Kriolipoliza w Warszawie: trwałe wymrażanie komórek tłuszczowych

Zabieg kriolipolizy to bezinwazyjna nowoczesna metoda walki z miejscowym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej

Sam zabieg kriolipolizy musi być poprzedzonym wykluczeniem wszelkich przeciwwskazań do jego wykonania. Następnie pacjent omawia ze specjalistą swój problem i na tej podstawie ustalana jest procedura zabiegu. Wykonywanie zabiegu wymaga użycia urządzenia próżniowego (cooltech), który zasysa tkankę, a następnie poddaje ją działaniu niskiej temperatury. W ten sposób zostają uszkodzone komórki tłuszczowe. W efekcie tkanka tłuszczowa ulega rozpadowi. Następnie naturalna faza metabolizmu usuwa z organizmu uszkodzone komórki tłuszczowe. Wówczas zamrożone komórki tłuszczowe są transportowane przez układ limfatyczny, a następnie w naturalny sposób są z niego wydalane. Obszary zabiegowe uzyskują efekt porównywalny do efektów odsysania tłuszczu.

Kriolipoliza w Warszawie: trwałe wymrażanie komórek tłuszczowych

Zabieg kriolipolizy wykonany za pomocą urządzenia cooltech powoduje zmniejszenie obwodu ciała, a efekty są widoczne dzień po dniu

Dla kogo

Zabieg kriolipolizy Cooltech dedykowany jest osobom, które chcą w nieinwazyjny i bezpieczny sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg sprawdza się u osób borykających się z miejscowym nagromadzeniem komórek tłuszczowych. Jest to świetna metoda dla osób pragnących w szybki i trwały sposób wymodelować sylwetkę. Zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej doskonale sprawdza się u osób borykających się ze spadkiem jędrności skóry, zmarszczkami, a także bliznami, w tym zmianami po trądzikowymi. Kriolipoliza to alternatywa dla osób bojących się wykonać zabieg klasycznej liposukcji.

Przygotowanie do zabiegu

Pacjent przed zabiegiem kriolipolizy musi przejść etap klasyfikacji do zabiegu. Wówczas specjalista dokonuje oceny indywidualnego problemu oraz wyklucza przeciwwskazania do wykonania zabieg. Sam zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań, Jednakże zaleca się aby przed zabiegiem pacjent odpowiednio nawadniał organizm i unikał wszelkich uszkodzeń i podrażnień skóry w miejscu zabiegowym. Pacjent musi poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i chorobach. Przed zabiegiem pacjent powinien zaprzestać spożywania alkoholu.

Efekty

Efekty zabiegu są spektakularne, a należą do nich między innymi: redukcja tkanki tłuszczowej, wymodelowanie sylwetki, redukcja zmarszczek, niwelacja blizn, redukcja cellulitu, wykonturowanie sylwetki, lepsze ukrwienie skóry, lepsze dotlenienie skóry, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, jędrne ciało, a także uelastycznienie skóry ciała. Ponadto osoby po zabiegu kriolipolizy mogą cieszyć się z efektu jakim jest zmniejszenie obwodu ciała w miejscu wykonania zabiegu. Co więcej kriolipoliza cooltech jest zabiegiem, który zapobiega niektórym chorobom, w tym nowotworowym.

Przeciwskazania

Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajdują się m. in.: choroby nowotworowe, nadwrażliwość na niską temperaturę, choroba Raynauda, czyli napadowy skurcz tętnic, miesiączka, choroby wątroby, w tym niewydolność wątroby, hipoproteinemia, zapalenie skóry, krioglobulinemia, okres karmienia piersią, ciąża, rozrusznik serca, metalowe implanty, otwarte rany i uszkodzenia naskórka. Co więcej zabiegu nie można wykonać u osób: przechodzących stany infekcyjne, cierpiących na schorzenia skóry, a także u osób chorujących na cukrzycę. Przeciwwskazanie także przyjmowanie niektórych leków.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:40 minut
Wykonywany przez:kosmetolog
Części ciała:ciało, nogi, brzuch, ramiona
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Kriolipoliza w Warszawie: trwałe wymrażanie komórek tłuszczowych

