Skuteczne i trwałe leczenie trądziku Warszawa

Laserowe leczenie trądziku - czysta cera w bezpieczny sposób

Przed przystąpieniem do laserowego leczenia trądziku koniecznie jest uzupełnienie ankiety, która wykluczy przeciwwskazania zdrowotne. Później każdy z pacjentów jest wdrażany w proces i wszystkie jego etapy. Pacjent ma zawsze możliwość zasięgnięcia porady specjalisty i doprecyzowania niejasności lub rozwiania wątpliwości. To, jak długo będzie trwało leczenie trądziku w dużej mierze zależy od jego stadium i stopnia zaawansowania stanów zapalnych. Docelowym efektem jest całkowite usunięcie zaskórników, odblokowanie gruczołów łojowych i wyeliminowanie ryzyka w postaci blizn. Leczenie trądziku Warszawa jest procesem złożonym i w celu uzyskania najlepszych rezultatów dermatolog ustala indywidualny program leczenia, dostosowany do potrzeb konkretnych pacjentów.

Skuteczne i trwałe leczenie trądziku Warszawa

Laserowe leczenie trądziku Warszawa polega na wykorzystaniu specjalnej głowicy i przyłożeniu jej do zmian trądzikowych

Dla kogo

Dla kogo jest zabieg? Metoda laserowego leczenia trądziku jest dedykowana osobom w różnym wieku. Takich, którym inne metody leczenia (odpowiednie leki, antybiotyki, kremy, peelingi chemiczne itp.) nie przyniosły zadowalających efektów. Zabiegi laserowe stanowią skuteczne wsparcie szczególnie dla młodych ludzi, u których zmiany trądzikowe spowodowały powstanie różnego typu blizn. Również tym, którym dają się we znaki dotkliwe zaskórniki lub niepokojące zmiany w postaci krostek na skórze twarzy i nie tylko.

Przygotowanie do zabiegu

Jak przygotować się do zabiegu? W celu rozpoczęcia laserowego leczenia trądziku, konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry twarzy. Najpierw należy ją dokładnie oczyścić z makijażu, obumarłego naskórka oraz kurzu. Konieczne jest także zdjęcie szkieł kontaktowych i okularów. Dodatkowo - bezpośrednio przed zabiegiem nie należy spożywać ziół zwiększających wrażliwość na światło (np. dziurawiec czy nagietek) oraz odstawić preparaty zawierające związki alkoholopodobne i witaminę A. Nie można przyjmować również leków sterydowych.

Efekty

Jakie są efekty zabiegu? Laserowe leczenie trądziku umożliwia pozbycie się wszystkich objawów i zmian, które zostały spowodowane pojawieniem się trądziku pospolitego. Eliminuje także torbiele ropne, odblokowuje gruczoły łojowe, usuwa głębokie nacieki, krostki, zabija bakterie i obniża ryzyko pojawienia się blizn. Stan skóry po zabiegu ulega znacznej poprawie - ta wygładza się. Dodatkowo, leczenie zmian trądzikowych laserem pobudza skórę do produkcji kolagenu, co przyczynia się do odbudowy struktury skóry. Możliwe jest również lekkie spłycenie zmarszczek, które pojawiły się na twarzy.

Przeciwskazania

Jakie są przeciwwskazania? Do przeciwwskazań dla zabiegu laserowego leczenia trądziku należą: cukrzyca, ciąża (w tym także karmienie piersią), epilepsja, różnego rodzaju stany zapalne skóry oraz choroba przewlekła skóry - np. łuszczyca czy AZS. Przeciwwskazaniem jest również opalenizna, przyjmowanie leków sterydowych, a także takich zwiększających wrażliwość na światło. Z przystąpienia do zabiegu pacjentów dyskwalifikuje również aplikacja preparatów z witaminą A lub spożywanie naparów lub ziół, które powodują zwiększoną podatność na działanie światła.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Cala twarz, dekolt, szyja
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Skuteczne i trwałe leczenie trądziku Warszawa

