Na całkowity efekt zabiegu należy jednak poczekać do 72 godzin. Tyle wynosi bowiem czas działania hialuronidazy w tkance. Bezpośrednio po iniekcjach skóra może być też lekko opuchnięta i zaczerwieniona, co będzie w pierwszym okresie maskowało efekty działania enzymu.
+
Zabieg z wykorzystaniem hialuronidazy wykonuje się po podaniu kwasu hialuronowego w tym samym obszarze, gdzie był on aplikowany. Kwas hialuronowy używany jest najczęściej w zabiegach takich jak: modelowanie ust, wypełnienie policzków, modelowanie owalu twarzy, korekta nosa, powiększanie biustu, uzupełnianie zmarszczek. Analogicznie hialuronidazę podaje się najczęściej w okolicach ust, twarzy i biustu.
+
Prawidłowo przeprowadzony zabieg podania hialuronidazy jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Do wykonania zabiegu kwalifikuje lekarz. Dlatego tak ważna jest dobra klinika medycyny estetycznej. Gwarancją bezpiecznego i bezbolesnego zabiegu jest doświadczony, wykwalifikowany lekarz. Dodatkowo bezpieczeństwo zwiększa przeprowadzenie prób uczuleniowych, które niwelują ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych typu alergicznego i wykonywane są bezpośrednio przed zabiegiem.

Skuteczna hialuronidaza Warszawa cennik

OpisCenaRezerwacja