Kuracja redukująca nadmiar tkanki tłuszczowej

Zabieg STORZ medical to metoda bezinwazyjna, która daje możliwość modelowania sylwetki za pomocą terapii falą uderzeniową.

Zabieg musi być poprzedzony wizytą u lekarza i dokładnym wywiadem z pacjentem. Gdy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu oceniana jest grubość tkanki tłuszczowej. Wówczas dokonywane są niezbędne pomiary lokalizacji tkanki tłuszczowej w organizmie. W czasie zabiegu klient nie odczuwa bólu, a do zabiegu wykorzystuje się fale o odpowiednio dobranej mocy. Moc i głębokość penetracji musi być dopasowana do ilości komórek tłuszczowych. Dzięki fali tkanka ulega rozpadowi. Tkanka jest metabolizowana poprzez procesy naprawcze organizmu. Wówczas w organizmie następuje zwiększenie produkcji kolagenu. W miejscu zabiegowym nakładany jest żel zmniejszający opór co umożliwia manewry dokonywany przez głowicę urządzenia wytwarzającego fale akustyczne.

Fala uderzeniowa STORZ Warszawa

Zabieg falą uderzeniową odbywa się pod ciśnieniem i umożliwia zmniejszenie obwodów danej części ciała, która została poddana jego działaniu.

Dla kogo

Zabieg STORZ medical przeznaczony jest dla osób, które posiadają skłonność do tworzenia się cellulitu bądź występuje u nich tak zwana pomarańczowa skórka. Co więcej za pomocą fali akustycznej można zredukować wiotkość skóry w całkowicie nieinwazyjny sposób. Obecnie falę wykorzystuje się także u osób wymagających rehabilitacji i u osób zmagających się z problemami takimi, jak m. in. łokieć tenisisty, a także ostroga piętowa. Ponadto zaleca się podjęcie decyzji o zabiegu po procesie odchudzania. Wówczas poprawi on przepływ limfy.

Przygotowanie do zabiegu

Aby przygotować się do zabiegu STORZ medical pacjent nie jest zobowiązany do podejmowania żadnych szczególnych działań. Dana osoba powinna jednak przed zabiegiem zaprzestać wcierania w powierzchnię skóry kremów i innych preparatów. Jeśli dany pacjent przyjmuje na stałe leki powinien poinformować o tym lekarza (dotyczy to także leków przyjętych na 8 godzin przed zabiegiem). Jest to istotne gdyż przyjmowane leki mogą wywołać działania niepożądane i wpłynąć na sam przebieg zabiegu.

Efekty

Po zabiegach medycyny estetycznej każdy oczekuje widocznych rezultatów. Po zabiegu STORZ medical pacjenci niemal natychmiast dostrzegają efekty takie jak m. in. efekt ujędrnienia skóry, zwiększony metabolizm tkankowy, poprawa przepływu krwi. Osoby po wykonaniu zabiegów z falą uderzeniową szybko dostrzegają redukcję cellulitu i usunięcie nadmiaru wody z organizmu, a także odczuwają mniejszy ból i stan zapalny w obrębie obszaru zabiegowego, zabieg doskonale sprawdza się także w wyrównywaniu nierówności.

Przeciwskazania

Podobnie jak w większości zabiegów medycznych i do zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej mogą pojawić się pewne przeciwwskazania. Wówczas zabiegu nie należy wykonywać gdy u danej osoby występują m. in. otwarte rany, ciąża, choroby skóry, choroby nowotworowe, infekcje, stany gorączkowe, gruźlica, rozrusznik serca, zakrzepica żylna, osteoporoza, przepuklina w obrębie obszaru zabiegowego, a także obecność metali w okolicy miejsca zabiegu. Co więcej osoba ta nie może przyjmować leków wpływających na krzepliwość krwi.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Cala twarz, dekolt, szyja
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Fala uderzeniowa STORZ Warszawa

Zabieg STORZ medical to metoda bezinwazyjna, która daje możliwość modelowania sylwetki za pomocą terapii falą uderzeniową.

