Skuteczne leczenie uśmiechu dziąsłowego- toksyna botulinowa

Botoks to jeden z najskuteczniejszych oraz najmniej inwazyjnych sposobów pozbycia się uśmiechu dziąsłowego

Zastosowana tutaj toksyna botulinowa skutecznie blokuje przewodnictwo nerwowo-mięsniowe, co skutkuje rozluźnieniem mięśni występującym już po kilku dniach. Sam zabieg jest stosunkowo prosty i nieinwazyjny. Lekarz podczas wykonywania zabiegu dokonuje kilku nakłuć w odpowiednich miejscach i obszarach- w tym przypadku są to skrzydełka nosa. Warto jednak zadbać o dobór odpowiedniego i sprawdzonego specjalisty, który doskonale zna się na anatomii i wykona ten zabieg prawidłowo. Sam zabieg jest krótki i trwa około 30 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po jego wykonaniu możliwy jest powrót do normalnych zajęć, jednak przez pierwsze dni warto powstrzymać się od podejmowania nadmiernej aktywności fizycznej. Wśród najczęstszych przyczyn tego problemu wymieniane są widoczne wady zgryzu, silne mięśnie wargi górnej czy za wysoka szczęka.

Gummy smile- leczenie uśmiechu dziąsłowego

Ze względu na fakt, iż jest to zabieg w pełni odwracalny pacjenci chętnie go wykonują, jest on w pełni bezpieczny i zapewnia widoczne rezultaty.

Dla kogo

Gummy smile to istotny defekt, który dotyka wielu pacjentów. Jest on źródłem wielu kompleksów podczas uśmiechania się, co znacząco obniża komfort życia. Uśmiech dziąsłowy występuje wtedy, gdy usta podczas uśmiechania się odsłaniają również dziąsła, dzięki czemu są one widoczne. Na szczęście można szybko i skutecznie skorygować ten defekt dzięki możliwościom medycyny estetycznej. Zabieg ten powoduje zahamowanie skurczu mięśni, dzięki czemu widoczność dziąseł zostaje wyeliminowana. Często zabieg ten jest polecany jako dodatkowe i skuteczne wsparcie zaplanowanego leczenia ortodontycznego, podczas którego pacjent nosi aparat ortodontyczny. Dlatego też nie ma obaw co do zastosowania tego zabiegu. Te widoczne wady nie muszą już wpływać na samopoczucie.

Przygotowanie do zabiegu

Leczenie uśmiechu dziąsłowego z zastosowaniem toksyny botulinowej nie wymaga specjalnych przygotowań. Zabieg ten jednak poprzedzony jest odpowiednią konsultacją z zakresu medycyny estetycznej, która umożliwi postawienie właściwe postawienie diagnozy oraz określenie zakresu zabiegu korekty uśmiechu dziąsłowego. Leczenie gummy smile przebiega zawsze z zastosowaniem najnowszych technik. Przed wykonaniem zabiegu lekarz podejmuje się analizy jamy ustnej danego pacjenta i na podstawie wywiadu ocenia konieczność wykonania zabiegu. Leczenie gummy smile z wykorzystaniem botoksu jest w pełni bezpieczne i komfortowe dla pacjenta. Cały zabieg przebiega w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu nie ma tutaj żadnych dolegliwości bólowych czy uczucia dyskomfortu.

Efekty

Botoks to skuteczna metoda leczenia gummy smile, gdy podczas uśmiechu widoczne są dziąsła, na co wpływ ma nadreaktywność mięśni mimicznych. W wyniku iniekcji botoksem na okolicę skrzydełek nosa mięśnie ulegają widocznemu rozluźnieniu co pozwala na zachowanie warg w odpowiedniej pozycji, bez odsłaniania dziąseł. Aby utrzymać ten efekt, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu po upływie około 6 miesięcy. Efekty zabiegu z użyciem botoksu są widoczne już po kilku dniach, niemniej jednak w niektórych przypadkach piękny uśmiech zauważalny będzie dopiero po upływie dwóch tygodni. Zabieg daje nam zadowalające rezultaty.

