Pojedynczy zabieg fotoodmładzania redukuje oznaki starzenia się skóry

Fotoodmładzanie to metoda na zmarszczki mimiczne bez inwazyjnej ingerencji chirurgicznej, która daje trwałe rezultaty.

Po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej kwalifikuje daną osobę do zabiegu. Jeśli nie ma przeciwskazań do zabiegu fotoodmładzania można go wykonać. W trakcie zabiegu na twarz, dekolt lub szyje nakładany zostaje żel, który zapobiega obrzękom. Następnie lekarz przykłada do skóry głowicę lasera, która emituje światło lasera. Dzięki temu na skórze np. szyi tworzą się mikrouszkodzenia tkankowe. Wówczas organizm człowieka rozpoczyna proces ich odbudowy . Warto wiedzieć, że światło lasera dociera do głębokich warstw skóry. Wszystko to wpływa na skuteczne odmładzanie, którego dobre rezultaty długo się utrzymują. Zabieg fotoodmładzania przeważnie wykonuje się w seriach, ale jeden zabieg fotoodmładzania w naszym gabinecie daje efekty.

Zabieg fotoodmładzania: odmładza i pobudza włókna kolagenowe

Fotoodmładzanie poprawia samoocenę i pozwala zwalczyć przebarwienia i uporać się ze zmarszczkami oraz rozszerzonymi porami.

Dla kogo

Zabieg fotoodmładzania przeznaczony jest dla osób, które pragną odmłodzić swoją twarz, szyję, dekolt. Jeśli lekarz nie wskaże żadnych przeciwwskazań tak naprawdę zabiegowi może poddać się każda osoba borykająca się z oznakami starzenia się skóry, a jej skóra utraciła jędrność. Zabiegowi często poddają się osoby, których cera posiada nierówny koloryt, przebarwienia, zmarszczki mimiczne, zmiany naczyniowe, rozszerzone pory bądź rozszerzone naczynia krwionośne, a także zmiany potrądzikowe. Stosowanie zabiegu fotoodmładzania można wykonać na różne partie ciała.

Przygotowanie do zabiegu

Aby poddać się zabiegowi należy skonsultować się z naszym kosmetologiem, który zakwalifikuje nas do zabiegu. Pacjent do zabiegu fotoodmładzania powinien się do niego odpowiednio przygotować. Zaleca się na 4 tyg. przed zabiegiem nie korzystanie z solarium, gdyż opalona skóra nie może zostać podda nagrzewaniu lasera. Na tydzień przed zabiegiem nie można przyjmować leków fotouczulających. Na 24h przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać zabiegów złuszczających naskórek, takich jak np. peelingi medyczne.

Efekty

Efekty zabiegu fotoodmładzania jakich można się spodziewać to między innymi: redukcja lub całkowite usunięcie blizn, w tym zmian potrądzikowych, poprawa pigmentacji skóry, pomoc w walce z przebarwieniami i rozszerzonymi porami. Zabiegi laserowe rozwiązują poważny problem, jakim jest opadający owal twarzy, a skóra stanie się jędrna i elastyczna. Po zabiegu nie musisz obawiać się popękanych naczynek. Zabieg wykorzystuje energię cieplną, która oddziałuje na skórę twarzy, sprawia, że skóra produkuje nowe włókna kolagenowe i dodaje jej blasku.

Przeciwskazania

Należy wiedzieć, że do zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich choroby skóry, w tym bielactwo, łuszczyca, zapalenie skóry, a także skłonność do tworzenia się u danej osoby bliznowców, wrażliwa i sucha skóra, choroby nowotworowe i zakaźne. Kolejnym przeciwwskazaniem jest rozrusznik serca oraz metalowe implanty w okolicy miejsca zabiegowego. Zabiegowi nie mogą podać się osoby z nadciśnieniem, kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby cierpiące na zaburzenia krzepnięcia krwi, osoby przyjmujące antybiotykoterapię i leki zmniejszające krzepliwość krwi.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Cala twarz, dekolt, szyja
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Zabieg fotoodmładzania Warszawa

