Nici PDO w chirurgii plastycznej

Nici PDO to nowoczesna metoda pozwalająca uporać się z wiotkością skóry, a także sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona, a proces syntezy kolagenu zostaje pobudzony.

Nici wykonane są z włókna pozyskiwanego z polidioksanonu, a zabieg nićmi jest doskonałą alternatywą dla osób czujących obawy przed wykonaniem klasycznego liftingu chirurgicznego, czyli przed wykonaniem zabiegu z użyciem skalpela. Rozpuszczalna nić PDO wprowadzana jest za pomocą cienkich igieł w obrębie twarzy, szyi bądź dekoltu. Nić poprawia jędrność skóry, a polidioksanon stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Co istotne tego typu lifting twarzy nie wpływa na zmianę rysów twarzy, ale za to sprawia, że skóra staje się rozświetlona i wygląda na wypoczętą. Ten nieinwazyjny zabieg nićmi PDO białka odpowiedzialnego za napięcie i elastyczność skóry. Zmarszczki skóry zostają zredukowane, a wprowadzona nić nie przemieszcza się pod skórą. Sam zabieg przed wykonaniem omawia z pacjentami lekarz medycyny estetycznej.

Nici PDO w chirurgii plastycznej

Lifting nićmi PDO posiada działanie regeneracyjne, a zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym wzdłuż naturalnych linii napięcia skóry.

Dla kogo

Lifting twarzy nićmi tak naprawdę można przeprowadzić u każdej osoby, która pragnie posiadać piękną i pozbawioną zmarszczek skórę i nie występują u niej przeciwskazania do wykonania zabiegu przy użyciu nici liftingujących. Zabieg świetnie sprawdzi się u każdej osoby, która pragnie natychmiastowych efektów, a jej skóra posiada oznaki starzenia się bądź innego rodzaju defekty, takie jak np. opadające policzki, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, opadająca dolna powieka oka, zmarszczki palacza, czy też asymetria twarzy.

Przygotowanie do zabiegu

Choć sam zabieg liftingu za pomocą nici PDO charakteryzuje się nieinwazyjności to oczywiście przed przeprowadzeniem wymaga konsultacji lekarza. Wówczas pacjent dowiaduje się jak wygląda przebieg zabiegu oraz zostaje pouczony jakie działania powinien podjąć przed zabiegiem rewitalizacji skóry nićmi PDO. Zaleca się aby przed wykonaniem zabiegu niestosować aspiryny oraz innych leków wpływających na krzepliwość krwi. W dniu zabiegu pacjent nie powinien posiadać poważnych dolegliwości skórnych w obrębie planowanego zabiegu.

Efekty

Nici liftingujące PDO zastosowane w medycynie estetycznej dają wiele efektów. To właśnie dzięki nim istnieje możliwość na uzyskanie natychmiastowego liftingu twarzy. Zabieg daje naturalny efekt i poprawia wygląd skóry. Skóra po zabiegu jest wyraźnie młodsza i poprawia się jej elastyczność. Wizualnie natychmiast poprawiony zostaje owal twarzy, danego pacjenta, a sama twarz wygląda na wypoczętą i odświeżoną. Dodatkowo efekty zabiegu liftingu są długotrwałe.

Przeciwskazania

Zabiegu nie powinny przeprowadzać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Podczas konsultacji lekarskiej nie mogą zostać dopuszczone osoby z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworowymi oraz osoby cierpiące na cukrzycę w formie niewyrównanej. Przeciwskazaniem jest infekcja w obszarze planowanego zabiegu, czyli zmiany chorobowe skóry. Do zabiegu nie są kwalifikowane także osoby przyjmujące leki wpływające na zaburzenia krzepliwości krwi.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Cala twarz, dekolt, szyja
Inwazyjność:Zabieg iniekcyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Nici PDO w chirurgii plastycznej