Laserowe leczenie trądziku - czysta cera w bezpieczny sposób

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Zgodnie z aktualnymi badaniami, laserowe leczenie trądziku charakteryzuje się największą skutecznością spośród wszystkich ogólnodostępnych metod. Jest to metoda nieinwazyjna, która wpływa na skórę na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwa jest nie tylko całkowita skuteczność w leczeniu trądziku, ale również usunięcie przebarwień i blizn potrądzikowych, które często okazują się większym problemem niż sam stan zapalny. Terapia tego typy jest zalecana przez zdecydowaną większość specjalistów.
+
Największy wpływ na ilość koniecznych zabiegów laserowego leczenia trądziku ma rodzaj zmian trądzikowych oraz stopień ich zaawansowania. Najbardziej problematyczny jest przebieg trądziku, który wymaga leczenia długoterminowego. W takich sytuacjach leczenie miejscowe odbywa się na przestrzeni kilku sesji. Jak dokładnie będzie wyglądało leczenie pacjenci dowiadują się od lekarza specjalisty, który po przeanalizowaniu konkretnego przypadku będzie w stanie przedstawić konieczne do zwlaczenia trądziku zabiegi i działania pomocnicze.
+
Dobrą informacją dla wielu osób obawiających się, że laserowe leczenie trądziku może boleć jest to, że pacjent niemal nie odczuwa działania głowicy na swojej skórze. W związku z tym zabieg można bez problemu wykonywać nawet u osób, które charakteryzują się obniżonym poziomem tolerancji na ból. Z racji powyższego - leczenie trądziku przy pomocy lasera nie wymaga żadnego rodzaju znieczulenia. Z tego samego powodu mogą mu się poddać także osoby, które są uczulone na środki znieczulające. Nieinwazyjność zabiegu czyni go również idealnym sposobem na trądzik młodzieńczy. Osoby w wieku nastoletnim często bowiem obawiają się ingerencji w ich cerę.
+
Jeśli chodzi o czas trwania pojedynczego zabiegu, gdy wdraża się laserowe leczenie trądziku, może ono wynosić od 15 do 30 minut. Największe znaczenie ma w tym przypadku rozległość zmian na skórze. Istotnymi kwestiami są także rozmiar pojedynczych zmian oraz to, czy są one skupione w konkretnych punktach, czy też rozsiane po całej twarzy. W laserowym leczeniu trądziku dermatolog musi manualnie przyłożyć głowicę do każdej ze zmian trądzikowych. W związku z tym nawet przy systematycznym działaniu czas trwania zabiegu może się nieco wydłużyć. Nigdy jednak nie zajmie dłużej, niż godzina.
+
Laserowe leczenie trądziku jest metodą, która charakteryzuje się bardzo niską inwazyjnością dla skóry. W związku z tym można je wykonywać nie tylko na twarzy, ale również w innych, wrażliwych miejscach. Przykładowo: na plecach, na szyi, karku czy w innych punktach ciała dotkniętych głębszymi zmianami. Leczenie trądziku metodą laserową jest więc doskonałym sposobem, aby usunąć trądzik dorosłych, trądzik hormonalny, trądzik różowaty czy trądzik niemowlęcy. Pozwala również rozwiązać takie problemy jak wzmożona produkcja sebum i rozszerzone pory.
+
Z założenia laserowe leczenie trądziku powinno trwale usunąć wszelkie zmiany. Warunkiem koniecznym jest tutaj jednak podjęcie odpowiednich działań profilaktycznych przez pacjenta. Jeśli ten wróci bowiem do nawyków, które początkowo spowodowały wystąpienie trądziku pospolitego czy innej jego odmiany - sam problem również wrócy. Niekiedy zdarza się również, że właściwości skóry lub organizmu pacjenta (jak np. zaburzenia hormonalne) uniemożliwiają jego trwałe usunięcie przy jednej serii zabiegów. Przyjmuje się jednak, że minimalny okres bezpieczeństwa (tzn. bez ryzyka nawrotu) wynosi około 6 miesięcy.
+
Leczenie trądziku z wykorzystaniem metody laserowej wymaga również odpowiednich czynności już po jego wykonaniu. Przez okres minimum dwóch tygodni należy bezwzględnie zrezygnować z gorących kąpieli, pryszniców oraz sauny. Dodatkowo, minimum miesiąc po zabiegu konieczne jest unikanie promieni UV. Dotyczy to zarówno opalania i codziennej ekspozycji, jak i celowych wizyt na solarium. Gdy pacjent wychodzi z domu na zewnątrz, powinien zaaplikować na skórę twarzy krem z najwyższą możliwą ochroną przeciwsłoneczną. Innymi zaleceniami jest odłożenie bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych na okres około tygodnia, a także nieużywanie jakichkolwiek kosmetyków do twarzy przez 24 godziny od przystąpienia do zabiegu.
+
Laserowe leczenie trądziku nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i można do niego bez problemu przystępować przez cały rok. Wystarczy, że pacjent będzie stosował się do zaleceń otrzymanych od lekarza dermatologa, który wykonywał zabieg. Należy jednak pamiętać o unikaniu ekspozycji na słońce i promieniowanie UV przez okres około miesiąca po zabiegu. W tym czasie bowiem skóra jest dużo bardziej podatna na oparzenia i zmiany wynikające z kontaktu ze światłem słonecznym.

Skuteczne i trwałe leczenie trądziku Warszawa cennik

OpisCenaRezerwacja