Plastrowanie dynamiczne Warszawa

Skuteczny sposób na pozbycie się bólu mięśni i stawów

Kinesiotaping polega na oklejaniu wybranych obszarów ciała za pomocą specjalnych, elastycznych plastrów wykazujących ruchomość na poziomie ok. 140% długości wyjściowej, a więc elastyczności porównywalnej do tej charakterystycznej dla ludzkich mięśni. Cieszący się coraz większym zainteresowaniem taping wspomaga leczenie dolegliwości bólowych, niweluje obrzęki oraz opuchlizny, rozluźnia napięte mięśnie, poprawia propriocepcję, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków.

W tej metodzie rehabilitacji wyróżniamy 6 podstawowych technik aplikacji plastrów, które specjaliści dobierają do indywidualnych potrzeb pacjenta – mięśniową, więzadłową, powięzi, przestrzenną, limfatyczną oraz korekcyjną. Niemniej istotną kwestią jak metoda aplikacji jest także kształt plastrów, który dopasowuje się do miejsca w jakim występują dolegliwości, a także samego celu kinesiotapingu.

Kinesiotaping Warszawa

Kinesiotaping Warszawa to całkowicie bezpieczna metoda leczenia stosowana nie tylko w urazach sportowych zawdzięczająca swoją efektywność uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscach, na które fizjoterapeuta nakleja plastry

Dla kogo

Niewątpliwą zaletą jaką może pochwalić się kinesiotaping jest fakt, że w porównaniu do wszelkich innych, dostępnych alternatyw, ma on niezwykle uniwersalne zastosowanie i pomaga w leczeniu wielu dolegliwości bólowych. Wskazaniem do skorzystania z tej formy usług oferowanej przez naszą klinikę jest m.in. kolano skoczka, ostroga piętowa, łokieć tenisisty, porażenie nerwu twarzowego, obrzęk limfatyczny, łokieć golfisty, a także wady kręgosłupa i klatki piersiowej, ograniczenia ruchu w stawach, stany zapalne i dolegliwości o podłożu zwyrodnieniowym. Ponadto, w ostatnich latach kinesiotaping wykorzystywany jest także w gabinetach medycyny estetycznej jako sposób na bezbolesną redukcję zmarszczek oraz lifting skóry. Taping może być stosowany u pacjentów w każdym wieku - dzieci, dorosłych, osób starszych, a także kobiet w ciąży.

Przygotowanie do zabiegu

Taping z wykorzystaniem taśm kinezjologicznych nie wymaga zbyt skomplikowanego przygotowania się - w tym bowiem przypadku nie ma mowy o kilkugodzinnym poście czy też innych wyrzeczeniach. Do kinesiotapingu trzeba za to dokładnie przygotować skórę. Powinna być ona sucha i dokładnie oczyszczona, a więc na jej powierzchni nie mogą znajdować się balsamy, kremy czy też olejki przeciwsłoneczne oraz przeciwbólowe maści. Jeszcze przed rozpoczęciem kinesiotapingu osoba wykonująca zabieg powinna przemyć skórę wodą z mydłem, a następnie przetrzeć ją gazą nasączoną alkoholem o właściwościach odkażających. Warto zaznaczyć, że efektywność zastosowania taśm może pogorszyć owłosienie ciała.

Efekty

Niepozorne plastry nie bez powodu cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród fizjoterapeutów, jak i pacjentów poszukujących nowych sposobów na walkę z niedającym o sobie zapomnieć bólem. Taping może się bowiem pochwalić imponującą liczbą pozytywnych efektów jego stosowania. Nie tylko zmniejsza stan zapalny, ale również poprawia krążenie krwi, oddziaływając na układ limfatyczny umożliwia zmniejszenie opuchlizny, unosi skórę, działa na receptory bólu (niweluje ich drażnienie), obniża napięcie mięśniowe.

Przeciwskazania

Niestety nie każdy pacjent skarżący się na różnego typu dolegliwości bólowe może przekonać się na własnej skórze czy wykonywany w centrum rehabilitacji czy też klinice Sky Clinic kinesiotaping jest skuteczny. Z tej formy rehabilitacji z wykorzystaniem plastrowania powinny zrezygnować osoby posiadające niezagojone rany, niezrośnięte złamania, świeże tatuaże, a także pacjenci zmagający się z nowotworami złośliwymi, zakrzepicą żył głębokich, ostrymi alergiami, jak i zaburzeniami czucia głębokiego wynikającego m.in. z cukrzycy.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Kinesiotaping Warszawa

