Zabieg liposukcji laserowej spektakularnie redukują tkankę tłuszczową w Warszawie

Podczas jednego zabiegu liposukcji laserowej można usunąć do 500 ml nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu

Liposukcja laserowa polega na zastosowaniu lasera, który w trakcie zabiegu rozbija tkankę tłuszczową. Laser działa selektywnie i nie wpływa na tkanki dokoła tłuszczu. Zabieg musi być poprzedzony wykluczeniem wszystkim przeciwwskazań. Sam zabieg liposukcji laserowej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Następnie lekarz chirurgii plastycznej wykonuje zabieg. W tym celu lekarz musi wykonać dwa kilkumilimetrowe nacięcia. To właśnie przez nie zostanie wprowadzona sonda lasera do miejsca, w którym znajduje się niechciana tkanka tłuszczowa. Laser emituje promieniowanie, które podwyższa temperaturę komórek, a w efekcie ich rozpad. Wówczas część płynnego tłuszczu odessana jest już w chwili zabiegu, a druga część zostaje wchłonięta oraz wydalona w naturalnych procesach metabolicznych.

Zabieg liposukcji laserowej spektakularnie redukują tkankę tłuszczową w Warszawie

Zabieg z wykorzystaniem lasera pozwala na trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej i w przeciwieństwie od klasycznej liposukcji niesie minimalne ryzyko powikłań

Dla kogo

Liposukcja laserowa to zabieg przeznaczony dla osób, które borykają się z problemami, takimi jak: nadmiar tkanki tłuszczowej, obwisła skóra, a także wiotkość skóry. Zabieg doskonale sprawdza się u osób mających problemy hormonalne, które utrudniają pozbyć się tkanki tłuszczowej w naturalny sposób. Liposukcja laserowa to metoda świetnie sprawdzająca się u osób posiadających cellulit bądź zmagają się z nadmiarem skóry np. po redukcji masy ciała. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który sprawdza się również u osób czujących lęk przed poddaniu się klasycznej liposukcji.

Przygotowanie do zabiegu

Przed planowanym zabiegiem należy przestrzegać pewnych restrykcji, a mianowicie: na miesiąc przed zabiegiem zaleca się rezygnację z stosowania drastycznych diet odchudzających, co najmniej dwa tyg. przed zabiegiem liposukcji laserowej zaleca się zaprzestanie spożywania alkoholu i innych używek, co więcej na dwa tyg. przed i po zabiegu zaleca się nie stosowanie aspiryny oraz leków wpływających na krzepliwość krwi. Oprócz tego zaleca się aby pacjent na sześć godzin przed zabiegiem nie spożywał posiłków, ani nie pił.

Efekty

Efekty zabiegu liposukcji laserowej zachwycają pacjentów korzystających z tej metody stosowanej w ramach medycyny estetycznej. Zabieg umożliwia uzyskanie równomiernego efektu na obszarze zabiegowym. Jednakże na ostateczny efekt zazwyczaj trzeba poczekać nawet do kilku miesięcy po zabiegu. Pełne efekty zabiegu to m. in.: redukcja tkanki tłuszczowej, pobudzona produkcja kolagenu i elastyny, poprawa elastyczności skóry, niwelacja wiotkiej i obwisłej skóry. Liposukcja laserowa umożliwia uzyskanie wymarzonej sylwetki i wpływa na poprawę samooceny danej osoby.

Przeciwskazania

Możliwość przeprowadzenia zabiegu jest związana z wykluczeniem u pacjenta wszystkich przeciwwskazań. Wśród przeciwwskazań znajdują się m. in. ciąża i laktacja, choroby nowotworowe, choroby nerek, stwardnienie rozsiane, choroby układu krążenia, padaczka, choroby tarczycy, a także choroby nerek. Co więcej zabiegowi nie mogą poddać się osoby, które są w trakcie przechodzenia infekcji oraz stanu zapalnego. Ważnymi przeciwwskazaniami są także cukrzyca i niewydolność wątroby. Zabiegu nie należy przeprowadzać u osób na stałe przyjmujących leki wpływające na krzepliwość krwi.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Ciało, pośladki, uda
Inwazyjność:Zabieg iniekcyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Zabieg liposukcji laserowej spektakularnie redukują tkankę tłuszczową w Warszawie

