Skuteczne usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła Warszawa

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej eliminuje objawy starzenia i poprawia kondycję skóry

Zabieg wykonywany w naszej klinice rozpoczyna się od zakwalifikowania pacjentów do jego przeprowadzenia. Iniekcja wykonywana jest małą igłą, a czas trwania zabiegu wynosi ok. 30 minut. Toksyna botulinowa za pomocą iniekcji wstrzykiwana jest w miejsce występowania bruzd na czole, które wraz z upływem czasu mogą się pogłębiać. U niektórych osób z niskim progiem bólu istnieje możliwość wcześniejsze zastosowanie znieczulenia w formie kremu. Zabieg toksyną botulinową skutecznie usuwa zmarszczki obecne na czole, jak i inne zmarszczki mimiczne. Zmarszczki zostają zredukowane, a pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg ten polega na rozluźnieniu mięśni odpowiadających za tworzenie się zmarszczek poprzecznych czoła.

Ceniony botoks na zmarszczki poprzeczne czoła Warszawa

Zabieg botoksem usuwa bruzdy na czole poprzez zaburzenie przekazywania impulsów nerwowych do mięśni, skutkując ich rozluźnieniem

Dla kogo

Botoks może być zabiegiem wykonywanym w młodym wieku. Działanie preparatu jest bezpieczne i skutkuje poprawą jędrności skóry i eliminacją zmarszczek poprzecznych czoła. Pacjent może cieszyć się z naturalnego wyglądu. Usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła botoksem polecane jest wszystkim młodym osobom, jak i tym w sile wieku. Najczęściej wygładza się zmarszczki poprzeczne czoła, ale także takie problemy, jak: pionowa lwia zmarszczka, kurze łapki czy bruzdy wokół nosa. Botoks w naszej klinice jest szczególnie polecany przy cerze z pierwszymi oznakami dojrzałości.

Przygotowanie do zabiegu

Procedura toksyna botulinową nie wymaga wcześniejszych badań diagnostycznych. Lekarz kwalifikujący do tego zabiegu musi jednie oglądnąć miejsca planowanej iniekcji. Wstrzyknięć nie można wykonać w przypadku stanu zapalnego czy ran i infekcji skóry. Stosowanie leków może być przeciwwskazaniem do usuwania zmarszczek z użyciem botoksu. Niektóre leki należy odstawić na około tydzień przed planowaną procedurą, tylko wtedy możliwe będzie bezpieczne wygładzenie zmarszczek. Co ważne, w pewnych toksyna botulinowa nie może zostać pacjentowi podana.

Efekty

Zmarszczki mimiczne zostają znacznie zredukowane czy całkowicie usunięte już po 3-7 dniach od wykonania infekcji. Oczywiście, istotny jest sam rodzaj zmarszczek mimicznych. Zaburzenie pracy mięśni mimicznych utrzymuje się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, po czym ich czynność powoli powraca, wraz z regeneracją zakończeń nerwowych. Zmarszczki na czole są usuwane w sposób bezpieczny i bezbolesny. Odpowiedni preparat podany we właściwiej ilości jest gwarancją naturalnego wyglądu skóry. Widoczne zmarszczki poprzeczne czoła zostają usunięte, a skóra wygląda młodzieńczo. Ponadto, preparat jest w stanie ukryć jej zmęczenie i stres, a przy tym pomaga uzyskać wypoczęty wygląd. Zastrzyki nie tylko niwelują zmarszczki, ich celem jest też często unoszenie brwi i modelowanie twarzy.

Przeciwskazania

W pewnych przypadkach zabieg toksyną botulinową jest odradzany. Nie powinno się go wykonywać u osób w bardzo młodym wieku (przed 18 rokiem życia). Iniekcji nie wykonuje się też u kobiet w ciąży czy karmiących piersią. Do innych przeciwwskazań zalicza się: choroba Alzheimera, alergia na albuminę ludzką, miastenia gravis, choroby z grupy ALS, zespół Lamberta Eaton, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia układu nerwowego, stwardnienie zanikowe boczne, rozległe uszkodzenia skóry, stosowanie antybiotyków amino glikozydowych. Usuwanie zmarszczek toksyną nie jest możliwe u osób, które stosują takie leki jak: galamina, linkomycyna, hydroksychlorochina, polimyksyna, pankuronium, d-penicylamina, chlorochina, amikacyna, sukcynylocholina, streptomycyna.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz, ciało
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:2 zabiegi
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Skuteczne usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła Warszawa

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej eliminuje objawy starzenia i poprawia kondycję skóry

