Jaki wybrać zabieg, gdy pojawi się lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka, która powstała dawno wymaga zdecydowanej reakcji, którą gwarantuje wyłącznie medycyna estetyczna.

Skurcz mięśni twarzy u kobiet jak i mężczyzn powoduje groźny wygląd, który może bardzo przeszkadzać w codziennym życiu. Toksyna botulinowa stosowana na lwią zmarszczkę jest wsparciem dla procesów regeneracyjnych, dzięki czemu skóra jest mniej podatna na dalsze powstawanie kolejnych zmarszczek. W przypadku, gdy lwia zmarszczka jest wyjątkowo głęboka i mocno widoczna ostrzykuje się również bruzdę kwasem hialuronowym, który pobudza produkcję kolagenu naturalnego. Specjaliści, którzy nakłuwają skórę w trakcie zabiegu podpowiadają w jaki sposób dalej działać i dbać o skórę, aby zmarszczki się nie pojawiały w większych ilościach.

Jaki wybrać zabieg, gdy pojawi się lwia zmarszczka?

Najtrwalsze efekty przynosi zdecydowanie zabieg wykonywany u młodszych osób, dlatego nie ma sensu czekać i należy jak najwcześniej zastosować radykalne rozwiązanie w postaci zabiegu z toksyną botulinową

Dla kogo

Lwia zmarszczka to pionowa bruzda między brwiami, która czasem jest podwójna. Sprawia wrażenie, że jest to nieustanne marszczenie brwi przez to wygląd nie jest korzystny i atrakcyjny. Całkowite wygładzenie lwiej zmarszczki jest możliwe wyłącznie po skorzystaniu z medycyny estetycznej. Zabiegi medycyny estetycznej zostały stworzone z myślą o osobach, które nie są zadowolone z wyglądu swojej twarzy i pragną to poprawić w bezpiecznych warunkach.

Przygotowanie do zabiegu

Lwia zmarszczka ze względu na swoją lokalizację powoduje, że zabieg musi być niezwykle precyzyjny i wykonany jedynie przez specjalistę z doświadczeniem. Do zabiegu należy całkowicie zmyć resztki makijażu z twarzy, a także ją zdezynfekować. Specjalista ocenia jak lwia zmarszczka powstaje poprzez zmarszczenie brwi i dopiero wtedy nakłuwa skórę. Razem z konsultacją całość nie powinna zająć więcej niż 30 minut jeśli oczywiście nie występują żadne przeciwwskazania.

Efekty

Efekty zabiegu toksyną botulinową na lwią zmarszczkę są kwestią bardzo indywidualną. Przede wszystkim uzależnione są od tego jak bardzo głęboka jest lwia bruzda oraz ile substancji zostanie wstrzyknięte w czoło. Aby medycyna estetyczna była skuteczna i przynosiła możliwie najtrwalsze efekty należy zadbać o swój tryb życia. Warto bezwzględnie unikać dymu papierosowego, zjadać świeże owoce każdego dnia, a także nie poruszać nadmiernie brwiami. Dzięki temu botoks będzie się dłużej utrzymywał na czole, a pacjent długo będzie się cieszył z zadowalającego efektu.

Przeciwskazania

Jest kilka sytuacji, w których lwia bruzda nie może być zniwelowana poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Między innymi występowanie problemów neurologicznych takich jak zaburzenia przewodzenia impulsów nerwowych. Botoks nie może być wykorzystany w przypadku osób przyjmujących pewne leki, jak na przykład antybiotyki oraz przez około 2 tygodnie po zakończeniu ich przyjmowania. Uczulenie na jakikolwiek składnik używany w preparacie również stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. Każdy przypadek i wątpliwości należy bezwzględnie omawiać ze specjalistą.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Jaki wybrać zabieg, gdy pojawi się lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka, która powstała dawno wymaga zdecydowanej reakcji, którą gwarantuje wyłącznie medycyna estetyczna

