Jak zlikwidować kurze łapki przy pomocy botoksu?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej w widoczny sposób spłyca zmarszczki, zwiększa elastyczność skóry oraz redukuje występujące na niej przebarwienia

Zabieg, który można w łatwy sposób wykonać w klinice opiera się na wstrzykiwaniu odpowiedniej ilości jednostek botoksu w konkretne miejsca na naszej twarzy. Zwykle do uzyskania zadowalających efektów potrzebna się ilość ok. 4-5 jednostek toksyny botulinowej, jednak konkretną decyzje co do ilości wstrzykiwanego preparatu podejmuje sam lekarz po uważnej konsultacji z pacjentem. Sam zabieg nie należy do zbyt bolesnych, na początkowym etapie możemy odczuwać nieprzyjemne rozpieranie skóry, w miejscu gdzie podawany jest botoks, które po kilku chwilach mija. Ból związany z wbijaniem samej igły jest kwestią indywidualną, a większość osób porównuje go do ukąszenia komara. Po zakończeniu zabiegu skóra pacjenta regeneruje się stosunkowo szybko, a zaczernienia w miejscach ukłucia znikają po około 20 minutach, pozwalając na szybki powrót do pracy i codziennych obowiązków.

Skuteczna redukcja bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym Warszawa

Zabieg wypełniania bruzd nosowo wargowych przy zastosowaniu kwasu hialuronowego to efektywny i powszechnie stosowany zabieg medycyny estetycznej o wysokim poziomie skuteczności

Dla kogo

Z profesjonalnego zabiegu przeprowadzanego w klinice mogą skorzystać wszystkie osoby, których dotyczy problem kurzych łapak. Niechciane zmarszczki wokół oczu są obecnie problemem coraz młodszych ludzi i mogą być zalecane nawet w przypadku 20-latków. Zwykle zabiegi z użyciem botuliny wykonuje się jednak u nieco starszych osób, po trzydziestym roku życia. Warto mieć na uwadze że botulina należy do grupy leków, z których mogą korzystać jedynie doświadczeni profesjonaliści będący lekarzami. Aby uniknąć groźnych dla zdrowia konsekwencji skorzystaj z kompleksowej usługi w klinice.

Przygotowanie do zabiegu

Przed samym zabiegiem możemy zadbać o odpowiednią kondycję skóry wokół oczu i jej nawilżenie. Wykonywanie dodatkowych badań przed przystąpieniem do zabiegu nie jest konieczne, wystarczy wyczerpująca konsultacja z lekarzem, który dopyta nas o wszystkie szczegóły związane z możliwymi przeciwwskazaniami, dzięki czemu w efektywny sposób ograniczymy ryzyko pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych. Do zabiegu z wykorzystaniem botoksu nie mogą przystąpić kobiety będące w ciąży, karmiące piersią oraz będące w trakcie miesiączki.

Efekty

Toksyna botulinowa służąca do wygładzania i usuwania zmarszczek w okolicach oczu i nie tylko, pozwala na uzyskanie zadowalających efektów w stosunkowo krótkim czasie. Pojedynczy zabieg w klinice trwa jedynie około 30 minut, a liczba jego powtórzeń będzie uzależniona od indywidualnych potrzeb pacjenta. Widoczne efekty możemy zauważyć po kilku dniach od momentu pierwszego użycia botoksu, a maksymalny masz utrzymywania się zamierzonych efektów będzie wynosił około 9 miesięcy.

Przeciwskazania

Wśród najczęściej występujących przeciwskazań do zabiegu możemy wyróżnić m.in.: przyjmowanie leków przeciwbólowych lub antybiotyków aminoglikozydowych, ciążę, karmienie piersią, zażywanie leków regulujących prawidłową pracę serca, schodzenia takie jak Alzheimer czy stwardnienie rozsiane, oraz inne związane z pracą układu nerwowego, uczulenie na albuminę ludzką czy schodzenia związane z pracą układu sercowo-naczyniowego oraz przewlekłymi chorobami autoimmunologicznymi.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Jak zlikwidować kurze łapki przy pomocy botoksu?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej w widoczny sposób spłyca zmarszczki, zwiększa elastyczność skóry oraz redukuje występujące na niej przebarwienia

