Blizny potrądzikowe, blizny przerostowe nie muszą być problemem

Laserowe usuwanie blizn to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg redukujący bądź całkowicie usuwający nawet bardzo widoczne blizny, będące kompleksem wielu osób.

Zabieg laserowego usuwania blizn polega na skierowaniu wiązki lasera w miejscu wstępowania blizny. Wówczas na powierzchni blizny powstają mikrouszkodzenia. Laser wnika w głąb skóry, po czym dociera do tkanki podskórnej i skóry właściwej. Dzięki działaniu wiązki laserowej skóra zostaje pobudzona do rozpoczęcia procesu regeneracji. W miejscu gdzie powstają mikrouszkodzenia zachodzi reakcja fototermiczna. Wówczas woda w tkankach ulega podgrzaniu, a następnie odparowuje, a w efekcie naturalne procesy odbudowy zostają pobudzone. Organizm wysyła to miejsce substancje odpowiedzialne za gojenie się ran, a produkcja kolagenu zostaje pobudzona.

Laserowe usuwanie blizn Warszawa

Zabieg laserowego usuwania blizn wywołuje ich przebudowę oraz szybkie gojenie, w efekcie nierówna blizna ulega wyrównaniu

Dla kogo

Tego typu zabieg jest doskonałym rozwiązaniem dla osób czujących dyskomfort z powodu występowania na powierzchni ich ciała nieatrakcyjnych blizn. Zaleca się wykonywanie laserowego usuwania blizn osobom posiadającym m. in. blizny potrądzikowe, blizny po cięciu cesarskim, blizny przerostowe, a także blizny pourazowe. Zabieg usuwania blizn laserem sprawdza się także u osób zmagających się z problemem jakim są rozstępy oraz u osób, które odbyły leczenie chirurgiczne w efekcie, którego powstały blizny pooperacyjne. Zabieg musi zostać poprzedzony konsultacją specjalistyczną.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu pacjent musi się odpowiednio przygotować. Zaleca się między innymi: na około 3 tygodnie przed zabiegiem zaprzestanie opalania się, na około siedem dni przed zabiegiem należy rozpocząć intensywne nawadnianie organizmu (minimum 35ml wody na każdy kilogram masy ciała w skali dobowej). Dodatkowo pacjent na około miesiąc przed zabiegiem zaprzestać używania kremów zawierających retinol, a na tydzień przed peelingów ziarnistych. Natomiast warto w tym okresie używać kremów nawilżających. W dniu zabiegu pacjent nie może spożywać alkoholu.

Efekty

Efekty po zabiegu przede wszystkim są długotrwałe. Poddając się serii zabiegów można całkowicie usunąć bądź zredukować w znacznym stopniu blizny. Zabieg jest mało inwazyjny i szybki. Pacjenci, który odczuwali dyskomfort z powodu posiadania krępujących blizn po laserowym usunięciu zyskują pewność siebie i możliwość samoakceptacji. W miejscu blizny następuje poprawa kolorytu oraz dochodzi do wyrównania struktury skóry. W większości przypadków szpecąca blizna staje się praktycznie niewidoczna. Dzięki tej metodzie można usunąć widoczne blizny po trądziku i rozstępy.

Przeciwskazania

Laserowego usuwania blizn nie można wykonywać w przypadku występowania u danej osoby przeciwwskazań, takich jak: cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby endokrynologiczne, choroby hormonozależne, a także przyjmowanie antybiotyków/leków sterydowych i światłouczulających. Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży i w trakcie laktacji. Nie zaleca się laserowego usuwania blizn u osób wykazujących tendencję do tworzenia się blizn i mających opóźniony proces gojenia się ran. Pacjent nie powinien stosować np. nagietka i rumianku gdyż są to zioła fotouczulające.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:15 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 zabieg
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Usuwanie blizn laserem Warszawa

Laserowe usuwanie blizn z różnych części ciała na wyciągnięcie ręki!

