Skuteczne remedium na nadpotliwość- botoks

Leczenie nadpotliwości botoksem pozwala na zmniejszenie wydzielania potu o około 85 %

Widoczne rezultaty zbiegu na nadmierne wydzielanie potu możemy zauważyć już po tygodniu od wykonania zabiegu. Efekt ten jest długotrwały, utrzymujący się do około pół roku. Możemy go dowolnie powtarzać w razie potrzeb. Jest to odpowiedni zabieg zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Przyczyny nadpotliwości są różne i mogą dotyczyć różnych schorzeń, takich jak nadczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne (szczególnie w okresie dojrzewania płciowego), stosowanie niektórych leków, infekcje bakteryjne i choroby endokrynologiczne. Uczucie dyskomfortu podczas wydzielania potu jest znaczne i często skutkuje złym samopoczuciem oraz obniżoną samooceną. Jest to doskonałe rozwiązanie pozwalające skutecznie pozbyć się tego problemu. 

Nadpotliwość- leczenie z zastosowaniem botoksu

Nadpotliwość stóp czy nadpotliwość pach, możemy wyeliminować za pomocą toksyny botulinowej

Dla kogo

Zabieg na nadmierną potliwością to świetne rozwiązanie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn poszukujących odpowiedniego sposobu na nadmierne wydzielanie potu niezależnie od przyczyn i okoliczności. Nawet najlepsze antyperspiranty zawierające sprawdzone składniki nie zapewnią stałej ochrony przed poceniem dla osób mających problem nadmiernej potliwości. Zastosowanie iniekcji z toksyny botulinowej to skuteczne rozwiązanie na pozbycie się potu na przynajmniej pół roku. Dodatkowo nie ma również ograniczeń co do wieku pacjentów poddających się zabiegowi. Obszary leczenia nadpotliwości mogą dotyczyć całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem pach, stóp oraz twarzy.

Przygotowanie do zabiegu

Każdorazowe wykonanie zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej na nadpotliwość jest poprzedzone odpowiednią konsultacją lekarską oraz wykonaniem próby jodowo-skrobiowej. Podczas niej możliwe jest dokładnie określenie miejsc na skórze, które cechuje nadmierne wydzielanie potu. Oprócz tego nie ma żadnych istotnych protokołów przygotowania się do zabiegu. Przed wykonaniem iniekcji warto wstrzymać się od przyjmowania preparatów powodujących rozrzedzenie krwi, takich jak aspiryna, kawa i alkohol. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny dla pacjenta, jednak o konieczności jego zastosowania decyduje lekarz podczas wywiadu lekarskiego.

Efekty

Zabieg toksyny botulinowej daje skuteczne i szybkie rezultaty. Już po około 6 dniach po jego wykonaniu widoczne są pierwsze efekty, jednak na pełne wyeliminowanie nadmiernej potliwości należy poczekać jeszcze przez około 3 tygodnie. Okres działania jest zdecydowanie indywidualny w zależności od różnych czynników. Efektem zabiegu leczenia nadpotliwości możemy cieszyć się przez około 6 miesięcy. Dzięki niemu w całości pozbywamy się problemu związanego z poceniem, co zapewnia odpowiedni komfort podczas wysiłku fizycznego oraz podejmowania codziennych czynności. Zabieg ten jest zupełnie bezpieczny i zapewnia widoczne rezultaty na kilka dni po jego wykonaniu.

Przeciwskazania

Istnieje kilka kluczowych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu na nadmierną potliwość. Należą do nich zaburzenia neurologiczne przewodnictwa nerwowo-mięsniowego oraz uczulenie na składniki podawanego preparatu. Przeciwwskazania te dotyczą również przyjmowanych leków z kategori aminoglikozydów, aminochinolynów, linkomycyny, cyklosporyny, D-penicylaminy oraz innych podobnych. Przed wykonaniem zabiegu powinny nas wstrzymać również widoczne infekcje skórne oraz okres ciąży i karmienia piersią. Oczywiście iniekcji nie powinny wykonywać osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi czy tendencją do bliznowacenia.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Nadpotliwość- leczenie z zastosowaniem botoksu

Leczenie nadpotliwości botoksem pozwala na zmniejszenie wydzielania potu o około 85 %

