Profesjonalne i bezpieczne oczyszczanie manualne twarzy Warszawa

Skuteczny zabieg manualnego oczyszczania twarzy sprawia, że skóra staje się oczyszczona i widocznie wygładzona.

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy składa się z kilku etapów. Na początku kosmetolog wykonuje dokładny demakijaż, co pozwala dokonać oceny rodzaju cery oraz zapoznać się z problemami występującymi u klienta. Manualne oczyszczanie twarzy wykonywane jest w warunkach sterylnych, polega na ręcznym usunięciu zaskórników, odblokowaniu porów. Poza promiennym wyglądem uzyskuje się redukcję stanów zapalnych oraz krost. Skóra jest wyraźnie gładsza, wygląda młodziej i jest gotowa na następne zabiegi pielęgnacyjne. W czasie zabiegu manualnego oczyszczania twarzy wykonywany jest peeling kawitacyjny, a na koniec zabiegu nakładana jest specjalna maska.

Profesjonalne i bezpieczne oczyszczanie manualne twarzy Warszawa

Manualne oczyszczanie twarzy pozwala wyraźnie zredukować problemy skórne, pozostawia oczyszczoną i rozjaśnioną skórę.

Dla kogo

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy dedykowany jest dla skóry tłustej, zarówno u osób dojrzałych, jak i u młodszych. U osób z trądzikiem pospolitym widać wyraźną poprawę stanu cery. Delikatne złuszczenie martwego naskórka korzystnie wpływa na działanie gruczołów łojowych, dlatego oczyszczeniu cery poddają się również osoby ze skórą z nadmiernym wydzielaniem sebum. Zabieg manualnego oczyszczania twarzy jest indywidualnie dobierany do rodzaju skóry, dlatego jest bezpieczny dla klienta oraz dopasowany do jego potrzeb.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem manualnego oczyszczania twarzy nie należy samodzielnie wykonywać peelingu skóry, nie powinno się również stosować żadnych kosmetyków zawierających kwasy oraz preparatów silnie wysuszających skórę. Parę dni (72 h) przed manualnym oczyszczaniem odradza się depilację twarzy, opalanie oraz wizyty w saunie. Czynności te mogą powodować podrażnienia skóry. Przed zabiegiem nie należy również samodzielnie usuwać zaskórników, gdyż może skutkować to stanem zapalnym skóry.

Efekty

Pierwsze efekty manualnego oczyszczania skóry widoczne są od razu po zakończeniu zabiegu. Skóra staje się wyraźnie wygładzona, jest miła w dotyku, pory są dogłębnie oczyszczone i wolne od nadmiaru sebum. Zanieczyszczenia, zaskórniki i prosaki na długo znikają z twarzy. Przez parę dni skóra może być delikatnie zaczerwieniona — to zjawisko całkowicie normalne. Redukcja sebum sprawia, że skóra się nie błyszczy, a trądzik jest zredukowany. Zabieg wpływa pozytywnie na działanie nakładanych kosmetyków.

Przeciwskazania

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonywania zabiegu manualnego oczyszczania twarzy to stany zapalne oczu, stany alergiczne oraz ostre stany zapalne skóry. Klienci, którzy posiadają aktywną opryszczkę, również powinni przełożyć oczyszczanie twarzy. Przeciwwskazaniem jest także trądzik różowaty w aktywnej formie. Po wywiadzie i ocenie stanu skóry, zabieg manualnego oczyszczania twarzy może zostać odradzony pacjentom o skórze naczyniowej. Pozostałe przeciwwskazania to intensywna opalenizna lub planowane kąpiele słoneczne.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:kosmetologa
Części ciała:Cala twarz, dekolt, szyja
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Oczyszczanie manualne twarzy Warszawa

