Plastyka powiek górnych i plastyka powiek dolnych bez potrzeby hospitalizacji w Warszawie

Plastyka powiek to metoda pozwalająca uzyskać estetyczny wygląd poprzez korektę kształtu i ułożenia powiek

Oczywiście sam zabieg musi być poprzedzony konsultacją lekarza. Następnie sama plastyka powiek może różnić się w zależności od tego, która konkretnie powieka wymaga korekty. W przypadku górnych powiek chirurg plastyczny nacina skórę w miejscu załamania górnej powieki i wycina nadmiar tłuszczu oraz usuwa ewentualne przepukliny tłuszczowe. W przypadku powiek dolnych zabieg przeważnie wykonywany jest w tym samym czasie ale jego przebieg może odbyć się na dwa sposoby. Pierwszy polega na metodzie przezspojówkowej, czyli na cieciu poprowadzonym przez spojówką. Druga metoda to metoda przezskórna, a nacięcie zostaje poprowadzone pod rzęsami. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Młodzieńczy wygląd, czyli plastyka powiek w znieczuleniu miejscowym w Warszawie

Korekcja powiek wpływa na znaczącą poprawę jakości życia danej osoby, a także umożliwia niwelację uciążliwych dla klienta mankamentów estetycznych urody

Dla kogo

Korekta powiek to zabieg przeznaczony dla osób, które posiadają wskazania chirurgiczne do jego wykonania. Do blefaroplastyki kwalifikowane są osoby zmagające się z wiotczeniem skóry powiek, osoby posiadające nadmiar skóry wokół oczu bądź posiadają przepukliny tłuszczowe. Operacje plastyczne powiek wykonuje się także u pacjentów z problemem zawężenia pola widzenia powodowanego przez opadające powieki, u pacjentów z niewydolnością mięśnia dźwigacza powieki górnej, u osób odczuwających ból i ciężkość powiek oraz u osób zmagających się z nieestetycznym kształtem powiek.

Przygotowanie do zabiegu

Każdy pacjent zakwalifikowany do zabiegu musi się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych, w tym morfologii krwi. Natomiast podczas wizyty u lekarza powieki pacjenta osedniane są pod względem anatomicznym i wiotkości gałki ocznej. Na miesiąc przed zabiegiem klient powinien zaprzestać palenia papierosów, a na co najmniej dwa tyg. przed korekcją powiek powinien zaprzestać przyjmowania leków, w tym przede wszystkim leków przeciwzapalnych i leków przeciwbólowych, które w swoim składzie posiadają kwas salicylowy.

Efekty

Zabieg daje pozytywne efekty i poprawia ogólny wygląd powiek, a także całej twarzy. Wówczas po plastyce powiek dolnych i górnych następuje widoczne odmłodzenie okolic oczu. Znacznie widoczna jest redukcja wiotkich i opadających powiek. Zabieg pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Osoby po zabiegu odzyskują utracone pole widzenia, a także nie borykają się już z uciążliwym problemem ciężkich i bolących powiek. Cienie i worki pod oczami znikają. W efekcie dana osoba zyskuje atrakcyjność i bardziej młodzieńczy wygląd, gdyż twarz przestaje wyglądać na zmęczoną.

Przeciwskazania

Warto wiedzieć, że do wykonania plastyki powiek dolnych i górnych istnieją pewne przeciwwskazania, a należą do nich m. in. zaburzenia związane z krzepliwością krwi, cukrzyca, niewyrównane ciśnienie tętnicze, a także infekcje skórne, w tym infekcje bakteryjne i wirusowe. Zabiegu nie powinny także wykonywać kobiety będące w ciąży, osoby ze skłonnością do powstawania bliznowców oraz okres karmienia piersią. Nie zaleca się wykonywania zabiegu u osób z czynnymi chorobami immunologicznymi, chorobami endokrynologicznymi, a także u osób borykających się z chorobami nowotworowymi.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:60 - 120 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Twarz
Inwazyjność:Zabieg inwazyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 zabieg
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Plastyka powiek Warszawa

