Skuteczny zabieg złuszczający martwy naskórek w Warszawie

Mikrodermabrazja diamentowa to profesjonalny zabieg, który przynosi natychmiastowe efekty

Warstwowa budowa ludzkiej skóry zapewnia ochronę mechaniczną, stanowi barierę przed drobnoustrojami i patogenami oraz pełni funkcje termoregulacyjne. Odpowiednia pielęgnacja wzmacnia jej właściwości ochronne i zapobiega chorobom skóry, czy też powstawaniu wyprysków. Mikrodermabrazja diamentowa działa jak dogłębny, mechaniczny peeling. Usuwa zrogowaciałe warstwy naskórka, które stanowią idealne środowisko do namnażania się drobnoustrojów oraz blokują swobodne wydzielanie sebum. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnej aparatury wyposażonej w głowice ścierające pokryte warstwą diamentu (skąd pochodzi nazwa zabiegu) oraz pompę zasysającą zrogowaciały naskórek.

Mikrodermabrazja Warszawa

Głębokie oczyszczenie skóry za pomocą mikrodermabrazji to idealne przygotowanie do dalszej serii zabiegów

Dla kogo

Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest głównie osobom skarżącym się na przebarwienia, skórę poszarzałą, a także klientom borykającym się z problemem zaskórników, wyprysków i rozszerzonych porów. Inne wskazania do zabiegu to trądzik, czy też zmiany potrądzikowe, uporczywe blizny, plamy, zmarszczki, rozstępy. Może być też wykorzystana jako etap przygotowawczy do innych zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ dogłębnie oczyszcza skórę i pozwala na lepsze wchłanianie preparatów kosmetycznych.

Przygotowanie do zabiegu

Mikrodermabrazja nie jest procesem o wysokiej inwazyjności, lecz aby zapobiec podrażnieniom, przed planowanym zabiegiem powinno się postępować zgodnie z zaleceniami. Przed umówioną wizytą należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna i polopiryna. Dodatkowo, na około 5 dni przed, zaleca się nie oczyszczać skóry innymi metodami mechanicznymi, takimi jak peelingi i szczotkowanie oraz powstrzymać się od używania środków do depilacji. W dzień zabiegu nie należy nakładać na skórę makijażu.

Efekty

Efekty widoczne i odczuwalne są natychmiastowo. Za sprawą usunięcia martwej warstwy naskórka, skóra od razu po zabiegu jest jaśniejsza, gładsza oraz ma wyrównany koloryt. Poprawia się ukrwienie i dotlenienie obszaru na którym przeprowadzany był zabieg. Jednocześnie odblokowują się pory, a co za tym idzie spada skłonność do wyprysków i zaskórników. Skóra jest promienna, elastyczna i niesamowicie miękka. Jest to też doskonały moment na zastosowanie innych zabiegów pielęgnacyjnych ze względu na zwiększone wchłanianie.

Przeciwskazania

Przeciwwskazania - wszelkie uszkodzenia mechaniczne skóry, takie jak skaleczenia, rany, owrzodzenia. Bezwzględnym przeciwwskazaniem są też wszelkie zmiany ropne, opryszczka, liszajec zakaźny, zakażenia bakteryjne i wirusowe skóry, ponieważ stanowią one ryzyko rozprzestrzenienia zakażenia i rozsiania procesu chorobowego na większy obszar ciała. Zabieg odradza się również osobom o skórze naczynkowej i wrażliwej, ze względu na wysokie ryzyko podrażnień i powstania uszkodzeń mechanicznych.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:kosmetolog
Części ciała:Cala twarz. dekolt. szyja
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Mikrodermabrazja Warszawa

Mikrodermabrazja diamentowa to profesjonalny zabieg, który przynosi natychmiastowe efekty.

