Skuteczna i bezpieczna liposukcja w Warszawie

Zabieg liposukcji jest skierowany do osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z określonego miejsca w szybki i skuteczny sposób.

Liposukcja to nowoczesny zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak dzięki odsysaniu tłuszczy. Obecnie, na rynku istnieje wiele metod liposukcji – m.in. liposukcja laserowa, liposukcja ultradźwiękowa vaser lipo, czy liposukcja tradycyjna. Liposukcja skierowana jest do wszystkim osób, którym zależy na uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Odessanie tkanki tłuszczowej, czyli sam zabieg liposukcji, przebiega dosyć szybko, a efekty są widoczne praktycznie od razu. W tradycyjnym ujęciu zabieg liposukcji polega na wprowadzeniu kaniuli i wyprowadzenia w ten sposób komórek tłuszczowych w organizmu – w określonym miejscu oraz w określonej ilości.

Skuteczna i bezpieczna liposukcja w Warszawie

Zabieg liposukcji to metoda modelowania sylwetki przez odessanie komórek tłuszczowych, zabieg przebiega w sterylnych warunkach i jest wykonywany niezwykle precyzyjnie, przez wykwalifikowanego specjalistę.

Dla kogo

Liposukcja skierowana jest do wszystkich osób, którym zależy na wymodelowaniu sylwetki. Można ją wykonywać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Najlepiej sprawdzi się w przypadku osób z niewielką nadwagą - nadmiar tkanki tłuszczowej może być usunięty, jednak tylko w określonej ilości. Zabieg liposukcji jest więc polecany osobom, w przypadku których tkanka tłuszczowa nagromadziła się w określonym miejscu - np. w okolicach ud, czy brzucha.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu to przede wszystkim zrezygnowanie z alkoholu na kilka dni przed zabiegiem. Poza tym należy zadbać o komfort własny i komfort osoby wykonującej zabieg. Zalecana przed zabiegiem jest kąpiel, po której nie należy aplikować żadnych kosmetyków. Na zabieg należy się udać w wygodnym stroju. Należy również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu - zalecane jest zwiększenia dawek przyjmowanych płynów.

Efekty

Efekty liposukcji to przede wszystkim widoczne usunięcie tkanki tłuszczowej. Dzięki usunięciu komórek tłuszczowych z naszego organizmu nasza figura od razu widocznie się zmienia. Warto jednak pamiętać, że efekty liposukcji w dużej mierze są zależne od nas. Przede wszystkim należy dbać o utrzymanie smukłej sylwetki, ponieważ w miejscach, gdzie komórki tłuszczowe zostały odessane, tłuszcz znów może się gromadzić. Aby efekty zabiegu liposukcji zostały z nami na dłużej, zalecana jest aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta.

Przeciwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji to przede wszystkim choroby przewlekłe, które oddziałują na cały nasz organizm. Zaliczają się do nich przede wszystkim: cukrzyca, niewydolność nerek, problemy hormonalne (w tym choroby tarczycy), niewydolność poszczególnych narządów (w tym nerek i wątroby), padaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, a także ciąża. Zabieg liposukcji nie może być również wykonany u osób, które cierpią na większość nowotworów. O tym, czy w naszym przypadku zabieg liposukcji jest możliwy, zawsze decyduje lekarz.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:60-180 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:ciało, pośladki, nogi, brzuch
Inwazyjność:zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 zabieg
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