Plastyka powiek górnych i plastyka powiek dolnych

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjent w jego trakcie nie odczuwa bólu oraz dyskomfortu. Plastyka powiek wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym, bez konieczności odbywania przez pacjentów hospitalizacji. Znieczulenie miejscowe umożliwia bezbolesne założenie szwów ciągłych bądź pojedynczych szwów niewchłanianych. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja, a chirurg plastyczny omawia z pacjentem to jak wygląda cała procedura zabiegu przeprowadzonego pod lub nad oczami. Medycyna estetyczna umożliwia przywrócenie twarzy świeżości, a blizna po zagojeniu się jest praktycznie niewidoczna.
+
Pytania dotyczące czasu rekonwalescencji po korekcji powiek nurtuje wielu pacjentów. Warto wiedzieć, że zabieg ten więżę się z czasem od jednego do czterech tygodni gojenia się miejsc po cięciu skalpela. Przedział czasu jest zróżnicowany gdyż jest on zależny od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Natomiast zazwyczaj po upływie doby od zabiegu pacjenci są już w stanie czytać i korzystać z komputera, a stopniowo powraca też do wykonywania codziennych czynności. Po kilku dniach od daty przeprowadzenia zabiegu można powrócić do pracy, a wystąpienie lekkiego opuchnięcia można zasłonić makijażem. Wybierając się na operacje plastyczne powiek pacjent powinien zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Jest to istotne gdyż po zabiegu dana osoba nie może bez opieki wrócić do domu. Lekarz, który wykonał plastykę powiek powinien wydać pacjentowi konkretne zalecenia. Wówczas przez tydzień od zabiegu zaleca się stosowanie zimnych kompresów i odkażanie rany po operacji. Umożliwi to zapobiegnięcie pojawienia się obrzęków i nadmiernego uczucia swędzenia oczu oraz uczucia pieczenia oczu. Kontrola lekarska powinna mieć miejsce siedem dni od zabiegu. Podczas niej zdejmowane są szwy. Po korekcji powiek dolnych i powiek górnych nie należy korzystać z sauny, basenu, a także solarium. Osoby po zabiegu powinni także rozważyć zwolnienie lekarskie od pracy w ciągu pierwszego tygodnia po plastyce powiek. Istnieje powiem możliwość powstania niewielkich siniaków i zaczerwienienia.
+
Wskazaniami do zabiegu są między innymi: opadająca powieka, nadmiary skóry na powiekach, wiotka skóra, podkrążone oczy, worki pod oczami, zmniejszenie/zawężenie pola widzenia. Lifting powiek/ Blefaroplastyka zalecany jest osobą, które odczuwają dyskomfort życiowy spowodowany nagromadzenia się w powiekach opadającego nadmiaru skóry. Po zabiegu poprawia się nie tylko estetyka twarzy ale i samopoczucie danej osoby. Każda osoba posiadająca wątpliwości dotyczące zabiegu powinna zwrócić się do specjalisty w sprawie pełnych wyjaśnień dotyczących leczenia.
+
Warto wiedzieć, że usunięcie nadmiaru skóry z powiek dolnych i górnych wymaga przeprowadzenia cięcia. Wówczas blizny, które powstaną podczas korekcji powiek mogą być widoczne przez pewien czas od zabiegu. Należy jednak pamiętać, że chirurg prowadzi nacięcie w taki sposób aby linia blizny była jak najmniej widoczna, czyli w załamaniu powieki. Jest wiele klinik medycyny estetycznej, które posiadają atrakcyjne oferty. Ważne jest aby skorzystać z takiej oferty handlowej, która pod względami medycznymi będzie dla nas najlepsza. doświadczenie i kwalifikacje lekarza dają nam pewność, że zabieg wykonany będzie prawidłowo ,a linia blizny, jak najmniejsza.
+
Zarówno przebieg zabiegu, jak i czas jego trwania jest dość zróżnicowany. Wszystko zależy od zakresu operacji. Na czas trwania plastyki wpływa między innymi to, czy plastyce poddawana jest górna, czy też dolna powieka oraz to, czy zabieg będzie przeprowadzany na jednym, czy na obydwu oczach. Przeważnie czas jego trwania waha się w przedziale od 1,5 godziny do 2,5 godzin. Należy pamiętać, że przed korekcją powiek dolnych i górnych nie wolno spożywać alkoholu, a poprzedzająca go konsultacja powinna wykluczyć występowanie u danej osoby przeciwwskazania, w tym uczulenie na znieczulenie.
+
Warto wiedzieć, że pełne i ostateczne rezultaty zabiegu widoczne są po upływie od jednego do trzech miesięcy od daty zabiegu. To właśnie po tym czasie linia blizny pooperacyjnej ostatecznie zanika i przestaje być widoczna. Po korekcji powiek dolnych i powiek górnych zalecane jest korzystanie z kremów posiadających filtr UV. Jest to istotne ponieważ działanie promieni słonecznych może spowodować pojawienie się przebarwień w okolicy linii blizny, a efekty korekty będą zaburzone. Blefaroplastyka powiek ma za zadanie przywrócenie powiekom zdrowszego i młodszego wyglądu. Zabieg poprawia wyrazistość i sprawia, że problem nadmiaru skóry powiek górnych i dolnych przestaje istnieć.
+
Zabieg wykonywany podczas jednej sesji może obejmować górne i dolne powieki. Jednocześnie zabieg chirurgiczny jest bardziej obszerny i może wiązać się z pojawieniem się większego obrzęku w obrębie powieki. Konieczne jest stosowanie zimnych kompresów w celu redukcji opuchlizny.
+
Korekta powiek dolnych i powiek górnych musi zostać poprzedzona badaniami takimi jak, morfologia krwi, badaniem układu krzepnięcia i szczegółowym wywiadem. W związku z tym, że korekcja powiek to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie zwiększenie napięcia m. okrężnego oka i całej powieki wymaga wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Dzięki temu lekarz minimalizuje możliwość pojawienia się nadmiernego krwawienia powiek.

Młodzieńczy wygląd, czyli plastyka powiek w znieczuleniu miejscowym cennikOpisCenaRezerwacja
Blefaroplastka - konsultacja do zabiegu 199 zł Szybki kontakt
Blefaroplastka - powieki dolne 4499 zł Szybki kontakt
Blefaroplastka - powieki dolne z przepuklinami tłuszczowymi 4999 zł Szybki kontakt
Blefaroplastka - powieki górne 3749 zł Szybki kontakt
Blefaroplastka - powieki górne i dolne (komplet) 6749 zł Szybki kontakt