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Skóra traci elastyczność w wyniku częstego marszczenia czoła oraz nieprawidłowego stylu życia. Dlatego też oprócz traktowania zmarszczki toksyną botulinową, należy trzymać się odpowiednich nawyków każdego dnia. Co ciekawe zmarszczka gniewu, jak nazywana jest potocznie lwia zmarszczka z czasem może być ostrzykiwana znacznie rzadziej. Powodem jest przyzwyczajenie mózgu do znacznie mniej ekspresyjnej mimiki całej twarzy, dzięki czemu lwia zmarszczka dużo wolniej się pogłębia i nie wymaga tak wielu poprawek. Zabieg można wykonywać z odstępem minimum 3 miesięcy.
+
Lwia zmarszczka ostrzyknięta podczas zabiegu znacząco się spłyca, a co za tym idzie zmienia się nieco zakres możliwości mimiki twarzy. Jednakże spłycenie lwiej zmarszczki toksyną botulinową w sposób prawidłowy i profesjonalny nie sprawi, że twarz nagle stanie się nieruchoma. Rysy twarzy również nie ulegają zmianie. Gdy lwia bruzda zostaje zniwelowana to cała twarz wydaje się być nieco spokojniejsza i bardziej wypoczęta.
+
Jeśli zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie przyniósł zadowalającego efektu lub substancja ułożyła się w nieprawidłowy sposób, najczęściej poprawa następuje po upływie od 2 do 6 tygodni. W przypadku chęci całkowitego zrezygnowania z toksyny botulinowej należy cierpliwie poczekać na zniknięcie efektów. Najczęściej czas ten nie przekracza 6 miesięcy.
+
Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są dopiero po kilku dniach, choć najlepiej lwia zmarszczka będzie wyglądać po upływie 2 tygodni. W tym czasie możliwe jest wystąpienie niewielkiego obrzęku lub zasinienia w miejscu ukłucia na skórze. Jeśli mimo upływu 14 dni na twarzy pozostanie wyraźna asymetria to specjalista podczas wizyty kontrolnej uzupełni zabieg dodatkową, niewielką ilości substancji wyrównując poszczególne miejsca.
+
Niwelowaniu lwiej zmarszczki toksyną botulinową nie może w tym samym dniu towarzyszyć również kwas hialuronowy. W przypadku bardzo głębokiej lwiej bruzdy wskazane jest użycie dwóch substancji, jednakże z właściwym odstępem czasowym. Potraktowanie lwiej bruzdy drugim preparatem może nastąpić najwcześniej po upłynięciu 2 tygodni i konsultacji na wizycie kontrolnej. W przeciwnym razie rezultaty z pewnością nie będą zadowalające i wystąpi znacznie większe ryzyko niepożądanych efektów ubocznych i powikłań. O konieczności wykorzystania dwóch substancji decyduje specjalista, gdyż czasem oczekiwania osoby korzystającej z medycyny estetycznej są znacząco wygórowane.
+
Powstawanie zmarszczek u nasady nosa pomiędzy brwiami najczęściej wynika z nadmiernego marszczenia brwi. Wskazane są więc okulary przeciwsłoneczne, które ochronią oczy w słoneczne dni. Ważne jest również kontrolowanie stanu wzroku, ponieważ niedowidzenie przyczynia się do częstszego marszczenia brwi. Na groźny wygląd może wpływać również palenie papierosów, ponieważ skóra staje się szara, matowa i wysuszona. Z tego powodu lwie zmarszczki, a także inne zmarszczki mimiczne stają się znacznie bardziej widoczne. Aby zapobiec powstawaniu głębokich zmarszczek na całej twarzy warto dbać każdego dnia o zdrowy styl życia, świadomą pielęgnację skóry oraz odpowiedni poziom nawodnienia. Zdrowa i zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna i wszelkie sposoby relaksacyjne także mają wpływ na wygląd twarzy.
+
Kwas hialuronowy w codziennej pielęgnacji twarzy może mieć niezwykły wpływ na wygląd twarzy i skórze właściwej zapewnić to czego najbardziej potrzebuje. Brak kwasu hialuronowego w rutynie pielęgnacyjnej w pewnym momencie spowoduje znaczne uwydatnienie lwiej zmarszczki oraz innych bruzd na twarzy. Wiele osób, którym lwia zmarszczka bardzo przeszkadza motywuje się do wykonywania jogi twarzy. Jednakże joga to inaczej mówiąc ćwiczenia mięśni twarzy. Aby pozbyć się lwiej zmarszczki należy zmniejszyć nadaktywność mimicznych mięśni twarzy. Dlatego też jogi twarzy nie należy poświęcać aż tak wiele czasu oraz zaangażowania, ponieważ na dłuższą metę nie pozwoli ona pozbyć się całkowicie lwiej bruzdy. Aby wspomagać naturalnie procesy regeneracyjne skóry należy zwiększyć ilość witaminy C w codziennej diecie, a także zapobiegać zbyt ekspresyjnej mimice. Dzięki samodzielnej produkcji kolagenu w sposób naturalny zmarszczki powstające na twarzy będą znacznie płytsze i dzięki temu mniej widoczne.
+
Mięsień marszczący, który powoduje lwią zmarszczkę zostaje ostrzyknięty w zaledwie kilka minut, a sam zabieg jest raczej bezbolesny. Dlatego też nie stosuje się znieczulenia podczas niwelowania lwiej zmarszczki. W przypadku odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu lub bólu należy natychmiast poinformować specjalistę, który odpowiednio zareaguje, aby zapewnić maksymalny komfort w trakcie zabiegu.

Lwia zmarszczka – co to jest i jak z nią walczyć? cennik

OpisCenaRezerwacja
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/lwia-zmarszczka-co-to-jest-i-jak-z-nia-walczyc/ Szybki kontakt
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/lwia-zmarszczka-co-to-jest-i-jak-z-nia-walczyc/ Szybki kontakt
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/lwia-zmarszczka-co-to-jest-i-jak-z-nia-walczyc/ Szybki kontakt