Podczas jednego zabiegu liposukcji laserowej można usunąć do 500 ml nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Liposukcja laserowa jest zabiegiem mało inwazyjnym, a obywa się jedynie w znieczuleniu miejscowym. Wówczas zabieg jest praktycznie całkowicie bezbolesny. Warto jednak wiedzieć, że cała procedura liposukcji laserowej wymaga aby specjalista wykonał w odpowiednich miejscach (koło obszaru zabiegowego) dwa niewielkie nacięcia. Co ważne nacięcie te goją się w taki sposób iż nie pozostawiają po sobie blizn. Oczywiście w niektórych przypadkach po zabiegu liposukcji może pojawić się lekki ból oraz opuchlizna. Jednakże objawy te zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od wykonania liposukcji laserowej. Po zakończeniu zabiegu przy użyciu lasera na obszar zabiegowy nakładane jest specjalne ubranko uciskowe, które ma za zadanie polepszenie efektu, a także przyspieszenie całej rekonwalescencji.
+
Zabieg ten musi być poprzedzony rozmową z lekarzem specjalistą, który dokładnie wytłumaczy jak wygląda procedura zabiegu i przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad. Wywiad jest koniczny w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do zabiegu. Warto wiedzieć, że w zależności od potrzeb i wskazań liposukcja laserowa może być stosowana jako samodzielny zabieg albo w połączeniu z odsysaniem tłuszczu. W czasie zabiegu światło lasera rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zabieg wykonywany laserem może zajmować różną ilość czasu. Jest to zależne przede wszystkim jaki obszar ciała ma zostać poddany lipolizie laserowej. Przeważnie czas trwania zabiegu mieści się w przedziale od trzydziestu minut do nawet dwóch godzin. W czasie jednego zabiegu lipolizy laserowej w klinice medycyny estetycznej można odessać od 500ml tłuszczu.
+
Lipoliza laserowa jest zabiegiem, który w większości przypadków daje efekty już po pierwszym zabiegu. Jednakże w niektórych przypadkach specjalista zaleca większą ilość zabiegów, które przyniosą pacjentowi oczekiwane efekty. Przeważnie wykonuje się od jednego do trzech zabiegów w zależności od potrzeb i ilości tłuszczu do odessania. Warto także zwrócić uwagę, że możliwe jest powielanie liposukcji na różnych partiach ciała w celu poprawy całej sylwetki.
+
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna gdyż to specjalista, który przeprowadza zabieg decyduje o odstępie czasowym pomiędzy kolejnymi zabiegami. Lekarz musi wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, takich jak: ogólny stan pacjenta, ilość tkanki tłuszczowej, obszar zabiegu. Jednakże zazwyczaj zalecany odstęp wynosi nie mniej niż trzy miesiące. Co więcej jeśli pacjent zdecyduje się także na wykonanie zabiegu lipolizy laserem w innej partii ciała również musi odczekać zalecany przez lekarza okres czasu.
+
Zazwyczaj zabieg wykonywany jest na obszarach ciała najbardziej podatnych na gromadzenie się komórek tłuszczowych, czyli w obrębie ud, pośladków, brzucha, a także tak zwanych boczków. Warto jednak wiedzieć, że zabieg ten można wykonać także na twarzy np. na podbródek. Wiele pacjentów decyduje się na skorzystanie z tej metody w celu redukcji luźnej skóry z ramion i przedramion. Natomiast w przypadku mężczyzn liposukcję laserową wykonuje się także na problem obwisłej tkanki na piersi. Decydując się na zabieg warto pamiętać, żeby jednorazowo ograniczyć ilość partii ciała do trzech.
+
Specjalne ubranko uciskowe ma na celu skrócić okres rekonwalescencji i przyśpieszyć końcowy rezultat przewidywalnego efektu, jaki daje liposukcja laserowa. Ucisk dzięki odpowiedniemu ubranku powoduje, że procesy zachodzące w tkankach przebiegają sprawniej. Wówczas zaleca się aby ubranie uciskowe było noszone przez pacjentów w okresie od czterech do sześciu tygodni od dnia wykonania liposukcji. Jednakże przez pierwsze trzy tygodnie zaleca się noszenie ubrania uciskowego w dzień i w nocy. Natomiast po trzech tygodniach można ściągać ubranko na noc, ale trzeba pamiętać aby zakładać je w ciągu dnia.
+
Każdy pacjent, który chce poddać się liposukcji laserem musi pozytywnie przejść procedurę kwalifikacyjną. W tym celu pacjent musi odbyć konsultację lekarską podczas, której lekarz dokona dokładnych oględzin problemu danego pacjenta. Wówczas specjalista poinformuje pacjenta o ilości koniecznych do wykonania zabiegów w celu uzyskania oczekiwanych efektów. Co więcej przed zabiegiem konieczna jest eliminacja wszystkich przeciwwskazań do zabiegu. Zabiegu nie można wykonać gdy u danej osoby występują jakiekolwiek przeciwwskazania. Pacjent jest zobowiązany do wypełnienie sporządzonej pod kątem zabiegu ankiety zdrowia.
+
Liposukcja laserowa wykonywana jest po zastosowana u danego pacjenta znieczulenia miejscowego. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, które polega na wprowadzeniu substancji znieczulającej pod powierzchnię skóry. Oznacza to, że osoba poddawana zabiegowi jest cały czas w pełni świadoma. Samo znieczulenie lekarz dobiera konkretnie pod kątem danego pacjenta.

Liposukcja laserowa jako skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej w Warszawie cennikOpisCenaRezerwacja
Liposukcja - brzuch 3749 zł Szybki kontakt
Liposukcja - brzuch + boczki 6749 zł Szybki kontakt
Liposukcja - kolana 3749 zł Szybki kontakt
Liposukcja - konsultacja do zabiegu 199 zł Szybki kontakt
Liposukcja - podbródek 3749 zł Szybki kontakt
Liposukcja - uda 3749 zł Szybki kontakt