Innowacyjna metoda leczenia migreny przewlekłej niwelująca silne bóle głowy

Zabieg leczenia migreny toksyną botulinową wpływa na nerwy odpowiedzialne za powstawanie bóli migrenowych, a ich blokada znacznie redukuje wszystkie objawy

Leczenie migreny toksyną botulinową wymaga wcześniejszego wykluczenia przeciwwskazań. Po korzystnej klasyfikacji specjalista określa dokładnie, które partie mięśni głowy uciskają nerwy. Następnie preparat wstrzykiwany jest do wybranych partii mięśni. Wówczas dochodzi do ich rozluźnienia i blokady. W trakcie zabiegu kluczowe jest odpowiednie dobranie dawki botoksu, który jest aplikowany do mięśni mimicznych. Co więcej zabieg leczenia migreny botoksem (toksyną botulinową) jest małoinwazyjny, a co za tym idzie bezpieczny. Iniekcja preparatu odbywa się za pomocą niewielkiej strzykawki z cienką igłą. Warto wiedzieć, że zabieg leczenia migreny toksyną botulinową nie wymaga znieczulenia, ani specjalnego okresu rekonwalescencji.

Rewolucyjne i efektywne leczenie migreny toksyną botulinową

Zabieg leczenia migreny z zastosowaniem toksyny botulinowej to rewolucyjna metoda, która stanowi doskonałe rozwiązanie i redukuje różnego rodzaju bóle głowy.

Dla kogo

Metoda ta sprawdza się u osób borykających się między innymi z: uciążliwą aurą migrenową, nawracającym bólem głowy. Zabieg leczenia migreny toksyną botulinową świetnie sprawdza się u osób cierpiących na ból głowy, który wywołuje inne objawy, takie jak: nadwrażliwość na światło, zawroty głowy, nudności, a nawet wymioty. Zabieg niweluje tego typu dolegliwości, a toksyna zapobiega ich wystąpieniu. Zabieg leczenia migreny toksyną botulinową sprawdza się na różnego rodzaju migreny, takie jak: migrena okoporaźna. Zabieg zmniejsza uczucie napięcia w okolicy tętnicy szyjnej.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg leczenia migreny botoksem nie wymaga od danego pacjenta specjalnych przygotowań. Jednakże przed zabiegiem zaleca się przestrzeganie kilku ważnych zasad, w tym unikanie sauny i zaprzestanie spożywania alkoholu. Co więcej zabieg musi być poprzedzony konsultacją. Wizyta kwalifikacyjna umożliwia wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, a lekarz/neurolog dobiera odpowiednie leczenie migreny do danego pacjenta. Każdy pacjent, który pragnie poddać się zabiegowi leczenia migreny toksyną botulinową powinien poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych przez siebie lekach.

Efekty

Efekty zabiegu są cenione i wyraźnie dostrzegalne przez pacjentów, którzy do tej pory cierpieli z powodu bólów głowy spowodowanych migreną. Wśród efektów znajdują się między innymi: redukcja bólu głowy, możliwość korzystania z życia bez odczuwania niekiedy wręcz ograniczającego bólu głowy. Zabieg nie tylko zmniejsza bóle migrenowe, ale i doskonale sprawdza się u osób z nadwrażliwością na światło, zawrotami głowy, nudnościami, czyli objawami, które najczęściej występują przy migrenie. Co więcej zabieg nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji po terapii.

Przeciwskazania

Jak wcześniej wspomniano zabiegu musi być poprzedzony wykluczeniem występowania przeciwwskazań. Ewentualne przeciwwskazania do zabiegu to między innymi: czas ciąży, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, stan zapalny, miejscowe zakażenie skóry, niektóre choroby współistniejące. Co więcej zabiegu nie można przeprowadzić u osób, które stosują leki mogące wpłynąć na przebieg i efekt zabiegu leczenia migreny toksyną botulinową. Zabiegowy nie powinny się poddać osoby cierpiące na miastenię.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Innowacyjna metoda leczenia migreny przewlekłej niwelująca silne bóle głowy

Zabieg leczenia migreny toksyną botulinową wpływa na nerwy odpowiedzialne za powstawanie bóli migrenowych, a ich blokada znacznie redukuje wszystkie objawy