Nici liftingujące PDO, czyli rewolucja medycyny estetycznej

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Kwasy mogą mieć różną moc, niektóre z nich są słabsze — działają tylko na naskórek, a inne mocniejsze — działają na głębsze warstwy skóry. W klinikach oraz w gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonuje się zabiegi kwasem glikolowym, oraz retinolem. Peeling migdałowy to bardzo delikatny środek aktywny, dlatego przeznaczony jest głównie do cery wrażliwej. Rodzaj peelingu zależy również od problemów skórnych. Skóra łojotokowa dobrze reaguje na kwas salicylowy. Do skóry dojrzałej i zmęczonej dedykowany jest kwas felurowy. Ten peel pomaga nie tylko zredukować zmarszczki, ale też odpowiada za głębokie nawilżenie oraz odżywienie skóry. Mocnych kwasów nie wykonuje się o każdej porze roku — odradzane są latem oraz po powrocie z wakacji.
+
W odróżnieniu od zabiegu chirurgicznego, zabieg przy użyciu nici liftingujących trwa od 30 do 60 minut w ścisłej zależności od ilości użytych nici w trakcie jego trwania, których głównym zadaniem jest pobudzenie syntezy elastyny, stymulacja fibroblastów oraz pobudzenie tkanek do produkcji nowego kolagenu. Im większa ilość nici PDO tym dłuższy czas zabiegu. W dniu wykonywania zabiegu należy dysponować wystarczającą ilością czasu do przeprowadzenia najdłuższego, czyli około 60 minutowego zabiegu.
+
Działanie nici daje natychmiastowy rezultat, a sam efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 24 miesięcy. Podczas zabiegu następuje stymulacja komórek, wówczas pobudza się syntezę kolagenu i elastyny. Dzięki temu w skórze dochodzi do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Sama synteza białek odpowiedzialnych za elastyczność skóry następuje po około 14 dniach od dnia zabiegu. Zaś proces ten trwa przez cały okres gdy nici liftingujące PDO znajdują się pod skórą. Dzięki liftingu z użyciem nici PDO dochodzi do wygładzenia fałd skóry, a produkcja nowego kolagenu wpływa na jędrność skóry i redukcje zmarszczek.
+
Lifting nićmi PDO wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Po zastosowaniu znieczulenia w określone okolice skóry twarzy lekarz wykonuje delikatne ukłucia. Ten zabieg medycyny estetycznej jest więc bezbolesny, a sam pacjent podczas jego wykonywania nie odczuwa większego dyskomfortu. Istotny w tej kwestii jest również fakt, że lifting nićmi PDO nie wymaga nacięć na skórze, a technika aplikowania nici nie jest inwazyjna. Natomiast po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości o niskim stopniu bólowym, w formie delikatnego swędzenia podczas gojenia się miejsc po aplikacji nici PDO.
+
Już po wykonaniu jednego zabiegu pacjent medycyny estetycznej dostrzega jego efekty. Działanie nici liftingujących utrzymuje się do 2 lat po ich wprowadzeniu, natomiast po upływie dwóch lat sugerowane jest przeprowadzenie następnego zabiegu, który pozwoli na dłuższe zachowanie efektów nici liftingujących (efekt zostanie wydłużony o kolejne dwa 24 miesiące). Warto wiedzieć, że po upływie dwóch lat od zabiegu nici PDO ulegają stopniowemu rozpuszczeniu. Oczywiście jeśli po kolejnych 24 miesiącach od daty drugiego zabiegu pacjent chce wykonać kolejny również nie ma co do tego przeciwskazań.
+
Technika aplikowania nici PDO umożliwia uzyskanie długotrwałych efektów w dużym stopniu zbliżonych do wysoce inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Zastosowanie nici PDO w obrębie twarzy umożliwia m. in. lifting czoła. Jest to doskonała metoda na opadające brwi i poziome zmarszczki. Nici liftingujące PDO unoszą fałdy skóry, a miękka tkanka przestaje być wiotka i odzyskuje witalność. Co więcej nici PDO wygładzają pomarszczone policzki i zmarszczki mimiczne.
+
Jak najbardziej lifting nićmi PDO można wykonać niezależnie od pory roku. Pogoda nie wywiera wpływu na efekty zabiegu. W związku z tym nie ma większego znaczenia, czy dany pacjent/pacjentka zdecyduje się wykonać zabieg latem, czy też zimą. Natomiast z praktycznego punktu widzenia dobrze jest się zdecydować na czas, w którym bezpośrednio po zabiegu pacjent nie będzie musiał przebywać w towarzystwie gdyż po liftingu może wystąpić zaczerwienienie i lekka opuchlizna.
+
Sam zabieg podczas, którego wprowadzane są nici liftingujące jest jednym z najbardziej zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej. Warto jednak wiedzieć, że wbrew pozorów poziom jego zaawansowania nie jest adekwatny w odniesieniu do jego bezpieczeństwa. Zabieg jakim jest lifting nićmi PDO jest obecnie jednym z najbardziej bezpiecznych zabiegów wykonywanych w medycynie estetycznej. Oczywiście decydując się na zabieg należy wybrać profesjonalną klinikę, w której lekarz dokonujący liftingu posiada niezbędne doświadczenie. Wówczas ryzyko uszkodzenia nerwów oraz naczyń krwionośnych znacznie maleje. Należy także pamiętać, że nici liftingujące PDO są wykonane z włókna, które w pełni ulega rozpuszczeniu się i jest wchłaniany przez organizm.

Nici liftingujące PDO, czyli rewolucja medycyny estetycznej cennik
OpisCenaRezerwacja
Nici - lifting twarzyod 1999 zł do 4499 zł
Nici - rewitalizacja twarz + szyjaod 1999 zł do 4499 zł