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Zabieg laserowego usuwania blizn wymaga okresu, a rekonwalescencja trwa nawet do miesiąca czasu. W tym czasie szczególnie ważne jest odpowiednie pielęgnowanie skóry poprzez stosowanie nawadniania organizmu. Pacjent po zabiegu powinien unikać gorących kąpieli. W niektórych przypadkach skóra poddana laseroterapii jest drażliwa i pacjent może odczuwać pieczenie, wówczas zaleca się stosowanie maści bądź żeli kojących. Warto jednak wiedzieć, że większość z osób po laserowym usunięciu blizn określa ten stan jako mało uciążliwy i niewielki. W początkowym okresie po zabiegu należy unikać przebywania na słońcu, korzystania z sauny i z solarium. Na kilka dni po zabiegu usuwania blizn laserem u pacjenta może pojawić się lekka opuchlizna i zaczerwieniona skóra, która dodatkowo może ulegać złuszczaniu. Zatem aby rekonwalescencja przebiegała prawidłowo należy zadbać o odpowiedni poziom ochrony uv, czyli np. przed każdym wyjściem z domu stosować kremu z odpowiednim filtrem oraz skóra musi być w tym czasie odpowiednio nawilżona. O wszystkim pacjent zostanie poinformowany przed wykonaniem zabiegu przez lekarza.
+
W tej kwestii istnieje wiele czynników wpływających na ilość serii zabiegów. Przede wszystkim dużo zależy od wielkości i głębokości samej blizny. W trakcie zabiegu skóra motywowana jest do regeneracji, a proces regeneracji zależny jest od indywidualnych predyspozycji danego organizmu. Przeważnie zaleca się wykonanie serii składającej się od 1 do maksymalnie 8 zabiegów, wykonywanych w odstępnie czasowym. Laser jest w stanie usunąć także tatuaż, ale w takim przypadku może być konieczne wykonanie większej liczby zabiegów.
+
Większość pacjentów podczas zabiegu nie odczuwa żadnego ból. Zabieg jest małoinwazyjny, a dodatkowo w chwili działania lasera na pole zabiegowe nałożony jest żel znieczulająco-chłodzących. Zatem zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Natomiast po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort w formie zaczerwienienia i lekkiego pieczenia.
+
Zabiegowi mogą poddać się osoby, u których nie występują ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, w tym zaburzenia krzepnięcia krwi oraz karmienie piersią. Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu jest gdy u danego pacjenta występują różnego rodzaju blizny. Zabieg doskonale sprawdza się w usuwaniu blizn potrądzikowych, blizn po zabiegach chirurgicznych, w tym blizn pooperacyjnych, a także w usuwaniu rozstępów.
+
Warto wiedzieć, że czas trwania zabiegu usuwania blizn jest stosunkowo krótki i zazwyczaj wynosi od piętnastu do sześćdziesięciu minut. Rozbieżność ta wynika z tego iż jest zależna od wielkości i rodzaju blizny poddawanej działaniu lasera.
+
Laserowe usuwanie rozstępów jest jak najbardziej możliwe i co najważniejsze cechuje się duża skutecznością. Osoby poddające się zabiegowi jakim jest usuwanie rozstępów potwierdzają jego dużą efektywność. W obecnych czasach problem rozstępów dotyczy ogromnej części osób, a skuteczna na walkę z nimi okazuje się właśnie terapia laserowa.
+
W naszej klinice w pierwszej kolejności każdy pacjent, który chce usunąć bliznę musi wypełnić specjalną ankietę w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia jakie jest ryzyko powikłań. Gdy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu terapii laserowej musi poddać się badaniu podczas, którego kosmetolog dokonuje oględzin zmiany do usunięcia. W trakcie wizyty informuje pacjenta o przebiegu zabiegu. Sam zabieg nie wymaga dodatkowego znieczulenia, zazwyczaj wystarcza maść znieczulająca. Podczas oględzin określany jest typ oraz intensywność blizn. To właśnie na ich podstawie dobierana jest odpowiednia ilość zabiegów laserowych, które przyniosą oczekiwane efekty. Działanie lasera wnika w głąb skóry i pobudza ją do procesów regeneracyjnych. W rezultacie dochodzi do spłycenia bądź usunięcia blizny. Należy jednak pamiętać, że każda blizna jest inna i może wymagać innej liczby laseroterapii. Po zabiegu blizna staje się początkowo zaczerwieniona i opuchnięta, z czasem okres rekonwalescencji wpływa na jej redukcją bądź całkowite usunięcie.
+
Przeprowadzenie zabiegu laserowego usuwania blizn może wiązać się z skutkami ubocznymi, które ustępują maksymalnie do dwóch tygodni od daty zabiegu. Do najczęstszych skutków ubocznych związanych z usuwaniem blizn zaliczane są opuchlizna, zaczerwienienie, podrażnienie skóry. Ponadto skóra w tym okresie wymaga odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia. W pierwszych dniach od daty zabiegu usuwania blizn laserem skóra może łuszczyć się i piec. Jeśli u pacjenta pojawią się jakiekolwiek niepożądane reakcje będące efektem działania lasera powinien natychmiast skontaktować się z osobą, która przeprowadziła zabieg w celu ustalenia przyczyn powstania niepokojących skutków ubocznych. Lekarze wykonujący zabiegi w ramach medycyny estetycznej posiadają wiedzę i są w stanie odpowiednio zareagować.

Laserowe usuwanie blizn w Warszawie cennik

OpisCenaRezerwacja