Skuteczny i bezpieczny zabieg depilacji laserowej. Co warto wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania owłosienia. Jak przebiega?

Laserowe usuwanie owłosienia, podobnie jak większość zabiegów medycznych, zaczyna się od wypełnienia specjalnej ankiety. Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu. Kolejnym etapem jest konsultacja z kosmetologiem, który dokonuje oględzin okolic zabiegowych. Możliwe też, że wstępnie przygotuje on skórę do zabiegu poprzez golenie. Ułatwi to późniejsze wykonywanie czynności i poprawi efekty depilacji laserowej.
Jeśli chodzi o depilację laserową okolic bikini – klient może skorzystać z bidetu lub przybornika higienicznego, aby odświeżyć strefy intymne. Zabieg depilacji laserowej odbywa się bez znieczulenia. Chłodząca głowica szafirowa łagodzi bowiem ból w wystarczającym stopniu.

Nieinwazyjna depilacja laserowa Warszawa

Kosmetolog wykorzystuje laser diodowy do zeskanowania obszaru skóry. Później nakłada krem łagodzący, a reszta etapów przebiega w domu.

Dla kogo

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej? Co do zasady, depilacja laserowa nie ma żadnych konkretnych zaleceń lub wskazań. Zabieg laserem Vectus dotyczy bowiem jedynie aspektu estetycznego ciała. W związku z tym dedykowany jest wszystkim osobom, które chcą się pozbyć owłosienia z danego fragmentu swojej skóry. Rzadkim przypadkiem jest występowanie tzw. hirsutyzmu. Okolicznościami stwarzającymi zapotrzebowanie wykonania depilacji laserowej mogą być preferencje osobiste, preferencje partnera lub różne problemy związane ze zbyt intensywnym albo kłopotliwym owłosieniem. Laserowe usuwanie włosów poprawia higienę skóry, daje oszczędność czasu podczas kąpieli i eliminuje takie problemy jak nawracające zapalenia mieszków włosowych.

Przygotowanie do zabiegu

Jak się przygotować do zabiegu? Jeśli chodzi o przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej - zaleca się ogolenie włosów w miejscu depilacji na około 6-18 godzin przed zabiegiem. Udając się do studia warto założyć coś luźnego i wygodnego, np. bawełnianych dresów i komfortowej bielizny. Jeśli chodzi o to, jak wygląda sama depilacja laserowa. Na miejsce zabiegu należy przybyć na około 10 minut przed umówioną wcześniej godziną rozpoczęcia. To w celu wypełnienia niezbędnej dokumentacji. Później kosmetolog przeprowadza kompleksową konsultację. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, klient zostaje przygotowany do zabiegu. Obszar skóry jest odkażany specjalnym płynem, a następnie zeskanowany przy pomocy emitera laserowego.

Efekty

Jakie są efekty depilacji laserowej? Największymi zaletami, jakie zapewnia depilacja laserowa są ogromna oszczędność czasu podczas mycia oraz znaczna redukcja podrażnień wynikających ze stosowania metod mechanicznych. Do tego dochodzi również skuteczne rozwiązanie problemu wrastających włosków, uporczywego owłosienia i innych. Kolejne efekty zabiegów to nieporównywalnie większa trwałość w stosunku do metod mechanicznych. Aksamitna gładkość skóry utrzymuje się bowiem nawet do dwóch i pół miesiąca. Odstępy między kolejnymi zabiegami odnawiającymi wynoszą z reguły od 6 do 10 tygodni. Dodatkowo - po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej istnieje możliwość golenia w miejscu depilacji. Z kolei przy metodach tradycyjnych (wosk, depilator) jest to niewskazane.

Przeciwskazania

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej? Depilacja laserowa nie może być przeprowadzona trakcie ciąży. Przeciwwskazaniem jest również karmienie piersią, niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne oraz czynne choroby skóry, objawiające się w obszarze miejsca zabiegowego (np. łuszczyca czy bielactwo). Zabrania się również wykonywania zabiegu depilacji laserowej podczas przyjmowania leków, które zwiększają podatność na światło. Dotyczy to również ziół i naparów ziołowych (jak np. nagietek czy dziurawiec), które nazywane się ziołami światłoczułymi. Wykonanie serii zabiegów depilacji będzie niemożliwe także dla osób w trakcie terapii wykorzystujących AHA, BHA i PHA. Czyli innymi słowy dla osób stosujących tzw. peelingi chemiczne w obszarze zabiegowym.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 45 minut
Wykonywany przez:kosmetolog
Części ciała:Ciało, pośladki, uda
Inwazyjność:Zabieg bezinwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:5- 10 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Nieinwazyjna depilacja laserowa Warszawa

Depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania owłosienia.

