Komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej pacjenta

Zabieg wykonywany za pomocą komórek macierzystych pozwala na kondycjonowanie skóry przy minimalnym ryzyku wystąpienia powikłań.

W pierwszej kolejności pacjent, który chce skorzystać z terapii komórkami macierzystymi, w celu niwelacji swojego problemu musi udać się do specjalisty w celu konsultacji. Jeśli lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu następnie pobierana jest od pacjenta krew. To właśnie z krwi pacjenta dzięki nowoczesnej technologii uzyskiwany jest preparat z komórkami macierzystymi. Wówczas to mezoterapia umożliwia przeprowadzenie zabiegu. Sam zabieg polega na wprowadzeniu preparatu w wybrane fragmenty skóry poprzez wykonanie drobnych nakłuć. Wówczas uwalniane są substancje czynne, które stymulują cały proces odnowy tkanki. Zabieg zazwyczaj wykonywany jest w seriach, a po jego wykonaniu można powrócić do codziennych czynności.

Komórki macierzyste Warszawa

Terapia komórkami macierzystymi w medycynie estetycznej umożliwia leczenie łysienia, a także poprawia kondycję skóry i redukuje drobne zmarszczki.

Dla kogo

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemem wypadania włosów i łysieniem. Co więcej tego typu zabieg stosowany jest w obrębie twarzy dekoltu i szyi w celu redukcji zmarszczek i przywrócenia skórze jędrności. Zabieg ten doskonale sprawdzi się u osób pragnących zwalczyć nawet głębokie cienie pod oczami. Na terapię z komórek macierzystych wielu pacjentów decyduje się w celu usunięcia blizny bądź rozstępów. Zabieg poleca się także jako profilaktykę zwalniającą proces starzenia się skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Warto zwrócić uwagę na to, że zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem komórek macierzystych nie wymaga od pacjenta specjalnego i wcześniejszego przygotowania się. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu u danego pacjenta musi być poprzedzony konsultacją specjalistyczną, podczas, której lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Wywiad ten ma przede wszystkim za zadanie ustalenie wszelkich występujących u danego pacjenta przeciwwskazań do wykonania zabiegu. To specjalista podejmuje decyzję o podjęciu leczenia danej osoby.

Efekty

Efekty zabiegu z zakresu medycyny regeneracyjnej są dostrzegalne kilka miesięcy po jego wykonaniu. Wówczas skóra wygląda na odmłodzoną, jędrną, a zmarszczki są zredukowane. W zależności od celu przeprowadzania terapii można spodziewać się m. in. spowolnienie procesu wypadania włosów, redukcji blizn i rozstępów, ogólnej poprawy kondycji skóry, dogłębnego nawilżenia, poprawy mikrokrążenia, a także redukcji problemu jakim są drobne zmarszczki. Dzięki wykorzystaniu komórek macierzystych istnieje możliwość wypełnienia ubytków w tkance tłuszczowej.

Przeciwskazania

Istnieją przyczyny przez, które specjaliści nie dopuszczają do zabiegu niektórych osób. U takich osób podczas konsultacji przed zabiegowej wykryto przeciwwskazania. Wśród przeciwwskazań znajdują się m. in. przyjmowanie leków rozrzedzających krew np. aspiryny, ciąża i laktacja, problemy związane z krzepliwością krwi pacjenta, nieuregulowana cukrzyca, aktywna choroba nowotworowa, choroby wątroby i nerek, nadciśnienie, a także zakażenia wirusowe, w tym zakażenia wirusem HIV, HBV oraz HCV. Wykluczenie przeciwwskazań sprawia, że metoda jest bezpieczna.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Cala twarz. dekolt. szyja
Inwazyjność:Zabieg iniekcyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1-3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Komórki macierzyste Warszawa