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy urządzenia. Umożliwia usunięcie zanieczyszczeń i głębokie złuszczenie naskórka z powierzchni skóry. W efekcie cera staje się dogłębnie oczyszczona w krótkim czasie. Jednocześnie martwy naskórek natychmiastowo zasysany jest przez pompę zamontowaną w urządzeniu. Zabieg mikrodermabrazji może stosowany być na twarzy, dekolcie, szyi i plecach.
+
Miejscem wykonania mikrodermabrazji jest salon kosmetyczny. Sam zabieg trwa około 30-60min, jest bezbolesny, nie powoduje dyskomfortu i nie wymaga znieczulenia. Grubość usuwanych warstw naskórka ustala kosmetolog w zależności od rodzaju skóry. Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany co ok. 2 tygodnie. Do osiągnięcia zamierzonych efektów, widocznej poprawy jakości cery, spłycenia zmarszczek, zniwelowania problemów takich jak plamy starcze, nadmierne rogowacenie, łojotok i zaskórniki, potrzebne może być kilka serii zabiegów. Zwykle efekty widoczne są już od 2 do 10 wykonanych zabiegów.
+
Mikrodermabrazja zalecana jest przy zwalczaniu i leczeniu wielu problemów skórnych. Pomaga uporać się z całym szeregiem niedoskonałości. Polecana jest między innymi osobom o skórze trądzikowej. Dzięki mechanicznemu usuwaniu martwych warstw naskórka, odsłania pory, ułatwia wydostawanie się sebum, niszczy warstwę bytowania drobnoustrojów odpowiedzialnych za wypryski i trądzik krostowaty. Jednocześnie usprawnia przepływ limfy, co skutkuje wygładzoną, jedwabiście miękką skórą. Zabieg ten zalecany jest również w walce z oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki, wiotkość, utrata jędrności, a nawet płytkie blizny i rozstępy. Skóra staje się bardziej napięta i promienna. Plamy są mechanicznie usuwane, a komórki pobudzane do mitozy, co wspomaga budowę zdrowego naskórka. Zabiegowi można poddawać skórę opaloną, każdej części ciała, najczęściej: twarzy, szyi, dekoltu, pleców. Można wykonywać ją w czasie menstruacji i przez cały rok.
+
Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od zaleceń wydanych przez kosmetologa, rodzaju skóry oraz oczekiwań klienta. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Mikrodermabrazję najczęściej przeprowadza się w serii 2-10 zabiegów w odstępach 1-4 tygodniowych. Częstotliwość jest inna w przypadku gdy leczony jest trądzik pospolity, trądzik krostkowy, zaskórniki i przebarwienia, a nieco mniejsza, jeśli mamy do czynienia z zabiegami odmładzającymi, które są znakomitym remedium na drobne zmarszczki, blizny i rozstępy. Przykładowa częstotliwość zabiegów • walka z niedoskonałościami, leczenie skóry trądzikowej, rozszerzone pory: 3-5 zabiegów wykonywanych co 3 tygodnie. • zabiegi mające na celu odmłodzenie wyglądu skóry: 5-6 zabiegów w odstępie 7- 10 dni • remedium na blizny, rozstępy: ok. 5 – 10 zabiegów, każdy co 2 tygodnie
+
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko podrażniona. Przez pierwszy dzień warto dać skórze odpocząć, nie nakładać makijażu, nie używać preparatów oczyszczających ani nie stosować innych form mechanicznego złuszczania naskórka. Przez 2 tygodnie po wykonanym zabiegu należy unikać opalania i nie narażać skóry na działanie promieniowana UV. Przed wyjściem z domu należy nakładać kremy z wysokim filtrem i odpowiednio się nawadniać. Dodatkowo nie zaleca się wizyt na basenie z chlorowaną wodą. Należy mieć na uwadze, że nasza skóra jest w tym okresie bardziej chłonna, ale zarazem bardziej podatna na wysuszanie i podrażnienia. Mikrodermabrazja diamentowa jest też doskonałym wstępem do innych zabiegów. ponieważ zapewnia głębokie złuszczanie i odsłania często rozszerzone pory, pozwalając na lepszy dostęp i lepsze wchłanianie innych preparatów dermatologicznych i kosmetycznych.
+
Mikrodermabrazja jak każdy zabieg ma pewne przeciwwskazania. Jednym z nich jest posiadanie skóry wrażliwej i naczynkowej. Mimo, że nie jest to zabieg inwazyjny, skóra naczynkowa charakteryzuje się wysoką podatnością na podrażnienia, dlatego każdy proces polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka może przyczynić się do wzmożonego zaczerwienienia i podrażnienia. Jest to jednak kwestia indywidualna, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z doświadczonym kosmetologiem zajmującym się mikrodermabrazją.
+
Mikrodermabrazja jest zabiegiem w stu procentach bezpiecznym i nieinwazyjnym. Nie powoduje dyskomfortu ani bolesności i przynosi cały szereg pozytywnych skutków. Jeśli istnieją wskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, zalecone przez lekarza lub kosmetologa, osoby poniżej 18 roku życia mogą poddać się zabiegowi za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
+
Zabiegi zaleca się powtarzać w odstępach co najmniej miesięcznych. Dokładną częstotliwość najlepiej ustalić w swoim salonie kosmetycznym na podstawie indywidualnych oczekiwań i zaleceń.

Mikrodermabrazja diamentowa w Warszawie cennikOpisCenaRezerwacja
Oczyszczanie manualne - twarz 389 zł Szybki kontakt