Fale ultradźwiękowe rozbijają niechciane komórki tłuszczowe

Zabieg liposukcji wykonywany za pomocą ultradźwięków pozwala na usunięcie i rozbicie miejscowych skupisk tkanek tłuszczu, a jednocześnie wpływa na ujędrnienie skóry.

Liposukcja ultradźwiękowa polega na poddaniu danej partii ciała działaniu ultradźwięków. Zabieg musi być poprzedzony konsultacją lekarską. Gdy zostaną wykluczone przeciwwskazania dana osoba może poddać się liposukcji ultradźwiękowej. Wówczas kosmetolog dokonuje oględzin problematycznej partii ciała. W chwili zabiegu w miejscu zabiegowym przykładana jest głowica, która emituje ultradźwięki. One zaś wnikają głębiej i rozbijają komórki tłuszczowe. Natomiast pozostałości po tym procesie trafiają kolejno do układu limfatycznego, a później do wątroby gdzie są poddawane metabolizmowi. Po przeprowadzonej kuracji/terapii ultradźwiękowej miejsce zabiegowe jest dodatkowo masowane aby ułatwić usuwanie pozostałości po komórkach stłuszczonych.

Liposukcja ultradźwiękowa Warszawa

Dzięki liposukcji ultradźwiękowej można wpłynąć na poprawę swojego wyglądu poprzez wyszczuplenie sylwetki i redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Dla kogo

Liposukcja ultradźwiękowa jest dla osób, które pragną pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej z określonej partii ciała. Zabieg może wykonać każdy kto nie ma do niego przeciwwskazań i chce cieszyć się pięknie wymodelowaną sylwetką oraz gładkim ciałem. Liposukcja doskonale sprawdzi się u osób, które zmagają się z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, borykają się pozbawioną elastyczności skóry. Co więcej zabieg pomaga na korektę nierówności po innych liposukcjach bądź po zabiegu jakim jest np. odsysanie tłuszczu.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu ultradźwiękami nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Warto jednak w dniu zabiegu wypić około 2l wody, wpłynie ona na pobudzenie układu limfatycznego. Przed zabiegiem na kilka dni pacjent powinien zaprzestać stosowania leków rozrzedzających krew i glikokortykosteroidy. Co więcej na tydzień przed zabiegiem zaleca się ograniczenie, a nawet całkowite zaprzestanie palenia wyrobów tytoniowych, w tym papierosów. Należy także zrezygnować z opalania miejsc zabiegowych i korzystania z solarium.

Efekty

Efekty zabiegu to przede wszystkim wymodelowana sylwetka i zmniejszone obwody wybranych partii ciała. Pacjenci po zabiegu mogą cieszyć się z ujędrnienia skóry, niwelacji cellulitu, poprawy krążenia krwi, a dodatkowym plusem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Ogromną zaletą stosowanych podczas zabiegu ultradźwięków jest odczuwalna ulga w bolach mięśniowych i stawowych oraz stymulacja przemiany materii. Zabieg łagodzi nawet nadwyrężony układ nerwowy organizmu. Liposukcja ultradźwiękowa pozytywnie wpływa na stan skóry i produkcję kolagenu.

Przeciwskazania

Liposukcja ultradźwiękowa może zostać przeprowadzona tylko u osób, które nie mają do jej wykonania żadnych przeciwwskazań. Zabieg liposukcji nie może zostać wykonany gdy u pacjenta występują m. in. choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża i laktacja, stany zapalne w miejscu zabiegowym, stany gorączkowe, infekcje, choroby nerek i wątroby, polineuropatia oraz wrzody układu pokarmowego. Ponadto zabiegu nie można wykonać w przypadku metalowych implantów, rozrusznika serca i stosowania leków zwiększających ryzyko powikłań.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Ciało, pośladki, uda
Inwazyjność:Zabieg iniekcyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Liposukcja ultradźwiękowa Warszawa

Zabieg liposukcji wykonywany za pomocą ultradźwięków pozwala na usunięcie i rozbicie miejscowych skupisk tkanek tłuszczu, a jednocześnie wpływa na ujędrnienie skóry.