Zabieg fotoodmładzania: odmładza i pobudza włókna kolagenowe

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Czas trwania jednego zabiegu mieści się w przedziale od 45 minut do 60 minut. Konkretnie rzecz ujmując wahania czasu trwania zabiegu wynikają z indywidualnych czynników, w tym obszaru na jakim będzie wykonywany oraz kondycji skóry. Pacjentki na zabieg powinny udać się bez makijażu, wówczas procedura będzie nieco krótsza gdyż pacjentka nie będzie musiała zbywać makijażu przed samym zabiegiem w gabinecie. Niekiedy do uzyskania najlepszych efektów, jak mocne ujędrnienie skóry wymagana jest seria zabiegów fotoodmładzania.
+
Zabiegi fotoodmładzania polegają na odpowiednim naświetlaniu skóry światłem lasera. Wówczas światło zmniejsza oznaki starzenia się. Specjalista na wysmarowaną żelem skórę twarzy, szyi lub dekoltu aplikuje serię świetlnych strzałów o różnej długości. Ich zadaniem jest stworzenie na powierzchni skóry mikrouszkodzeń. W ten sposób nasza skóra motywowana jest do produkcji kolagenu i regeneracji. Metoda ta umożliwia usuwanie przebarwień, zamyka rozszerzone pory, niweluje rozszerzone naczynia krwionośne.
+
Zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Jednocześnie sam zabieg nie zmusza pacjenta do przebycia rekonwalescencji. Natomiast pacjent po przeprowadzonym zabiegu powinien unikać silnego promieniowania UV. Co więcej pacjentom po fotoodmładzaniu zaleca się suplementację witaminą C. Warto wiedzieć, że po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie oraz obrzęk, które zazwyczaj znikają samoistnie w przeciągu kilku godzin bądź dni po zabiegu. jednak nie wywiera to wpływy na fakt, że po fotoodmładzaniu niemal od razu można powrócić do normalnej aktywności.
+
Obecnie laser stosowany w medycynie estetycznej w procesie fotoodmładzania jest najbezpieczniejszym tego typu produktem na rynku i umożliwia przede wszystkim skuteczne fotoodmładzanie. Podczas całej procedury fotoodmładzania pacjent dodatkowo ma założone okulary ochronne. Zabieg powinien być wykonany przez doświadczonego specjalistę. Samo fotoodmładzanie jest nieinwazyjne i nie wymaga znieczulenia. Jeśli lekarz w trakcie konsultacji nie znajdzie u danej osoby przeciwwskazań do zabiegu to może on zostać bezpiecznie przeprowadzony. Natomiast pacjenci przed zabiegiem nie powinni spożywać ziół, takich jak nagietek, czy jeżówka gdyż wpływają one na krzepliwość krwi oraz korzystać z solarium.
+
Wśród pacjentów medycyny estetycznej najpopularniejsze zabiegi fotoodmładzania są stosowane na miejsca ciała takie jak twarz, szyja, dekolt. Tak naprawdę fotoodmładzanie to metoda, z której może skorzystać każda osoba nie posiadająca przeciwwskazań do jego wykonania. Przeważnie osobami, które decydują się na stosowanie fotoodmładzania są osoby posiadające nieestetyczne zmiany naczyniowe, przebarwienia, a także zmarszczki.
+
Warto wiedzieć, że fotoodmładzanie skóry jest zabiegiem dającym efekty już po pierwszej sesji. Natomiast zalecane jest powtórzenie procedury. Przy czym maksymalna ilość zabiegów wynosi trzy. Choć pierwsze efekty są od razu widoczne na pełne rezultaty należy poczekać około do 6 miesięcy po przeprowadzonym fotoodmładzaniu. Aby zyskać lepsze efekty pacjent przed zabiegiem Chcąc powinien na co najmniej jeden tydzień przed terminem wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, odstawić wszystkie kosmetyki na bazie alkoholu oraz zaprzestać używania kosmetyków, które w swoim składzie posiadają witaminę A. Należy także pamiętać, że na siedem dni przed zabiegiem nie wolno już wykonywać peelingów i innych zabiegów złuszczających naskórek.
+
Zabiegi, takiej jak fotoodmładzanie skóry to zabiegi nieinwazyjne. Wówczas nie zależnie czy miejscem zabiegu jest twarz, szyja, dekolt to jest on całkowicie bezbolesny, a w samo przeprowadzenia procedury nie wymaga znieczulenia, aczkolwiek dla większego komfortu danego pacjenta specjalista stosuje żel chłodzący. Żel dodatkowo ma na celu zapobiegnięcie pojawieniu się po zabiegowej opuchliźnie. Natomiast fotoodmładzanie jest doskonałym sposobem na pozbycie się przebarwień i zmarszczek np. z miejsc, takich jak dekolt. Osoby, u których właśnie przeprowadzono fotoodmładzanie mogą od razu wrócić do pracy oraz innych, codziennych czynności.
+
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu są między innymi: pojawienie się na skórze przebarwień, zmiana kolorytu skóry, opadnięty owal twarzy, zmarszczki, widoczne oznaki procesu starzenia się, skóra pozbawiona blasku i elastyczności, zmiany potrądzikowe, a także zmiany naczyniowe. Warto pamiętać, że każde fotoodmładzanie skóry poprzedzone jest konsultacją lekarską. Podczas jej trwania specjalista ocenia skórę i przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Dopuszczenie do terapii fotoodmładzającej zależne jest od decyzji lekarza i od tego czy u danej osoby występują jakiekolwiek przeciwwskazania. Jeśli u pacjenta pojawią się przeciwwskazania zabieg nie zostanie przeprowadzony gdyż nie jest on wówczas bezpieczny.

Zabieg fotoodmładzania: odmładza i pobudza włókna kolagenowe cennikOpisCenaRezerwacja
Fotoodmładzanie T3- Dekolt 549 zł Szybki kontakt
Fotoodmładzanie T3- Dłonie 329 zł Szybki kontakt
Fotoodmładzanie T3- Szyja 439 zł Szybki kontakt
Fotoodmładzanie T3- Twarz 549 zł Szybki kontakt
Fotoodmładzanie T3- Twarz+Szyja 879 zł Szybki kontakt
Fotoodmładzanie T3- Twarz+Szyja+Dekolt 1209 zł Szybki kontakt