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Usuwanie owłosienia przy pomocy depilacji laserowej w miejscach, gdzie znajdują się tatuaże lub znamiona jest kategorycznie zakazane. W przypadku wykonania zabiegu w takim obszarze efektem byłoby bardzo dotkliwe poparzenie skóry. Goi się ono bardzo długo i objęte jest wysokim ryzykiem zakażeń i innych powikłań. Osoby mające tatuaże lub znamiona w obszarze, które chciałyby poddać zabiegowi, muszą poszukać metod alternatywnych. Istnieje możliwość wykonania zabiegu depilacji laserowej w kilkucentymetrowym odstępie od takich miejsc. Niemniej jednak w nich samych jest to surowo zakazane.
+
Kategoryczną różnicą, która odróżnia depilację laserową od metod mechanicznych jest fakt, iż jest ona jedyną trwałą metodą. Wszelkie zabiegi takie jak depilacja woskiem, używanie depilatorów, pasty cukrowej czy maszynek jednorazowych nie usuwają włosów na stałe. Laser diodowy, który wykorzystuje się podczas depilacji laserowej, opiera swoje działanie na zasadzie tzw. selektywnej termolizy. Oznacza to, że melanina zawarta w owłosieniu pochłania wiązkę lasera. Po pochłonięciu energii następuje termiczne uszkodzenie włosa, przy jednoczesnym nienaruszeniu pozostałych tkanek w okolicy. Wskutek tego zjawiska wzrost włosa zostaje zahamowany, podobnie jak sama jego faza anagenu. Włos obumiera.
+
To, z ilu dokładnie wizyt wchodzi w skład serii zabiegów depilacji laserowej jest kwestią czysto indywidualną. Najbardziej ogólny możliwy przedział wynosi od 4 do 12 zabiegów depilacji laserowej. Należy jednak pamiętać, że jest to uwarunkowane bardzo dużą liczbą czynników indywidualnych - które sprawiają, że każdy przypadek jest inny. Jakie są to czynniki? Między innymi fototyp skóry, ilość melaniny w owłosieniu, gospodarka hormonalna organizmu, faza rozwoju włosów oraz gęstość mieszków włosowych. W zależności od konkretnych uwarunkować, laser do depilacji będzie radził sobie lepiej lub gorzej z usuwaniem niechcianych włosów.
+
Depilacja laserowa nawet w przypadku osób, które charakteryzują się obniżonym progiem wytrzymałości na ból jest całkowicie bezbolesna. Wynika to z faktu, iż używany w zabiegu laser diodowy jest wyposażony w specjalną głowicę szmaragdową, która zapewnia wydajne i skuteczne chłodzenie. Jeśli chodzi o skuteczność zabiegu i to, jak długo utrzymują się efekty - po raz kolejny jest to kwestia indywidualna. W zależności od diety, zażywanych suplementów i indywidualnych predyspozycji pierwsze mieszki włosowe mogą pojawić się minimum po upływie około 18 miesięcy. W takiej sytuacji należy wykonać 1 lub 2 zabiegi przypominające, które rozwiążą.
+
Jak najbardziej. Nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie pory roku czy pogody, która wykluczałaby wykonanie depilacji laserowej. Należy jednak pamiętać o stosowaniu się do zaleceń kosmetologa, do których zalicza się kategoryczny zakaz opalania i korzystania z solarium. Zaleca się korzystanie z kremu zawierającego silny filtr UV.
+
Co do zasady, depilacja laserowa może zostać wykonana w każdym obszarze na ciele, z którego dana osoba chce usunąć owłosienie (z wyłączeniem przeciwwskazań). Mogą to być zarówno nogi, klatka piersiowa, okolice bikini, ręce, plecy czy twarz.
+
Usuwanie niechcianego owłosienia depilacją laserową musi zostać wykonane przez specjalistę. Tylko odpowiednia technika i umiejętności jeśli chodzi o pojedyncze zabiegi umożliwiają trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia.
+
Depilacja laserowa odbywa się poprzez zeskanowanie całego obszaru zabiegowego. Mała głowica zostaje punktowo przyłożona do kolejnych miejsc na ciele. Światło lasera zostaje pochłonięte przez włosy, które następnie ulegają rozpadowi termicznemu.

Nieinwazyjna depilacja laserowa Warszawa cennikOpisCenaRezerwacja
Epilacja laserowa owłosienia - bikini głębokie 299 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - bikini pełne 249 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - bikini zwykłe 199 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - broda/twarz 139 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - brzuch 199 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - kark 199 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - klatka piersiowa 199 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - kresa biała 139 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - nogi 499 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - pachy 199 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - plecy 299 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - pośladki 199 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - przedramiona 199 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - ramiona 199 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - szpara międzypośladkowa 139 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - uda 299 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - wąsik 139 zł Szybki kontakt
Epilacja laserowa owłosienia - łydki 199 zł Szybki kontakt