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Toksyna botulinowa, zwana inaczej botoksem, to substancja wytwarzana przez beztlenowce, a jej działanie opiera się o blokowanie połączeń między nerwami oraz mięśniami. Oddziaływanie na zakończenia nerwowe, skutkuje większym rozluźnieniem mięśni i zapobieganiu często pojawiającym się skurczom w okolicach twarzy. Części ciała, na które bezpośrednio oddziałuje toksyna botulinowa mają więc odpowiedni czas na odpoczynek i regenerację, przeciwdziałając procesom starzenia się naszej skóry. Tego typu metoda stosowana jest w ramach medycyny estetycznej już od ponad 25 lat, a jej zastosowanie jest bardzo szerokie, pomocne również w trakcie leczenia bruksizmu czy nadpotliwości. Efekty działania botoksu widoczne są w niewielkim odstępie czasu od zastosowania pierwszego zabiegi i dają długotrwałe rezultaty. Stosunkowo niski koszt zabiegu to kolejna zaleta tej metody, wykonywanej w klinice z pełnym zachowaniem komfortu i bezpieczeństwa.
+
Czas trwania pojedynczego zabiegu wacha się w okolicach 15 do 45 minut i jest ściśle związany z rozległością zmian w postaci zmarszczek mimicznych w różnych obszarach twarzy.
+
Alternatywę dla tradycyjnego botoksu może stanowić również popularna mezoterapia igłowa z zastosowaniem wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Tego typu preparat poprawia nawilżenie skóry dzięki czemu pogrubia ją, rozjaśnia i spłyca drobne zmarszczki mimiczne. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, działającego jako wypełniacz, botulina oddziałuje bezpośrednio na przyczynę pojawiania się kurzych łapek i innych zmarszczek mimicznych, zapobiegając jednocześnie pogłębianiu się zmian oraz chroniąc skórę przed powstawaniem coraz to nowych oznak starzenia się skóry. Wypełniacze lepiej radzą sobie w przypadku zmarszczek występujących w okolicy ust, na policzkach, brodzie czy przeciwdziałając powstawaniu fałd nosowo-wargowych. Większość specjalistów jest jednak zgodnych co do tego, że najskuteczniejszym zabiegiem na kurze łapki oraz zmarszczki w górnej części twarzy będzie właśnie wstrzykiwanie botuliny, a nie korzystanie z jej zamienników w postaci wypełniaczy.
+
Każdy zabieg w profesjonalnej klinice będzie poprzedzony wnikliwym wywiadem z lekarzem medycyny estetycznej, który zadba o całkowite bezpieczeństwo pacjenta, eliminując wszelkiego rodzaju przeciwwskazania. Możliwe będzie również zastosowanie miejscowego znieczulenia w postaci kremu, który dodatkowo zwiększy indywidualny komfort. Preparat podawany przy użyciu cienkiej igły przenika do komórek, bezpośrednio na nie oddziałując. Precyzyjnie wykonywany zabieg nie pozostawia po sobie żadnych śladów, a profesjonalny sprzęt z którego korzysta klinka przekłada się na wyjątkową wygodę pacjenta w trakcie jego trwania.
+
Dzięki cieniutkiej igle wykorzystywanej w trakcie zabiegu, jesteśmy w stanie skutecznie minimalizować jego bolesność. Dodatkowo, każdy pacjent może skorzystać z dodatkowego znieczulenia w postaci kremu, aplikowanego bezpośrednio w miejscu przeprowadzania zabiegu.
+
Efekty profesjonalnego zabiegu będą utrzymywały się zwykle przez około 6 do 8 miesięcy. Utrzymanie pożądanych zmian zależeć będzie od kilku decydujących czynników, takich jak dieta, preferowany przez nas styl życia, genetyka czy palenie tytoniu.
+
Oprócz kurzych łapek, niedoskonałościami skóry, których skutecznie skutecznie będziemy mogli pozbyć się przy użyciu toksyny botulinowej będą m.in. zmarszczki poprzeczne na czole, zmarszczki na brodzie czy zmarszczki mimiczne górnej części twarzy Zmarszczki wokół oczu czyli tzw. („kurze łapki”), zmarszczki pomiędzy brwiami „lwia zmarszczka” oraz „zmarszczki palacza” to jedne z najczęściej występujących oznak starzenia się skóry u kobiet, z którymi możemy sobie efektywnie radzić.
+
Odpowiedni krem na zmarszczki w okolicach oczu to podstawa codziennej pielęgnacji po zabiegu. Odpowiedni krem o działaniu nawilżającym, pozwoli dostarczyć komórkom wielu cennych składników. Oprócz tego po każdym zabiegu z użyciem toksyny botulinowej powinniśmy przez jakiś czas wystrzegać się korzystania z solarium czy sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego

Kurze łapki – jak skutecznie się ich pozbyć? cennik

OpisCenaRezerwacja
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/kurze-lapki-jak-skutecznie-sie-ich-pozbyc/ Szybki kontakt
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/kurze-lapki-jak-skutecznie-sie-ich-pozbyc/ Szybki kontakt
warszawa.skyclinic.pl/zabiegi/kurze-lapki-jak-skutecznie-sie-ich-pozbyc/ Szybki kontakt