Skuteczne i głębokie oczyszczanie manualne twarzy Warszawa

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Manualne oczyszczanie twarzy jest całkowicie bezpieczne. Kosmetolog stara się niwelować uczucie dyskomfortu, jakie może odczuwać pacjent w trakcie usuwania zanieczyszczeń. Ręczne oczyszczanie twarzy wykonywane jest w warunkach sterylnych przez profesjonalnego kosmetologa. Metody oraz preparaty są dobierane, uwzględniając typ skóry klienta, oraz problemy skórne, które na niej występują. Przed zabiegiem dokładnie oczyszcza się skórę twarzy, usuwając makijaż oraz dezynfekując twarz przy użyciu nowoczesnego urządzenia, jakim jest D'arsolval. Na zakończenie zabiegu nakładana jest maska łagodząca podrażnienia i likwidująca uczucie pieczenia.
+
Kompleksowe oczyszczanie twarzy nie powinno trwać dłużej niż dwie godziny. Wszystko zależy od stanu skóry oraz od rodzaju kosmetyków, które zostaną nałożone na twarz. Często manualne oczyszczanie twarzy łączy się z innymi zabiegami, co może wydłużać pobyt w salonie kosmetycznym. Przebieg zabiegu zależy od rodzaju cery. Pierwszym etapem oczyszczania manualnego twarzy jest usunięcie makijażu. Po demakijażu następuje zwykle peeling kawitacyjny (usuwanie martwego naskórka oraz zanieczyszczeń gromadzących się na skórze przy pomocy ultradźwięków). Kolejnym etapem jest dokładne odkażenie skóry oraz nałożenie kosmetyku. Maska rozpulchniająca sprawia, że następuje rozpulchnienie skóry, przez co oczyszczanie manualne jest łatwiejsze i bezpieczne. Ręczne usuwanie zanieczyszczeń z twarzy odbywa się w jednorazowych rękawiczkach. Sterylne warunki sprawiają, że niwelowane jest ryzyko powstania stanów zapalnych. Po dokładnym oczyszczeniu skóry nakładana jest maska o działaniu łagodzącym. Na końcu aplikowany jest krem dopasowany do rodzaju skóry klienta.
+
Manualne oczyszczanie stosowane jest również na plecach, na ramionach oraz na skórze dekoltu. Oczyszczanie manualne pozwala usunąć różne rodzaje zanieczyszczeń z tych partii ciała. W rezultacie skóra jest wolna od zaskórników, wygładzona i dogłębnie oczyszczona, następuje zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych. Podczas oczyszczania pleców lub ramion również stosuje się peeling kawitacyjny oraz maski rozpulchniające. Po wykonaniu zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom nie powinny wystąpić podrażnienia.
+
Oczyszczanie manualne twarzy pomaga poprawić stan skóry. Warto dostosować pielęgnację skóry po zabiegu do stanu skóry oraz do jej rodzaju. Przez pierwsze dni cera może być zaczerwieniona. Aby nie podrażniać skóry, odradza się ekspozycję na słońce oraz przebywanie w saunie lub na basenie. Przez pierwsze dni warto zrezygnować z makijażu, zwłaszcza z kosmetyków, które zawierają silikony. Również peeling w warunkach domowych może podrażnić cerę i prowadzić do powstawania stanów zapalnych, dlatego lepiej zrobić go u kosmetologa. Osoby z trądzikiem powinny przez pierwsze dni po zabiegu wycierać twarz ręcznikiem papierowym bez jej pocierania. Podobnie należy postępować z innymi partiami ciała, na których został wykonany zabieg usuwania zaskórników. Aby zniwelować uczucie zaczerwieniania lub dyskomfort spowodowany pieczeniem, można zastosować kremy łagodzące podrażnienia, np. na bazie aloesu.
+
Wyraźne efekty zabiegu, jakim jest manualne oczyszczanie twarzy, widoczne są po pierwszej wizycie w klinice. Wyraźne jest poprawienie kondycji skóry, likwidacji ulegają zaskórniki. Oczyszczanie sprawia, że cera staje się gładsza i promienista. Pory na twarzy są odblokowane i czyste, a stan cery trądzikowej ulega wyraźnej poprawie. Kosmetolog po ocenie stanu skóry twarzy dobiera dedykowane preparaty, ale też stwierdza, ile zabiegów potrzeba do poprawienia kondycji cery. Jest to indywidualna kwestia.
+
Manualne oczyszczanie twarzy wymaga właściwego przygotowania skóry do zabiegu. Z tego względu często stosowany jest peeling kawitacyjny. Peeling jest całkowicie bezpieczny oraz bezbolesny, polega na usuwaniu martwego naskórka oraz zanieczyszczeń przy użyciu ultradźwięków. W jego efekcie cera jest oczyszczona oraz wygładzona. Preparaty łatwiej wnikają w głąb skóry. Peeling ultradźwiękami jest przeznaczony dla każdego rodzaju skóry i może być wykonywany niezależnie od pory roku. Z peelingu nie powinny korzystać osoby z aktywnym i rozległym trądzikiem różowatym oraz z chorobami skóry.
+
Manualne oczyszczanie twarzy odbywa się w warunkach sterylnych, jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów oraz urządzeń. Jednym z takich sprzętów jest D'arsolval. Urządzenie wytwarza lecznicze prądy, które wytwarzają cząsteczki ozonu. Dzięki temu skóra jest odkażona, likwidowane są wszystkie mikroorganizmy. D'arsolval stosowany jest przed ręcznym usuwaniem krost, prosaków oraz zaskórników. Manualne oczyszczanie twarzy jest więc przeprowadzane w warunkach higienicznych, co zapobiega pojawieniu się stanu zapalnego.
+
Na zabieg można zapisać się, zostawiając swoje dane w formularzu kontaktowym dostępnym na stronie. Salon kosmetyczny skontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia terminu zabiegu. To wygodna oraz bezpieczna forma kontaktu. Można również zadzwonić do kliniki w celu rezerwacji dogodnego terminu. Na oczyszczenie twarzy warto zarezerwować sobie minimum dwie godziny, można zrobić to np. przed weekendem.

Skuteczne i głębokie oczyszczanie manualne twarzy Warszawa cennikOpisCenaRezerwacja
Oczyszczanie manualne - plecy 389 zł Szybki kontakt
Oczyszczanie manualne - twarz 389 zł Szybki kontakt