Przełomowa i bezbolesna terapia komórkami macierzystymi

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
W świecie medycyny estetycznej, ale i nie tylko komórki macierzyste uznawane są za najistotniejsze komórki organizmu. Komórki te można podzielić na trzy podkategorie: embrionalne, płodowe, a także somatyczne. To właśnie somatyczne komórki macierzyste są przeważnie wykorzystywane w medycynie estetycznej, a pozyskiwanie ich polega na pobraniu krwi od danej osoby, u której będzie wykonywany zabieg. Przed wykonaniem terapii pobrana krew dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii wytwarzany jest skoncentrowany preparat z komórkami macierzystymi. Natomiast sama aplikacja preparatu odbywa się znaną w medycynie metodą jaką jest mezoterapia. W zależności od problemu danej osoby preparat może być wzbogacany. Przykładowo skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste tworzą preparat, który świetnie sprawdza się jako sposób na poprawę gęstości skóry, rewitalizację i leczenie łysienia.
+
Sam czas terapii z komórkami macierzystymi jest ściśle zależny od obszaru ciała na jakim jest przeprowadzany. Statystycznie czas zabiegu medycyny estetycznej szacowany jest na około od trzydziestu do sześćdziesiąt minut. Sama mezoterapia zajmuje około 30 minut, ale do czasu zabiegu należy doliczyć czas pobrania krwi i pozyskania preparatu. Warto także pamiętać, że w większości przypadków specjaliści sugerują/zalecają wykonanie serii składającej się od dwóch do trzech, czterech zabiegów w celu uzyskania najlepszych efektów. Choć sam zabieg nie trwa długo warto wiedzieć, że na jego pełne efekty klienci klinik medycyny estetycznej muszą poczekać nawet kilka miesięcy, a efekty są rewelacyjne.
+
Komórki macierzyste znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Między innymi dzięki komórkom macierzystym istnieje możliwość leczenia łysienia, rewitalizacji i odnowy skóry. Dzięki komórką macierzystym można uzupełnić ubytki tkanki tłuszczowej. Natomiast bardzo często komórki macierzyste są wykorzystywane także w ortopedii np. w przypadłościach takich, jak: kolano skoczka, uszkodzenia stawu kolanowego, uszkodzenia stawu skokowego, uszkodzenia torebek stawowych z niestabilnością, leczeniu w rewizjach załamań oraz protezoplastyk z użyciem przeszczepów kostnych. Wówczas wymagana jest konsultacja ortopedyczna.
+
Po przeprowadzonym terapii u niektórych osób może wystąpić lekkie zaczerwienie, a także obrzęk w okolicy miejsc aplikacji preparatu z komórkami macierzystymi. Natomiast tego typu dyskomfort powinien minąć samoistnie. W przeciągu około 30 minut po przeprowadzonym zabiegu można powrócić do codziennych czynności bez obaw pojawienia się innych dolegliwości. Oznacza to, że zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji niemniej jednak należy pamiętać aby unikać oddziaływania promieni słonecznych na obszar obstrzykiwania. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w formie kremu.
+
Zabieg pod okiem odpowiednio wykwalikowanego lekarza jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Sam proces nakłuwania odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Natomiast preparat stosowany w jego trakcie pozyskiwany jest z naszych własnych komórek macierzystych, a to oznacza, że jest on biozgodny z naszym organizmem. To wywiera ogromny wpływ na zdolność przyswajania preparatu i sprawia, że metoda ta jest dla nas bezpieczna. Warto wiedzieć, że jest to naturalna metoda, która daje naturalne i duże efekty. Co ważne w trakcie zabiegu, a także po nim nie należy obawiać się żadnych reakcji alergicznych.
+
Mezoterapia czynnikami wzrostu i własnymi komórkami macierzystymi jest wyjątkowo skuteczna. Naturalność komórek macierzystych daje możliwość na to aby uniknąć przerysowanych oraz nienaturalnych efektów. Piękny naturalny efekt odmłodzenia bez użycia skalpela to rewolucja w medycynie estetycznej, która nie bez przyczyny niemal z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem na całym świecie.
+
Oczywiście decydując się na wykonanie terapii komórkami macierzystymi wielu pacjentów nurtuje pytanie dotyczące konieczności powtarzania całego procesu terapii. To ile razy należy wykonać procedurę w celu uzyskania jak najkorzystniejszych rezultatów zależne jest od naszych indywidualnych oczekiwań wobec efektów oraz od powierzchni ciała na jakiej będzie wykonywany. Przeważnie zaleca się wykonanie minimum dwóch serii. Aczkolwiek wiele osób decyduje się na większą ilość serii, która jednak nie przekracza liczby czterech serii.
+
Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Oczywiście dzięki terapii z komórkami macierzystymi można zahamować proces wypadania włosów, a także łysienia. Co więcej obecnie ta metoda jest jedną z najpopularniejszych sposobów stosowanych w walce z łysieniem androgenowym. Wówczas poprzez zastosowanie terapii komórki mieszki włosowe zostają odpowiednio odżywione i dotlenione, a to powoduje ich wzmocnienie oraz odbudowę. Terapia komórkami macierzystymi nadaje się nawet dla osób borykających się z zaawansowanym procesie utraty włosów.

Przełomowa i bezbolesna terapia komórkami macierzystymi cennikOpisCenaRezerwacja
Komórki Macierzyste - Twarz 989 zł Szybki kontakt
Komórki macierzyste - Leczenie łysienia, skóra głowy 1759 zł Szybki kontakt
Komórki macierzyste - Oczy 989 zł Szybki kontakt
Leczenie trudno gojących się ran komórkami macierzystymi CGF 1209 zł Szybki kontakt