Skuteczne laserowe usuwanie zmian Warszawa

Przy pomocy lasera usuniesz znamiona takie jak zmiany skórne, włókniaki, brodawki i blizny.

Sam zabieg usuwania zmian skórnych jest krótki i bezbolesny. Tym sposobem można pozbyć się wielu nieestetycznych i powodujących dyskomfort zmian skórnych, takich jak wystające włókniaki, zmiany barwnikowe tzw. pieprzyki, rozległe naczyniaki rubinowe, brodawki wirusowe, kłykciny kończyste, znamiona i blizny. Samodzielne zdiagnozowanie jest niemożliwe, dlatego przed umówieniem wizyty konieczna jest konsultacja z dermatologiem. Większość znamion skórnych ma charakter łagodny, jednak w przypadku stwierdzenia zmiany nowotworowej konieczne może okazać się leczenie chirurgiczne i skierowanie tkanek do badania histopatologicznego. Dlatego wszelkie niepokojące zmiany należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem.

Skuteczne laserowe usuwanie zmian Warszawa

Laserowe usuwanie znamion skórnych to niezwykle precyzyjny zabieg, który pozwoli Ci na nowo cieszyć się zdrową skórą.

Dla kogo

Laserowe usuwanie zmian skierowane jest do każdego, kto czuje dyskomfort spowodowany niedoskonałościami, do których zaliczamy: włókniaki, brodawki, brodawki wirusowe, znamiona barwnikowe i inne narośla skórne. Pomaga uporać się ze zmianami nieestetycznymi jak i niebezpiecznymi, lub utrudniającymi normalne funkcjonowanie ze względu na swoje położenie (np. pachy, pachwiny, przestrzenie międzypalcowe). Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, jest bezpieczny i bezbolesny i korzystać mogą z niego niemal wszyscy bez względu na wiek.

Przygotowanie do zabiegu

Wszelkie niepokojące i nietypowe znamiona skórne, a także ich nagły rozrost lub zaognienie należy jak najszybciej skonsultować z dermatologiem, który przeprowadzi badanie dermatoskopowe i zdecyduje o konieczności usunięcia lub ewentualnej interwencji chirurgicznej. W zależności od wielkości zmiany chorobowej i jej typu, lekarz może też zdecydować się na pobranie wycinku do badania histopatologicznego. Laserowe usuwanie zmian skórnych z reguły nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Należy zarezerwować sobie na zabieg kilkadziesiąt minut.

Efekty

Jedynym z wielu atutów zabiegu jest ekspresowy efekt widoczny gołym okiem już przy wyjściu z gabinetu. Wiązka laserowa skutecznie niszczy znamiona skórne, a efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo. Dodatkowo zwykle wystarczy już jedna sesja laserowa do całkowitego zniknięcia zmiany skórnej i nie musimy obawiać się o pozostające blizny czy przebarwienia. Proces gojenia jest szybki i bezbolesny, a miejsce zabiegu nie wymaga żadnej specjalnej, skomplikowanej pielęgnacji. Niektórzy specjaliści zalecają unikanie ekspozycji na słońce lub stosowanie kremów z filtrem UV bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwskazania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, laserowe usuwanie zmian skórnych ma swoje przeciwwskazania. Przede wszystkim każde usuwanie znamion należy wcześniej skonsultować z dermatologiem. Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego jest nowotwór, czy też rak podstawnokomórkowy. Dlatego tak ważna jest wcześniejsza diagnoza i badanie dermatoskopem oraz ewentualne wycięcie chirurgiczne. Do innych przeciwwskazań zaliczamy ciążę, cukrzycę, epilepsję, rozrusznik serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, obecność zmian wirusowych.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 zabieg
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Skuteczne laserowe usuwanie zmian Warszawa

Przy pomocy lasera usuniesz znamiona takie jak zmiany skórne, włókniaki, brodawki i blizny.

