Ujędrniające, podskórne rusztowanie z mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia w Warszawie

Po zabiegu Radiesse można zyskać długotrwały efekt odmłodzenia i natychmiastowy efekt korekty zmarszczek, a to przekłada się na piękny i młody wygląd

Podczas zabiegu Radiesse pod skórę aplikowany jest preparat: hydroksyapatyt wapnia stymulującym produkcję włókien kolagenowych przez fibroplasty. Oczywiście przed poddaniem się zabiegowi pacjent musi odbyć konsultację lekarską podczas, której wykluczone zostaną wszystkie przeciwwskazania do zabiegu. Aplikacja preparatu odbywa się za pomocą strzykawki i cienkiej igły. W miejscu podania preparatu tworzy się pewnego rodzaju rusztowanie wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia. Wstrzyknięty żel zostaje pochłonięty, a jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez organizm. Warto wiedzie, że preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, a efekty są natychmiastowe.

Radiesse hydroksyapatyt wapnia w Warszawie: zabieg, który modeluje kontur twarzy

Radiesse to nowoczesny zabieg wykorzystujący hydroksyapatyt wapnia, który umożliwia m. in. poprawę kształtu nosa bądź wymodelowanie owalu twarzy bez wysoce inwazyjnej interwencji chirurga

Dla kogo

Tego typu zabieg przeznaczony jest dla osób, które pragną poprawić swój owal twarzy. Jest to zabieg świetnie sprawdzający się jako alternatywa innych wypełniaczy sosowanych w medycynie estetycznej. Metoda zalecona jest dla osób, które m. in.: borykają się z obniżonym napięciem skóry, mają widoczne bruzdy na twarzy, zmagają się z opadającym konturem twarzy bądź chcę poprawić kontur nosa. Zabieg doskonale sprawdza się w przypadku osób, które chcę odmłodzić twarz, aktywnie korzystają z sauny, palą papierosy, a także często korzystają z sauny.

Przygotowanie do zabiegu

Aby przygotować się do zabiegu Radiesse pacjent musi przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim na kilka dni przed zabiegiem należy zaprzestać stosowanie niektórych leków np. wpływających na krzepliwość krwi. Na kilka dni przed zabiegiem należy zaprzestać korzystania z sauny, solarium i opalania się. Siedem dni przed do codziennej pielęgnacji zaleca się stosowanie naturalnych kosmetyków. Na co najmniej tydzień przed zabiegiem należy zaniechać robienie peelingów mogących uszkodzić bądź podrażnić skórę. Co więcej na cerze nie powinny występować wypryski.

Efekty

Zabieg Radiesse jest wyjątkowo efektywny i wspomaga produkcję włókien kolagenowych. Dzięki zabiegowi Hydroksyapatyt wapnia Radiesse można spodziewać się efektów, takich jak: skóra naturalnie odmłodzona, efekt modelowania konturu twarzy, likwidacji bruzd nosowo-wargowych, likwidacji zmarszczek, widocznej poprawy kondycji skóry, poprawy objętości skóry. Ponadto zabieg zwiększa gęstość skóry i poprawia jej strukturę. Wówczas istniej możliwość na modelowanie okolic kości jarzmowej bądź linii żuchwy, a nawet wypełnienie grzbietów dłoni i modelowanie nosa.

Przeciwskazania

Do przeciwwskazań do zabiegu należą m. in.: ciąża, czas połogu oraz okres karmienia piersią, wszelkiego rodzaju rany, obrzęki, a także uszkodzenia skóry twarzy, zaburzenia krzepliwości krwi, przeziębienie organizmu, stany zapalne bądź stany ropne w okolicy miejsca zabiegowego, grypa lub inna infekcja, w tym aktywny wirus opryszczki. Co więcej istotnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest występowanie u danej osoby chorób przewlekłych, które powodują ogólne osłabienie organizmu. Zabiegu nie mogą wykonać osoby stale przyjmujące leki wpływające na krzepliwość krwi.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:twarz, dłonie, szyja
Inwazyjność:zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 (czas utrzymywanie się preparatu nawet do 2 lat)
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Radiesse hydroksyapatyt wapnia w Warszawie: zabieg, który modeluje kontur twarzy

Po zabiegu Radiesse przede wszystkim można zyskać długotrwały efekt odmłodzenia i natychmiastowy efekt korekty zmarszczek, a to przekłada się na piękny i młody wygląd