Przeciwskazania

Tak jak w każdym innym przypadku podczas wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej istnieją kluczowe przeciwwskazania do ich wykonania. Są to ogólne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem botoksu. Najważniejsze z nich to okres ciąży i karmienia piersią, uczulenie na toksynę botulinową i białko kurze, zaburzenia krzepliwości, antybiotykoterapia, a także zaburzenia przewodzenia nerwowo--mięśniowego. To konieczne aspekty, aby zabieg ten mógł być przeprowadzony w pełni bezpiecznie. Warto również wspomnieć o tym, iż wiek nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Skuteczne leczenie uśmiechu dziąsłowego- toksyna botulinowa

Botoks to jeden z najskuteczniejszych oraz najmniej inwazyjnych sposobów pozbycia się uśmiechu dziąsłowego

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Botoks to odpowiedni kompleks toksyny botulinowej. Jest to substancja oznaczona jako lek, dlatego też może być ona stosowana tylko przez właściwego lekarza lub odpowiednio przeszkoloną osobę na zlecenie lekarskie. Jest to bezpieczna substancja powszechnie wykorzystywana w medycynie, która stosowana jest nie tylko w przypadku wskazań estetycznych. Innymi problemami niwelowanymi z jej zastosowaniem jest chociażby nadpotliwość oraz bruksizm. Dlatego też nie ma obaw co do jego zastosowania związanej ze "złą sławą" tej substancji.
+
Podanie botoksu skutecznie zaburza przewodzenie nerowowo-mimiczne co pozwala zahamować skurcz mięśni w danym obszarze. Dzięki temu unoszenie wargi nie jest widoczne w trakcie uśmiechania się. Efektem zabiegu jest więc szczery uśmiech bez widocznych defektów. Tak zwany "koński uśmiech" jest skutecznie zniwelowany poprzez zastosowanie odpowiedniej dawki substancji.
+
Prawidłowe i właściwe wykonanie zabiegu z zastosowaniem botoksu wymaga odpowiedniego doświadczenia i wysokiej precyzji. lekarskiej. Zabieg ten można wykonać w każdym przypadku uśmiechu dziąsłowego o ile lekarz nie stwierdzi widocznych przeciwwskazań. Nie ma tutaj żadnych wskazań wiekowych. Jest to zabieg bezpieczny i zapewniający widoczne i skuteczne rezultaty
+
Czas utrzymania się efektu zabiegu z zastosowaniem botoksu jest stosunkowo różny i zależy od wielu czynników, takich jak między innymi ilość podanego leku, efektu, trybu życia i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Dlatego też każdy pacjent będzie cieszył się rezultatami odpowiednio szybciej lub później oraz w dłuższym, lub krótszym czasie. Jednak wraz z powtarzaniem zabiegów botoksu możemy wykonywać je zdecydowanie rzadziej i cieszyć się odpowiednim efektem.
+
Zabieg na uśmiech dziąsłowy powinien być wykonywany raz na około 6 miesięcy. To odpowiednia częstotliwość pozwalająca zachować pożądane efekty. Im dłużej wykonujemy ten zabieg, tym dłuższe mogą być przerwy pomiędzy iniekcjami. Niemniej jednak w niektórych indywidualnych przypadkach możliwe jest wykonanie iniekcji toksyny botulinowej w krótszym okresie czasu, jeśli efekty zabiegu szybko zanikły lub też nie są wystarczające po jednostkowej iniekcji.
+
W tym przypadku wiek nie jest istotnym czynnikiem kwalifikującym do przeprowadzenia zabiegu. Ważny jest stan zdrowia oraz istotne wskazanie, czyli dziąsłowy uśmiech. Lekarz odpowiednio ocenia stan zgryzu i dobiera odpowiednie leczenie. Często stosuje się tutaj leczenie ortodontyczne. Założenie aparatu ortodontycznego powinno być jednak uzupełnione podaniem botoksu w te okolice. To pozwoli zapewnić kompleksowy efekt przy problemach z uśmiechem dziąsłowym.
+
Jeśli chodzi o kwestie naturalnej mimiki twarzy i pracy mięśni to zdecydowanie jest ona ograniczona w danym obszarze zabiegowym. Dlatego też nie są tutaj widoczne mocne ruchy mięśniowe, jednak odpowiednio wykonany zabieg pozwala zachować naturalny wygląd bez istotnej ingerencji w stan i wygląd twarzy. Dlatego też nie ma obaw co do zachowania naturalnego wyglądu po przeprowadzonym zabiegu. Ten obszar jest również zupełnie inny niż te, które najczęściej poddawane są iniekcji.
+
Zabiegi z zastosowaniem botoksu są w pełni odwracalne. Choć nie istnieje skuteczny sposób na usunięcie preparatu z podanej okolicy, to w tym przypadku wraz z upływem czasu i indywidualnych predyspozycji pacjenta toksyna botulinowa jest w sposób naturalny usuwana z organizmu. Efekt zabiegowy widoczny jest przez około 3-6 miesięcy. Co ciekawsze podczas iniekcji botoksem mięśnie w sposób naturalny zmniejszają ekspresję w danym obszarze, "zapominając" o użyciu tych mięśni, co dodatkowo pozytywnie wpływa na uzyskane rezultaty.

Gummy smile- leczenie uśmiechu dziąsłowego cennik

OpisCenaRezerwacja