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Leczenie bólów głowy toksyną botulinową nie wymaga znieczulenia, ani okresu rekonwalescencji. Po zabiegu pacjent może niemal natychmiast powrócić do normalnej aktywności życiowej. Co istotne zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga zastosowania dodatkowego znieczulenia w miejscu zabiegowym. dzieje się tak ponieważ do wykonania zabiegu są wykorzystywane mikroigły, które umożliwiają jak najmniej inwazyjne aplikowanie preparatu. Co prawda po zabiegu może wystąpić delikatne podrażnienie, zaczerwienienie, a nawet niewielka opuchlizna. Jednakże objawy te zazwyczaj znikają samoistnie zazwyczaj do kilku godzin od aplikacji preparatu. Natomiast w wyjątkowych przypadkach objawy/skutki uboczne zabiegu mogą utrzymywać się do 24 godzin od wykonania procedury zabiegowej. W ciągu pierwszej doby zaleca się jedynie ograniczyć aktywność fizyczną, unikanie sauny, unikanie solarium oraz powstrzymanie się od spożywania alkoholu.
+
Sam zabieg musi być poprzedzony wykluczeniem przeciwwskazań. Jest to ważne i ma na celu zredukowanie do minimum ryzyka podczas przeprowadzania terapii toksyną. Lekarz dokładnie określa przed zabiegiem miejsca aplikacji preparatu. Leczenie migreny toksyną botulinową to doskonała metoda walki z migreną. Wówczas wszystkie parametry preparatu są dobierane do leczenia konkretnego pacjenta. Co więcej aby zmniejszyć ryzyko należy wybrać klinikę dysponującą wykwalifikowaną oraz doświadczoną załogą. Zabieg wymaga sterylności i dużej precyzyjni.
+
Poddanie toksyny botulinowej polega na wstrzyknięciu tego preparatu w miejsca odpowiedzialne za dolegliwości bólowe danej osoby. Zazwyczaj iniekcja podczas jednego zabiegu odbywa się w dwa, cztery lub sześć miejsc bólów głowy. Toksyna sprawia że zmniejsza się napięcie mięśni, które uciskają na nerwy i powodują ból głowy bądź atak migreny. Jest to pewnego rodzaju blokada bólu dająca długotrwałe lub trwałe efekty. Każde miejsce iniekcji preparatu z toksyny botulinowej jest dopasowane do danego chorego po dokładnych oględzinach jakie dokonuje neurolog.
+
Bóle migrenowe mogą w znacznym stopniu utrudniać życie osób, które często są ograniczane przez natarczywość bólów głowy. Po zastosowaniu toksyny botulinowej można zwalczyć migrenę. leczenie migreny jest zależne od indywidualnych predyspozycji i problemu danego pacjenta. Przeważnie pojedyncza aplikacja toksyny botulinowej w kilka punktów okolic miejsc występowania bólów głowy zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Jednakże do procedury należy doliczyć czas wizyty kwalifikacyjnej oraz badanie jakie lekarz wykonuje w celu określenia miejsc, w których zostanie zaaplikowany preparat.
+
Warto wiedzieć, że iniekcja toksyny jest praktycznie bezbolesna, a samo obstrzykiwanie odbywa się z wykorzystaniem mikroigieł i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Podczas terapii pacjent może odczuwać delikatne ukłucia. Niemniej jednak ból w trakcie procesu zabiegowego przeważnie nie jest w ogóle odczuwalny przez większość osób poddających się zabiegowi. Oczywiście jest to kwestia zależna od indywidualnego progu bólowego danej osoby. Leczenie migreny toksyną ma na celu niwelować ból na nie go powodować. Wówczas jeśli po terapii wystąpią u danej osoby niepokojące objawy należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem prowadzącym dany przypadek.
+
Bóle migrenowe są spowodowane uciskiem na nerwy odpowiedzialne za objawy bólowe. Ból migrenowy może być efektem uwarunkowań genetycznych, oraz nadwrażliwością na reakcje neuro-naczyniowe. Napady migreny mogą występować w różnym wieku, aczkolwiek problem ten częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Do bóli migrenowych można zaliczyć: jednostronny ból głowy, bóle w okolicy głowy wywołujące zaburzenie widzenia, bóle powodujące uczucie napięcia w obszarze bólowym, bóle powodujące zaburzenie mowy, a także bóle wywołujące zawroty głowy. Niestety osoby nie doświadczające tego typu schorzeń często bagatelizują problem, jakim jest migrena. Natomiast warto zwrócić uwagę, że osoby cierpiące na migrenę niekiedy odczuwają wiele godzić bardzo silny niemal paraliżujący ucisk bądź bóle, które odbierają im radość życia i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.
+
Każda osoba cierpiąca na migrenę, która chce podjąć leczenie bólów głowy poprzez zastosowanie toksyny botulinowej musi przejść procedurę kwalifikacji do leczenia. Jest to bardzo ważne gdyż właśnie podczas wizyty wstępnej wykluczane są przeciwwskazania do wykonania procedury terapii toksyną. Wykluczenie przeciwwskazań zmniejsza ryzyko, a tym samym bezpieczeństwo danej osoby podczas aplikacji preparatu. Co więcej podczas wizyty przed zabiegowej określane są konkretne punkty iniekcji toksyny botulinowej, a to jest kluczowe podczas walki z takim problemem jak migrena.
+
Większość z nas słowo migrena kojarzy jednoznacznie z bólem głowy. Warto jednak zauważyć, że bóle migrenowe są zdecydowanie silniejsze i zdecydowanie dłużej trwają niż zwykłe bóle. Przyczyn bólu migrenowego może być wiele to właśnie dlatego każda osoba zmagająca się z tym problemem powinna przejść badań neurologiczne.

Rewolucyjne i efektywne leczenie migreny toksyną botulinową cennikOpisCenaRezerwacja
Leczenie migreny 2000 zł Szybki kontakt