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Czas trwania zabiegu jest zależny od ilości tkanki tłuszczowej oraz od rozległości obszaru zabiegowego. Ultradźwięki rozbijają złogi tłuszczu np. z okolic brzucha (liposukcja brzucha). Warto jednak wiedzieć, że w naszej klinice po zabiegu można wykonać drenaż limfatyczny, a to wpływa na czas zabiegu. Przeważnie liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo czasowo mieści się w przedziale od 45 minut do 60 minut. Zaleca się wykonanie całej serii zabiegów, w celu uzyskania, jak najlepszych efektów.
+
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo ma za zadanie oddzielenie złogów tłuszczowych przy jednoczesnym nie naruszeniu pobliskich naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Wówczas rozbita tkanka tłuszczowa trafia do układu limfatycznego, później do wątroby a następnie po procesie metabolicznym wydalana jest przez organizm. Wszystko to tak naprawdę zależne jest od indywidualnych predyspozycji ciała. Wielu pacjentów jest usatysfakcjonowanych już po jednym zabiegu, ale zaleca się wykonanie kilku zabiegów na jedną okolicę ciała. dzięki temu rezultaty będą widoczniejsze. Co więcej zaleca się w celu zachowania efektów uzyskanych za pomocą ultradźwięków zdrowym trybem życia. Sugerowana przez kosmetologów ilość zabiegów wynosi od 1 do 3 zabiegów, wykonywanych z zachowaniem odstępu czasowego. Po liposukcji można zdecydować się na wygładzający i regeneracyjny peeling enzymatyczny.
+
Ważną informacją i zaletą liposukcji ultradźwiękami jest fakt, że można ją wykonać na wybranej części ciała. Oczywiście miejsce to musi się kwalifikować do wykonania zabiegu. Wówczas w obszarze zabiegowym musi występować cellulit lub nagromadzenie tkanki tłuszczowej, np. wywołane rozrostem malformacji naczyniowej. Do najpopularniejszych miejsc wykonywania zabiegu, jakim jest liposukcja ultradźwiękowa vaser lipo zalicza się między innymi: okolice szyi, okolice brzucha, uda, ramiona, pośladki , talia, a także okolice klatki piersiowej.
+
Zabieg polega na nieinwazyjnym rozbiciu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie nie uszkadza naczyń krwionośnych i nie wymaga znieczulenia, tak jak ma to miejsce np. podczas odsysania tłuszczu gdzie stosuje się znieczulenie miejscowe, a odsysanie wymaga aby lekarz wykonał niewielkie nacięcie i za pomocą cienkiej kaniuli odessał nagromadzoną tkankę tłuszczową. Zabieg liposukcji ultradźwiękami rewolucją w nowościach kosmetycznych. Warto wiedzieć, że nieinwazyjność tego zabiegu sprawia, że nawet osoby wykazujące niską nietolerancję na bodźce bólowe nie wymagają wcześniejszego znieczulenia.
+
Po samym zabiegu jakim jest liposukcja ultradźwiękowa pacjentowi zakłada się specjalne ubranko uciskowe, które należy nosić zgodnie z zaleceniem lekarza. Mała inwazyjność sprawia, że cała rekonwalescencja po jego wykonaniu umożliwia szybki powrót do swoich codziennych obowiązków. Jest to skuteczna metoda na pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej, która pozostawia naczynia krwionośne w nienaruszonym stanie. W miejscu zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk, zaczerwienienie, a także siniaki. Objawy te zejdą samoistnie. Co więcej po zabiegu pacjent powinien unikać promieni słonecznych, solarium, basenu oraz korzystania sauny. Pacjenci po zabiegu na jakiś czas powinni zrezygnować również z nadmiernego przeciążania organizmu.
+
Zabieg ten dedykowany jest przede wszystkim osobą, które chcę zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg doskonale sprawdza się w walce z cellulitem oraz umożliwia modelowanie sylwetki nawet po tym gdy u pacjenta nastąpiła duża utrata masy ciała. Przykładowo ultradźwiękową liposukcję brzucha można wykonać w celu nieinwazyjnego usunięcia komórek tłuszczowych i dzięki temu zyskać efekt ujędrnienia skóry. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już kilka tygodni od zabiegu, a utrzymują się one przez długi czas.
+
Tak naprawdę nie ma znaczenia kiedy zdecydujemy się na wykonanie liposukcji ultradźwiękami. Nawet wysokie wartości temperaturowe nie zakłócają w żaden sposób efektów zabiegu. Sam zabieg można wykonać np. latem, wówczas należy pamiętać iż pełne efekty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach, więc jeśli chcemy cieszyć cię pełnymi efektami zabiegu należy go wykonać odpowiednio wcześniej przed planowanym wyjazdem bądź ważnym wydarzeniem. Zabieg tego typu warto także wykonać w momencie kiedy jako pacjenci zauważymy u siebie problem z nagromadzoną tkaną tłuszczową. Warto wiedzieć, że otyłość nie znajduje się wśród wskazań do zabiegu.
+
Tego typu zabieg może zostać wykonany u każdej osoby, u której nie wystąpiły przeciwwskazania. Oznacza to, że zabiegowi liposukcji ultradźwiękami można poddać się niezależnie od płci. Warto wiedzieć, że to właśnie mężczyźni coraz częściej decydują się na podjęcie działań mających na celu pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Każda osoba pragnąca móc cieszyć się smukła sylwetką i zyskać na elastyczności skóry powinna rozważyć wykonanie liposukcji ultradźwiękami.

Liposukcja ultradźwiękowa: sposób na nadmiar tkanki tłuszczowej w Warszawie cennik

OpisCenaRezerwacja