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Preparat wstrzykuje się w dane obszary na skórze przy pomocy cienkiej igły. Substancja ta należy do neuromodulatorów, natomiast działa poprzez blokowanie sygnałów nerwowych niezbędnych do skurczu mięśni twarzy. Zmarszczki mimiczne są właśnie wynikiem powtarzających się skurczów mięśni twarzy. Po wstrzyknięciu substancji neuromodulator rozluźnia mięśnia, zmarszczki stają się więc w danej strefie mniej widoczne. Rezultaty można zauważyć już po paru dniach, kiedy to nawet głębsze zmarszczki ulegają znacznej redukcji.
+
Substancja ta skutecznie walczy ze zmarszczkami, poprawiając tym samym jędrność skóry. Efekty utrzymuje się przeważnie od 3 do 5 miesięcy od momentu wstrzyknięcia. Wraz z upływem czasu organizm metalizuje toksynę, przez co ruch mięsień czołowy znowu zaczyna się ruszać. Oczywiście efekty zabiegu można podtrzymać, wykonując sesje co 3-4 miesiące.
+
Podanie preparatu zajmuje tylko kilka minut, aczkolwiek wcześniej lekarz musi przeprowadzić z pacjentem wywiad. Na jego podstawie kwalifikuje go do zabiegu, o ile nie stwierdzi pewnych przeciwwskazań. Pacjent musi poinformować specjalistę o stosowanych lekach, infekcjach i chorobach. Otrzymuje od lekarza wszelkie ważne informacje o zaleceniach pozabiegowych i sposobie dalszego postępowania. W kolejnym etapie specjalista określa obszary podania toksyny i wykonuje dokumentację fotograficzną. Botox podaje się bardzo szybko i jest bezpieczny dla zdrowia. Co ważne, procedura jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Po iniekcji skórę się schładza i nakłada specjalny krem, przeciwdziałający tworzeniom się siniaków. A więc cała procedura wraz z konsultacją trwa ok. 30 minut.
+
Po zabiegu pacjenci mogą zauważyć obrzęk skóry. Co ważne taki obrzęk znika po krótkim czasie. Stan skóry jest dobry, jednak nie wolno na nią nakładać kosmetyki. Należy też unikać silnego mycia twarzy, odradzane są więc peelingi. Przez ok. 5-6 godzin po procedurze nie wolno skakać, schylać się i dotykać obszaru poddanego iniekcji. Należy też ochraniać skórę przed promieniami słonecznymi, nie wolno się opalać w solarium czy też chodzić do sauny. Po wstrzyknięciu toksyny nie należy spożywać alkoholu oraz uprawiać intensywnego sportu. Trzeba też ograniczyć mimikę twarzy.
+
Aby skutecznie usunąć zmarszczki na czole, zabieg trzeba powtarzać co 4-6 miesięcy. Oczywiście dokładny czas zależy od wielu różnych czynników. To jak szybko dojdzie do powrotu zmarszczek, zależy głównie od predyspozycji genetycznych, jakości preparatu i umiejętności lekarza.
+
Zmarszczki mimiczne można niwelować przy użyciu toksyny botulinowej u osób powyżej 18- roku życia. Oczywiście wiele zależy tutaj od indywidualnego pacjenta. Na powstawanie zmarszczek wpływa wiele cech osobniczych jak predyspozycje genetyczne czy mimika twarzy. Każdy przypadek jest więc indywidualny, a lekarz jest w stanie doradzić pacjentowi to, czy dany zabieg będzie u niego wskazany.
+
Usuwanie zmarszczek botoksem nie powoduje znacznego dyskomfortu. Pacjenci porównują iniekcję preparatu do ukąszeń komara. Istnieje oczywiście możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego w postaci kremu, aczkolwiek zazwyczaj jest ono zbędne. Nawet osoby szczególnie wrażliwe na ból, przyznają, iż zastrzyki botoksem są właściwie bezbolesne. Do skóry przykłada się okłady chłodzące przed oraz po zabiegu. Zastosowanie odpowiedniej jednostki preparatu zapewnia doskonałe efekty, usuwając zmarszczki na czole, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.
+
Zabieg kwasem hialuronowym daje równie dobre efekty, aczkolwiek nie sprawdzi się w każdej sytuacji. Kwas hialuronowy jest to substancja obecna naturalne w ludzkim organizmie. W przeciwieństwie do botoksu pomaga utrzymać wilgotność w głębszych warstwach skóry. Pomaga więc w lepszym nawilżeniu skóry i jest to typowy wypełniacz. Poprzez gromadzenie wody pomaga wypełnić zmarszczki poprzeczne czoła, dzięki czemu są one znacznie zredukowane. Ponadto, kwasem hialuronowym można wymodelować policzki i usta. Co ważne, kwasu hialuronowego nie wykorzystuje się w okolicach oczu, gdyż nie podnosi on powiek.
+
Jak po większości zabiegów medycyny estetycznej i w przypadku wstrzyknięcia toksyny botulinowej mogą pojawić się efekty uboczne. Zazwyczaj mowa tutaj o takich dolegliwościach jak: tkliwość wokół miejsca wstrzyknięcia, zaczerwienienie, obrzęk czy zasinienia. Takie objawy mijają zazwyczaj po kilku dniach (maksymalnie tydzień) od dnia zabiegu. Pacjent może więc wrócić właściwie od razu do swoich codziennych obowiązków i nie musi przechodzić przez długie okresy rekonwalescencji.

Botoks na zmarszczki poprzeczne czoła Warszawa cennik

OpisCenaRezerwacja
Botoks - 1 okolica 799 zł Szybki kontakt
Botoks - 2 okolice 1299 zł Szybki kontakt
Botoks - 3 okolice 1599 zł Szybki kontakt