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Tak, możliwe jest leczenie nadpotliwości za pomocą botoksu w dowolnym obszarze skóry. Niemniej jednak każdy indywidualny przypadek wymaga odpowiedniej konsultacji lekarskiej, która pozwoli ustalić wskazania do wykonania tego zabiegu. Leczenie nadpotliwości botoksem niezależnie od obszaru zabiegowego jest w pełni bezpieczne i niezwykle skuteczne, dzięki czemu jest właściwą alternatywą dla zabiegów mocno ingerujących w skórę.
+
Zabiegi z wykorzystaniem botoksu nie są bolesne. W zależności od obszaru zabiegowego mogą one powodować nieznaczny dyskomfort, jednak w tej sytuacji możliwe jest wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Te metody leczenia są w zasadzie bardzo komfortowe dla pacjentów niezależnie od wybranej części ciała. Jednak nadpotliwość dłoni i stóp może wymagać zastosowania znieczulenia. Niemniej jednak jest to zabieg o wiele przyjemniejszy niż chociażby leczenie operacyjne.
+
Osoby nadmiernie pocące się mają problem z nieprzyjemnym zapachem w obrębie pach ale nie tylko. Pojawia się związany z tym z dyskomfort oraz obniżone samopoczucie. Stosowanie antyperspirantów często jest niewystarczające. Zdecydowanie lepiej i skuteczniej sprawdzą się preparaty miejscowe, takie jak toksyna botulinowa. Jest to lek stosowany na wskazanie lekarskie. Oprócz tego możemy zastosować leczenie wykorzystujące światło lasera. W kompleksowym leczeniu nadpotliwości ważne jest zastosowanie sprawdzonych rozwiązań, zapewniających odpowiedni efekt.
+
Do największych zalet tego zabiegu możemy zaliczyć jego bezbolesność, ponieważ podczas zabiegu wykorzystywana jest niezwykle cienka igła. Dodatkowo cały zabieg jest szybki i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Dlatego też po wykonaniu zabiegu pacjent może powrócić do codziennych obowiązków oraz cieszyć się rezultatami aż do 6 miesięcy.
+
Nadpotliwość pierwotna często ma charakter typowo spontaniczny, oraz niejasną przyczynę. Z kolei nadpotliwość wtórna dotyczy innych schorzeń towarzyszących, będąc przyczyną nadmiernego pocenia na wskutek chorób czy stosowania danych leków. Jednak niezależnie od przypadku i okoliczności wystąpienia nadmiernej potliwości, świetnie sprawdzi się leczenie z zastosowaniem botoksu.
+
Leczenie nadpotliwości za pomocą oczyszczonej toksyny typu A sprawdza się doskonale w problemie nadmiernego wydzielania potu na twarzy, skórze głowy, powierzchni stóp, dłoni oraz oczywiście pach. Zabieg sam w sobie jest mało inwazyjny, dzięki czemu nie ma tutaj żadnych działań niepożądanych. Jest on bezpieczny i nie wymaga zachowania okresu rekonwalescencji. Niemniej jednak na początku warto powstrzymać się od podejmowania dużej aktywności fizycznej. Po przeprowadzeniu zabiegu niewskazane jest korzystanie z solarium, sauny czy opalania. Może pojawić się lekki obrzęk w miejscu iniekcji, jednak nie powinien on być powodem do niepokoju.
+
Prawidłowo wykonany zabieg powoduje zaburzenie procesu pocenia w gruczołach potowych, jednak wszystko to przebiega w sposób naturalny. Dzięki temu niwelujemy wszelki nasilenie objawów tej przypadłości, takie jak nadmierne pocenie czy brzydki zapach potu. Jednak aby zabieg ten był skuteczny w danej okolicy ciała, konieczne jest cykliczne powtarzanie iniekcji. Dzięki temu znacznie zmniejszymy pracę gruczołów potowych również w przerwie pomiędzy zabiegami, dzięki czemu czas ten możemy z czasem odpowiednio wydłużać. Nie występują tutaj żadne działania niepożądane, dzięki czemu jest to odpowiednie rozwiązanie niezależnie od wieku pacjenta.
+
Zgodnie z przyjętą praktyką lekarską stosuje się zabiegi z użyciem oczyszczonej toksyny typu A w różnych wskazaniach medycznych, w tym również w skutecznym leczeniu nadpotliwości. Według ogólnych badań i wskazań specjalistów właściwie przeprowadzony zabiegi iniekcji botoksu jest w pełni bezpieczny dla organizmu oraz nie powoduje żadnych niechcianych odczynów i problemów. Wykorzystywane podczas zabiegu dawki preparatu nie powodują kumulowania się substancji w organizmie, który z czasem ulega naturalnej degradacji. Dlatego też nie ma obaw co do wykonywania zabiegów w sugerowanych odstępach czasu.

Nadpotliwość- leczenie z zastosowaniem botoksu cennikOpisCenaRezerwacja
Leczenie nadpotliwości 1799 zł Szybki kontakt