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Zabieg polega na podskórnej aplikacji preparatu składającego się z 70% żelu oraz z 30% mikrogranulek hydroksyapatytu wapnia. Wówczas aplikacja odbywa się za pomocą niewielkiej igły oraz strzykawki. Podczas aplikacji preparatu pacjent w miejscu iniekcji, czyli w miejscu nakłucia może odczuwać na niektórych partiach twarzy lekki dyskomfort. Jednakże jest to oczywiście kwestia zależna od indywidualnego progu bólowego. Wiele osób uznaje ten zabieg za bezbolesny, a inne określają poziom bólu jako znikomy.
+
Po zabiegu Rasiesse są możliwe objawy niepożądane, takie jak: niewielki obrzęk, opuchlizna, delikatne podrażnienie oraz zaczerwienienie. Jednakże objawy te nie są długotrwałe i nie towarzyszy im uczucie bólu. Wszystkie objawy, w tym zaczerwienienie ustępują zwykle po dwóch lub trzech dniach od daty zabiegu. W związku z tym po zabiegu zaleca się używanie pielęgnacji wyłącznie naturalnej. Im więcej naturalnych składników w stosowanym kosmetyku tym lepiej. W tej kwestii zazwyczaj polecane się preparaty/kosmetyki ziołowe, owocowe oraz ewentualnie delikatne kremy nawilżające. Do trzech dni po zabiegu w miejscu podania preparatu można wyczuwać lekkie nierówności. Natomiast w bardzo rzadkich przypadkach w miejscu iniekcji pojawia się niewielkie zasinienie. Co istotne po zabiegu nie ma rządnych większych przeciwwskazań dotyczących natychmiastowego powrócenia do pracy i codziennych czynności. Jednak ze względu na możliwość wystąpienia opuchlizny i zwiększonej wrażliwości skóry na dotyk zaleca się wzięcie kilku dni wolnego. Wówczas po tym czasie można bez przeszkód cieszyć się z efektów zabiegu. W niektórych przypadkach konieczny jest zabieg uzupełniający.
+
Warto wiedzieć, że do zabiegu stosowany jest preparat, którego głównym składnikiem jest hydroksyapatyt wapnia. Jest to substancja, która naturalnie występuje w ludzkich kościach oraz zębów. To właśnie dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych. Naturalna substancja to coś co gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. Co więcej substancja ta jest nie tylko stosowana w medycynie estetyczniej ale także w innych dziedzinach medycznych, np. w stomatologii. Ponadto żel stanowiący składnik preparatu z czasem zostaje pochłonięty przez makrofagi, po czym całkowicie znika, a w jego miejsce fibroblasty produkują nowy kolagen. Po zabiegu osoby, które się mu poddały dostrzegają niema natychmiastowy efekt wypełnienia widoczny gołym okiem. Oczywiście aby zapewnić sobie jak największe bezpieczeństwo należy zdecydować się na klinikę medycyny estetycznej, która posiada odpowiednio wykfalifikowany personel oraz doświadczenie.
+
Warto wiedzieć, że głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia, czyli substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Co najważniejsze preparat jest swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Preparat z czasem zostaje pochłonięty całkowicie przez organizm, a na jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. To tak jakby pod skórą zbudowano strukturę wsparcia, która zanika w momencie uzupełnienia jej naturalnym wypełniaczem. Nowy kolagen pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia twarzy. Co więcej dzięki zabiegowi można wymodelować kontur twarzy, co również jest bardzo ważne, gdyż z czasem owal twarzy rozszerza się ku dołowi. Jest to efekt opadania policzków i wiotczenia podbródka. Zabieg ten jest w stanie zniwelować ten problem.
+
Tego typu zabieg nadaje się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W tym przypadku płeć nie stanowi przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zabieg przeprowadza się także niezależnie od wieku i stopnia aktywności fizycznej. Jednakże większość osób poddających się zabiegowi to kobiety w średnim wieku, nie stanowi to jednak reguły.
+
Tego typu zabieg można wykonać nie tylko w celu poprawy konturu twarzy, ale i na innych partiach ciała. Wówczas zabieg doskonale sprawdza się jako sposób odmłodzenia dłoni, które są wysoce narażone na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Oczywiście każdy przypadek wymaga konsultacji lekarskiej. Zazwyczaj zabieg ten przeprowadza się na : twarzy dłoniach, nosie, a także szyi.
+
Ogromną zaletą tej metody jest właśnie możliwość łączenia jej z innymi zabiegami laserowymi. Wówczas konieczna jest wcześniejsza konsultacja. Podczas niej specjalista dokładnie sprawdzi czy nie pojawiły się żadne przeciwwskazania oraz inne zmiany mogące wpłynąć na przebieg zabiegu laserowego.
+
Zabieg Radiesse hydroksyapatyt wapnia nie może zostać przyprowadzony u osoby, która posiada w aktywnej formie zainfekowanie wirusem opryszczki. Jest to jedno z głównych przeciwwskazań do zabiegów. Natomiast jeśli opryszczka zostanie wyleczona i nie będzie dawała widocznych objawów to dany pacjent bez przeszkód może poddać się zabiegowi. Co więcej wirus opryszczki nie wyklucza przeprowadzenia zabiegu na dłoniach.

Radiesse hydroksyapatyt wapnia w Warszawie: zabieg, który modeluje kontur twarzy cennikOpisCenaRezerwacja
Radiesse - hydroksyapatyt wapnia 1499 zł Szybki kontakt