LIPOSUKCJA

Skuteczna i bezpieczna liposukcja w Warszawie

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Liposukcja wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym, w związku z czym sam zabieg nie jest bolesny. W okresie rekonwalescencji mogą wystąpić dolegliwości bólowe, jednak o niewielkim nasileniu. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań organizmu oraz od progu bólu - coś, co jednak osoba uzna za niewielki dyskomfort, inna określi już mianem bólu. Podczas klasycznej liposukcji, lekarzy wykonuje niewielkie nacięcie, przez które odsysane są komórki tłuszczowe. W praktyce wszystkie skutki związane z uczuciem dyskomfortu po zabiegu, można porównać do tych, z jakimi mierzymy się po niewielkim skaleczeniu - z tym plusem, że my dzięki temu pozbyliśmy się komórek tłuszczowych.
+
Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie nam zależy. Pamiętajmy o tym, że jednocześnie nie powinno się usuwać zbyt wiele tłuszczu, jednak teoretycznie, zabieg podczas którego tłuszcz odsysany jest z jednego, lub więcej miejsc, jest możliwy. Tutaj wiele zależy od tego, na jaką liposukcję się zdecydujemy. Liposukcja laserowa, czy liposukcja ultradźwiękowa vaser lipo dają zdecydowanie więcej możliwości, niż liposukcja klasyczna. Warto zapoznać się więc z alternatywami do klasycznej liposukcji. W naszej klinice przeprowadzana jest zarówno liposukcja laserowa, jak i liposukcja ultradźwiękowa vaser lipo. Dlatego też najlepiej skontaktować się z lekarzem, który zdecyduje, czy możliwe jest w naszym przypadku kompleksowe odsysanie tłuszczu z kilku miejsc, oraz jaki sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej będzie w naszym przypadku najlepszy.
+
Warto zwrócić uwagę, że odsysanie tłuszczu to metoda modelowania sylwetki, a nie odchudzania, dlatego nie powinniśmy się skupiać na wskazaniach wagi. Jednak z pewnością (w zależności od ilości odessanego tłuszczu) możemy stracić do kilkuset gram, czasem nawet ponad kilograma. Należy jednak pamiętać, że tłuszcz nie waży zbyt dużo, dlatego nawet przy niewielkiej utracie wagi, efekty takie jak np. zmniejszenie obwodu talii (liposukcja brzucha), czy obwodu ud będzie widoczne.
+
Odsysanie tłuszczu polega na jednorazowym usunięciu komórek tłuszczowych z naszego organizmu, w związku z czym w ciągu kilku godzin pozbywamy się zbędnej tkanki tłuszczowej. Pozbywamy się tej, którą mamy, nie oznacza to jednak, że nie produkuje się nowa. Dlatego to, jak długo utrzymają się efekty, zależy w dużej mierze od nas. Zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta i aktywność fizyczna z pewnością sprawią, że tkanki tłuszczowej nie będzie nam przybywać, efekt może więc utrzymywać się przez lata. Jeżeli jednak np. wrócimy do fastfoodów, czy siedzącego trybu życia, efekty znikną bardzo szybko - tłuszcz znów zacznie nam się gromadzić. Dużo zależy również od miejsca, w którym wykonaliśmy odsysanie tłuszczu. Jeżeli była to np, liposukcja brzucha, warto pamiętać, że wygląd tego obszaru jest również uzależniony od poziomu napełnienia jelit oraz od tego, jak silne mamy mięśnie brzucha.
+
Odsysanie tłuszczu zwykle jest zabiegiem trwającym około dwóch godzin. Wiele jednak zależy od metody, na którą się zdecydowaliśmy oraz od ilości tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć. Decydując się np. na liposukcję brzucha z pewnością zajmie to więcej czasu, niż liposukcja podbródka. Liposukcja ud również jest zabiegiem bardziej czasochłonnym.
+
Warto pamiętać, że liposukcja jest zabiegiem, który wymaga rekonwalescencji, dlatego po odessaniu tłuszczu powinniśmy przestrzegać odpowiednich zasad. Przede wszystkim nie powinniśmy przeciążać organizmu. W przypadku gdy naszym zabiegiem była liposukcja brzucha, czy liposukcja ud, powinniśmy nosić ubrania uciskowe. W przypadku zabiegu, takiego jak liposukcja podbródka, wystarczy odpowiedni opatrunek. Po zabiegu nie należy pić alkoholu, ani natychmiast rozpoczynać ćwiczeń. Zalecany jest urlop w pracy i odpoczynek.
+
Liposukcja jest bezpieczna, ponieważ ta metoda odsysania tłuszczu polega na precyzyjnej interwencji lekarskiej. Całość polega na oddzieleniu komórek tłuszczowych od reszty, w związku z czym z organizmu usuwany jest sam tłuszcz. Jeżeli będziemy przestrzegać zaleceń lekarza po zabiegu, możemy podchodzić do niego bez obaw - nic nam się nie stanie. Oczywiście ważne jest również odpowiednie przygotowanie do zabiegu, szczera rozmowa z lekarzem na temat przebytych i obecnych chorób, oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.
+
Wiele osób zastanawia się, co po zabiegu dzieje się z naszą skórą. Zabieg liposukcji polega na odessaniu tłuszczu, można więc powiedzieć, że skóra traci wypełnienie. Oczywiście, usuwając tkankę tłuszczową sprawiamy, że nasza skóra staje się mniej jędrna, jednak dzięki jej zdolnościom do dostosowywania się do kształtu naszego ciała, bardzo szybko wraca do normy, czyli odpowiedniego napięcia. Pomagają w tym masaże oraz odpowiednie kosmetyki. Ważne w tym przypadku jest pobudzenie naczyń krwionośnych, które odpowiadają za dostarczanie do naszej skóry substancji odżywczych, dzięki którym ta może adaptować się w każdej sytuacji. Dlatego masaże i kremy, a w późniejszym czasie treningi cardio zdziałają cuda. Szybkość, z jaką zregeneruje się skóra również jest uzależniona od indywidualnych uwarunkowań.

Liposukcja Warszawa – odzyskaj idealną figurę cennik


OpisCenaRezerwacja