Zabieg kriolipolizy to bezinwazyjna nowoczesna metoda walki z miejscowym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej, która cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Kriolipoliza to zabieg nieinwazyjny. Oznacza to, że zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent po wykonaniu zabiegu może powróci do pracy oraz wykonywania normalnej aktywności. Jednakże w niektórych przypadkach po zabiegu kriolipolizy może wystąpić zaczerwienienie, lekkie podrażnienie, a także siniaki oraz krwiaki. Oczywiście objawy te znikają samoistnie kilka dni po wykonaniu zabiegu. Zarówno przed, jak i po zabiegu pacjent powinien zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i w tym celu pić około 2 litrów wody na dzień. W tym okresie zaleca się także lekkostrawną dietę oraz aktywność fizyczna.
+
Jak wiadomo komórki tłuszczowe wykazują znaczną wrażliwość na niską temperaturę. Wrażliwość ta jest zdecydowanie większa niż innych tkanek. Kriolipoliza Cooltech to nieinwazyjna metoda polegająca na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Wymrożeniu ulegają tylko komórki tłuszczowe z zabiegowego obszaru ciała. Wówczas bezpieczeństwo zabiegu jest stosunkowo duże ponieważ zabieg nie wywołuje uszkodzenia innych tkanek niż tkanki tłuszczowej. Zatem wszystkie naczynia krwionośne, melanocyty, nerwy obwodowe, a także fibroblasty znajdujące się wokół tkanki tłuszczowej podczas zabiegu pozostają nienaruszone. Są one zdecydowanie bardziej odporne na działanie zimna. Ponadto zabieg nie wymaga hospitalizacji i zastosowania dodatkowego znieczulenia. Natomiast aby przyśpieszyć proces metaboliczny rozbitych tkanek tłuszczowych często dodatkowo do zabiegu zaleca się drenaż limfatyczny bądź masaż próżniowy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa zabiegu kriolipolizy warto wybrać profesjonalny gabinet.
+
Zabieg Kriolipolizy Cooltech poprzez wymrażanie likwiduje podskórne komórki tłuszczowe. Do tego celu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które zostało wyposażone w głowicę. Natomiast w środku głowicy znajdują się czujniki umożliwiające monitorowanie, a także regulowanie chłodzenia przez cały czas zabiegu. To ile konkretnie stopni C potrzeba do wykonania zabiegu jest kwestią zależną od kilku czynników. Przede wszystkim zależy to od: miejsca i obszaru zabiegu oraz ilości tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza umożliwia bezpieczne schłodzenie komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu. Zazwyczaj temperatura stosowana podczas zabiegu mieści się w przedziale od -5 stopni C do -10 stopni C. Jednakże jest to temperatura najbardziej odpowiednia w przypadku osób otyłych. Natomiast w przypadku osób z niedużymi nagromadzeniami tłuszczu zazwyczaj stosuje się od 5 do 0 stopni C. Temperatura dobierana jest przez osobę, która przeprowadza zabieg.
+
Czas trwania zabiegu jest zależy od kilku czynników. Przede wszystkim zależy od tego na jakim obszarze zostanie wykonany oraz od grubości tkanki tłuszczowej. Co więcej niekiedy jedna osoba decyduje się na wykonanie zabiegu jednocześnie na kilku partiach ciała. Wówczas im więcej miejsc tym dłuższy czas zabieg. Jednocześnie zaleca się wykonywanie zabiegu na maksymalnie 7 punktów na ciele. Przeważnie zabieg trwa około czterdziestu pięciu minut.
+
O ilości koniecznych zabiegów decyduje specjalista zajmujący się przypadkiem danej osoby w zależności od grubości tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że zabieg można powtarzać na tej samej części ciała. Przeważnie zaleca się wykonanie serii składającej się z kilku zabiegów. Zabiegi należy wykonywać z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego. Zatem decydując się na wykonanie zabiegu na tej samej części ciała kolejny zabieg przeważnie wykonuje się po upływie od 4 do 6 tygodni. Natomiast jeśli pacjent zdecyduje się na wykonanie drugiego zabiegu ale na innej partii ciała zabieg może zostać wykonany już po upływie dwóch tygodni od pierwszego.
+
Pierwsze efekty zazwyczaj są widoczne po upływie trzech tygodni od wykonania kriolipolizy. To właśnie po tym czasie zaleca się też wykonanie następnego zabiegu. Dzięki temu efekty całej serii będą o wiele bardziej trwałe. Natomiast pełne efekty po zabiegowe widoczne są mniej więcej po upływie około czterech miesięcy po zakończonej serii zabiegów. Jest to czas, w którym potrzebuje ludzki organizm aby pozbyć się rozbitych w trakcie zabiegu komórek tłuszczowych. Oczywiście warto też zauważyć iż długość oczekiwania na efekty jest kwestią dość indywidualną i wielu pacjentów dostrzega efekty już po pierwszym zabiegu.
+
Redukcji tkanki tłuszczowej metodą jaką jest kriolipoliza cooltech tak naprawdę może poddać się każda osoba. Jedynym warunkiem jest pozytywne przejście klasyfikacji do zabiegu i wykluczenie przeciwwskazań. Wówczas zabieg można wykonać niezależnie od płci oraz wieku. Oczywiście osoba chcąca podać się zabiegowi musi posiadać do niego wskazania. Co więcej zabiegu nie można wykonać u osób, które cierpią na miejscowe zaburzenia krążenia oraz u osób, które mają aktualnie stan zapalny. O wszystkich przeciwskazaniach do zabiegu każdy pacjent powinien zostać poinformowany podczas pierwszej konsultacji specjalistycznej.
+
Jest zabieg bezbolesny, aczkolwiek w niektóry przypadkach podczas trwania zabiegu odczuwalny jest lekki dyskomfort. Jest to związane z procedurą zabiegu. Wówczas pacjent odczuwa zasysanie, a także zimno. Warto jednak zauważyć, że są to dolegliwości o niskim stopniu bólowym.

Kriolipoliza, czyli wyjątkowo skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej w Warszawie cennikOpisCenaRezerwacja
Kriolipolizaod 199 zł do 399 zł