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Na wybór techniki wpływa rodzaj zmiany skórnej, jej położenie, a także rozległość. Niezależnie od tego laserowe usuwanie zmian skórnych przebiega podobnie. Lekarz, dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej który wykonuje zabieg może zadecydować o znieczuleniu miejscowym. Następnie, kolejno: najpierw oczyszcza skórę, z owłosionych części ciała usuwa włosy oraz dobiera odpowiednie parametry techniczne sprzętu adekwatne do postawionej diagnozy. Za pomocą lasera komórki należące do tkanek znamion ulegają zniszczeniu oraz natychmiastowemu odparowaniu. Zmiana skórna zawsze otoczona jest zdrowymi komórkami, które stymulowane są do regeneracji. Dzięki temu proces gojenia przebiega bardzo szybko, a efekty zabiegu widoczne są bezpośrednio po wyjściu z gabinetu. Czas trwania zabiegu wacha się już od kilkunastu minut do godziny. Skóra powinna od razu powrócić do równowagi. Dodatkowo zaleca się unikanie bezpośredniego wpływu promieni słonecznych na obszar zabiegowy.
+
Zabieg pozwala na laserowe usunięcie całego szeregu różnych zmian skórnych. Najczęściej usuwane znamiona to: brodawki wirusowe, znamiona barwnikowe, włókniaki, brodawki wirusowe, brodawki łojotokowe, kurzajki, zmiany o charakterze torbieli, prosaki, kłykciny kończyste, naczyniaki rubinowe. Usunięcie zmian skórnych powinien zlecić lekarz po uprzednim badaniu dermatoskopowym i wykluczeniu procesu nowotworowego. Jeśli zastanawiasz się nad laserowym usunięciem znamion skórnych, najpierw umów wizytę u swojego dermatologa.
+
Usuwanie znamion za pomocą lasera jest nowoczesną metodą z pogranicza dermatologii i medycyny estetycznej. Zabieg usunięcia zmiany skórnej jest procesem w stu procentach bezpiecznym i rekomendowanym przez lekarzy. Usuwanie zmian zachodzi pod wpływem działania lasera, których technologie zostały opatentowane i przebadane przez ekspertów z dziedziny medycyny i technologii. Pamiętajmy jednak, że znamiona powinien wcześniej zobaczyć lekarz, a w przypadku nieletnich dermatolog dziecięcy. Tylko dzięki technikom obrazowania stosowanym w gabinetach dermatologicznym, lekarz odesłać pacjenta na laserowe usuwanie zmian skórnych lub na wycięcie chirurgiczne.
+
Usuwanie znamion za pomocą lasera jest z reguły bezbolesne, jednak pacjent może odczuwać ciepło lub też delikatne pieczenie w miejscu zabiegu. Z racji tego lekarz może zadecydować o znieczuleniu miejscowym. Samo zastosowanie znieczulenia miejscowego jest procesem w pełni bezpiecznym i bezbolesnym.
+
Bardzo wiele zabiegów medycyny estetycznej wymaga wielokrotnego powtarzania w celu zauważalnych efektów. Dlatego częstotliwość i konieczność przeprowadzania zabiegu w seriach jest jednym z najczęściej zadawanych przez pacjenta pytań. Na szczęście usuwanie znamion przy pomocy lasera jest jednym z niewielu zabiegów, po których efekty widoczne są niemal natychmiastowo. W przypadku torbieli, znamion typu: widoczna blizna, włókniaki, brodawki efektem będzie całkowite zniknięcie zmiany od razu po wyjściu z gabinetu. Dzięki temu laserowe usuwanie zmian skórnych przeprowadzane jest tylko w jednej serii, a Ty możesz cieszyć się gładką skórą natychmiast po zabiegu.
+
Do głównych przeciwskazań do zabiegu zalicza się przede wszystkim charakter nowotworowy zmiany. Aby wykluczyć występowanie nowotworu, przed zabiegiem umów wizytę w celu kontaktu z dermatologiem, który wykona badanie dermatoskopowe i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Do innych przeciwwskazań zaliczamy: ciążę, cukrzycę, epilepsję, rozrusznik serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, obecność zmian wirusowych lub aktywne zmiany bakteryjne oraz stosowanie niektórych leków.
+
Blizny to poważny problem dotykający wielu osób. Mogą pojawić się nawet w wyniku nieumyślnego skaleczenia, poparzenia, a także po zabiegach chirurgicznych. Stanowią defekt estetyczny, a w niektórych przypadkach również utrudniają życie i funkcjonowanie pacjenta. Na szczęście laser umożliwia usuwanie tego typu znamion. Laserowe usuwanie blizn polega na wykorzystaniu jego wiązki do odseparowania uszkodzonej tkanki, przy jednoczesnym pobudzeniu zdrowych komórek w otoczeniu do regeneracji. Jest to idealna metoda dla osób, którym zależy na maksymalnym efekcie.
+
Laserowe usuwanie zmian to proces maksymalnie ograniczony i bezpieczny, dlatego nie wymaga od pacjenta właściwie żadnej rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy i codziennych obowiązków. Lekarze zalecają jedynie ograniczenie bezpośredniej ekspozycji na słońce od razu po zabiegu. Zwykle zmiany dotyczą jednak tak małego wycinka skóry, że rzadko kiedy stanowi to realny problem dla pacjenta.

Laserowe usuwanie zmian w Warszawie cennik

OpisCenaRezerwacja