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Warto wiedzieć, że zabieg STORZ jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Przeprowadzenie zabiegu falą akustyczną obszar skóry pozostaje nie naruszony, a ni też uszkodzony. Oczywiście każda osoba decydująca się na tego typu zabieg powinna wybrać do tego odpowiednie miejsce. Tylko klinika medycyny estetycznej posiadająca doświadczenie jest w stanie zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa. Samo urządzenie wykorzystujące działanie fali akustycznej wpływa na rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu, a także zmniejszenie napięci mięśni. Jednocześnie urządzenie nie wywołuje efektu termicznego, który mógłby wywołać nagrzewanie się tkanek.
+
Zabieg STORZ medical jest nieinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, ani też okresu rekonwalescencji. Po przeprowadzonym zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej zaleca się prowadzenie zdrowego trybu życia i powrót do codziennych aktywności. Osoba, u której przeprowadzono modelowanie sylwetki powinna stosować zbilansowaną dietę bogatą w warzywa oraz owoce. Zaleca się także ograniczenie spożywania produktów wysoko przetworzonych. Po zabiegu STORZ medical ważne jest nawodnienie organizmu i w związku z tym przyjmowanie co najmniej dwóch litrów wody na dobę. Wszystkie uzyskane rezultaty utrzymają się dłużej jeżeli osoba po zabiegu będzie regularnie uprawiać aktywność fizyczną.
+
Z głowicy urządzenia wytwarzana jest fala akustyczna, którą lekarz nakierowuje na obszar skóry wymagający zabiegu. Skóra w tym miejscu powinna być pokryta specjalnym żelem kontaktowym. Dzięki falą z głowicy poddajemy tkankę tłuszczową rytmicznym drganiom. Częstotliwość drgań musi być odpowiednio ustawiona do potrzeb i parametrów osoby poddającej się zabiegowi. Wówczas fala akustyczna powoduje m. in. dotlenienie komórek oraz wzmacnia skórę właściwą i naskórek. Redukcji ulega też napięcie mięśniowe, a krążenie krwi i limfy zostaje pobudzone. Wszystko to wywiera pozytywny wpływ na szybkość metabolizmu i transport substancji odżywczych w organizmie. Fale akustyczne usprawniają cały układ limfatyczny.
+
Czas zabiegu jest zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb pacjenta. Dodatkowo na czas zabiegu wpływa miejsce zabiegu i jego rozległość. Przeważnie długość zabiegu falę akustyczną mieści się w przedziale od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. Aby uzyskać jak najlepsze i długotrwałe rezultaty zabiegu należy rozważyć w porozumieniu ze specjalistą wykonanie całej ich serii. Za optymalną ilość zbiegów uważa się od sześciu do dwunastu zabiegów z użyciem urządzenia STORZ medical. Natomiast pomiędzy zabiegami musi zostać zachowany dystans czasowy. Choć jest to kwestia dość indywidualna to zalecany przez specjalistów minimalny odstęp czasowy w wykonywaniu zabiegu wynosi 2-3 dni. W trakcie ich trwania organizm rozpocznie zmiany i procesy, mające na celu zmetabolizowanie rozbitej tkanki tłuszczowej.
+
Warto zwrócić uwagę na to, że cellulit można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: cellulit wodny, cellulit tłuszczowy, a także cellulit cyrkulacyjny. Niezależnie od rodzaju występowania cellulitu zabieg z falą uderzeniową STORZ medical przynosi bardzo dobre rezultaty. Niektóre pacjentki potwierdzają, że już po pierwszym zabiegu cieszą się widoczną redukcją cellulitu. Oczywiście nie u wszystkich osób wyniki zabiegu będą widoczne w tym samym czasie. Wówczas zależne jest od tego jak duże jest stadium zwłóknienia i jak rozmieszczone są komórki tłuszczowe. Zatem falą uderzeniową można pożegnać się nawet z uporczywym cellulitem, a także uzyskać znakomite efekty modelujące sylwetkę. W miejscu zabiegu następuje redukcja obrzęków oraz redukcja cellulitu, a problem jakim jest wiotka skóra przestaje istnieć.
+
Fala uderzeniowa wykorzystywana w medycynie estetycznej jest polecane osobą, które pragną wymodelować swoją sylwetkę zwłaszcza w miejscach takich jak: pośladki, uda, miednica, czy też brzuch. Fali nie należy stosować bezpośrednio na kości ponieważ może dojść do ich uszkodzenia. Wyjątkiem od tej reguły jest ostroga piętowa oraz niwelowanie dolegliwości związanych z problemem jakim jest łokieć tenisisty. Podczas pierwszej konsultacji lekarskiej powinny zostać omówione z pacjentem wszystkie kwestie dotyczące lokalizacji zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań.
+
Fala uderzeniowa to dokładnie to samo co fala akustyczna. Określenia te są używane zamiennie i oznaczają falę, która posiada duża energię z jednoczesną zdolnością do wprowadzania tkanek tłuszczowych w synchroniczne drgania. Drgania te są naprzemienne, wówczas opierają się na regule rozciągania się, następnie kurczenia się. Dzięki oddziaływaniu fali uderzeniowe/akustycznej można zredukować ból, usunąć nadmiar tłuszczu pozbyć się uporczywego cellulitu, zyskać dobry drenaż limfatyczny, stymulacja mięśni, a także uzyskać efekt regeneracji skóry.
+
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą poddać się zabiegowi falą uderzeniową STORZ medical. Oczywiście w obydwóch przypadkach konieczna jest konsultacja lekarska podczas, której specjalista przeprowadzi wywiad i dokona niezbędnych pomiarów. Jeśli u danej osoby nie wystąpią przeciwwskazania zabieg może zostać przeprowadzony niezależnie od płci.

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej: Fala uderzeniowa STORZ cennikOpisCenaRezerwacja
Storz - fala akustyczna - boczki 439 zł Szybki kontakt
Storz - fala akustyczna - brzuch 439 zł Szybki kontakt
Storz - fala akustyczna - brzuch + boczki 609 zł Szybki kontakt
Storz - fala akustyczna - całe uda 769 zł Szybki kontakt
Storz - fala akustyczna - pośladki 439 zł Szybki kontakt
Storz - fala akustyczna - ramiona 299 zł Szybki kontakt
Storz - fala akustyczna - uda - przód/tył/wewn/zewn 439 zł Szybki kontakt