Plastrowanie dynamiczne - skuteczny sposób na pozbycie się bólu mięśni i stawów

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Kluczem do sukcesu jest tutaj prawidłowa technika, dlatego też mając na względzie prawidłowy przebieg zabiegu warto oddać się w ręce profesjonalistów ze Sky Clinic. Dobór techniki klejenia uzależniony jest bowiem od rodzaju dysfunkcji z jaką zmaga się pacjent, a poszczególne urazy wymagają specyficznej terapii - w niektórych przypadkach konieczne okazuje się maksymalne naciągnięcie taśm kinezjologicznych, w innych z kolei naciąg powinien być minimalny.
+
Naturalnie, terapia z wykorzystaniem specjalistycznych taśm po wcześniejszym zdiagnozowaniu źródła bólu, a więc wykonaniu testów funkcjonalnych niezwykle pomocnych w odnalezieniu przyczyn bolesności kręgosłupa, daje bardzo dobre efekty. Zwłaszcza jeżeli zostanie ona połączona z fizjoterapią odbywającą się w centrum rehabilitacji. Jedną z najbardziej popularnych metod plastrowania dynamicznego stosowanego przy bólu pleców jest technika oklejania więzadłowego oraz mięśniowego, choć oczywiście nie jest to regułą, gdyż nie ma jednej, uniwersalnej konstrukcji taśm o działaniu przeciwbólowym.
+
Decydując się na kinesiotaping w Warszawie (oraz każdym innym mieście) kompletnie nie musisz martwić się o ewentualne, negatywne skutki dla zdrowia wynikające z użytkowania kolorowych taśm. Stosowane do tego rodzaju terapii plastry są wykonane z najwyższej jakości, naturalnej bawełny, której grubość, jak i rozciągliwość wzorowana jest na właściwościach ludzkiej skóry, a ich wierzch pokryty jest atestowanym klejem medycznym gwarantującym doskonałą przyczepność
+
Przyjmuje się, że po naklejeniu taśm kinesio utrzymuje się je na ciele przez około 7 dni i taką właśnie praktykę zalecamy naszym pacjentom. Po upływie tygodnia należy delikatnie zdjąć taśmy i zrobić sobie minimum 24-godzinną przerwę od tapingu. Wykorzystywane w Sky Clinic plastry przepuszczają powietrze i są wodoodporne, tak więc nie musisz martwić się o ewentualny dyskomfort wiążący się z ich użytkowaniem przez wspomniany, dłuższy okres czasu. Z naklejonymi plastrami możesz się więc kąpać, ale za to nie powinieneś pić alkoholu ani też się opalać. Ogólny czas trwania terapii z plastrami uzależniony jest od efektów ich stosowania - pracujący w naszej klinice eksperci doradzą Ci najbardziej optymalne rozwiązanie, które zagwarantuje pożądane efekty.
+
Jak najbardziej! Co więcej wiele osób korzystających z naszych usług uważa, że taping ma znaczący wpływ na poprawę ich samopoczucia, a liczne przykłady dowodzą, że w połączeniu z terapią manualną oraz ćwiczeniami plastry zapewniają zmniejszenie dolegliwości bólowych nawet w najcięższych przypadkach.
+
Oddając się w nasze ręce możesz mieć pewność, że będziesz pod opieką wyłącznie wykwalifikowanych i posiadających niezbędne doświadczenie specjalistów mogących się pochwalić stosownymi certyfikatami potwierdzającymi ich umiejętności. W codziennej pracy w klinice mieszącej się w Warszawie stawiamy na najwyższą jakość usług, profesjonalizm oraz empatyczne podejście do odwiedzających nas klientów, ponieważ liczy się dla nas ich pełne zaufanie oraz zadowolenie.
+
Cena plastrowania dynamicznego uzależniona jest od kilku czynników. Znaczenie ma tutaj nie tylko doświadczenie osoby wykonującej zabieg, ale również powierzchnia oraz rodzaj części ciała na jakiej mają zostać naklejone taśmy kinesio, a także ilość zużytych plastrów. Orientacyjne koszty poznasz podczas umawiania się na wizytę w naszej klinice osobiście bądź też za pomocą telefonu.
+
Na szczęście zadanie nie jest to zbyt skomplikowane, a przy zachowaniu ostrożności zaręczamy, że cały proces przebiegnie całkowicie bezboleśnie. Pierwsze próby usuwania plastrów do kinesiotapingu warto jest rozpocząć nie wcześniej niż 5 dni po ich naklejeniu, ponieważ wówczas komórki skóry zaczynają się łuszczyć, co znacznie ułatwia cały proces. Rozpocznij od gorącego prysznica bądź wtarcia w skórę olejków, które ułatwią "pracę" z plastrami, a następnie naciągnij skórę przy jednym z końców taśmy, odciągnij jej końcówkę od powierzchni skóry, delikatnie pociągnij plaster i po odklejeniu całego kawałka naciągnij skórę ponownie i powtórz całość aż do usunięcia wszystkich fragmentów taśmy. Pamiętaj by usuwać plastry zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów i nie wykonywać tego zabiegu zbyt gwałtownie, gdyż może to doprowadzić do podrażnienia lub też uszkodzenia skóry.

Kinesiotaping Warszawa: pożegnaj ból i dyskomfort cennik


OpisCenaRezerwacja