Odmładzanie skóry osoczem bogatopłytkowym, osocze bogatopłytkowe Warszawa

Wampirzy lifting za pomocą komórek macierzystych poprawia gęstość skóry oraz przywraca jej koloryt

Zabieg osoczem bogatopłytkowym poprzedzony jest szczegółowym wywiadem medycznym. Zabieg wykonywany w naszej klinice przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pobieranie krwi rozpoczyna zabieg osoczem bogatopłtykowym. Krew pobierana jest z kończyny górnej. Następnie jest odwirowywana, wskutek czego PRP oddziela się od innych składników krwi. Koncentrat bogatopłytkowy zawierający małą ilość osocza oraz duże stężenie płytek krwi pobierany jest do strzykawki. Do osocza dodawany jest aktywator, który je zagęszcza oraz aktywuje uwalnianie czynników wzrostu. Tak przygotowany preparat podawany jest w formie mezoterapii pacjentowi.

Odmładzanie skóry osoczem bogatopłytkowym, osocze bogatopłytkowe Warszawa

Zabieg osocza bogatopłytkowego trwający około 45 minut, pobudza procesy odnowy skóry twarzy lub skóry głowy.

Dla kogo

Dla kogo przeznaczony jest zabieg osoczem bogatopłytkowym? Jednoznacznymi wskazaniami do zastosowania osocza bogatopłytkowego jest regeneracja skóry, nadmierne wypadanie włosów, korekcja zmarszczek, rewitalizacja skóry, wypełnienie blizn potrądzikowych czy występowanie alergii na inne roztwory kosmetyczne. Osocze bogatopłytkowe prp najczęściej wykorzystywane jest w celu poprawy gęstości skóry twarzy, leczenia łysienia oraz do stymulacji wytwarzania nowego kolagenu. Podanie osocza bogatopłytkowego, przywraca skórze blask, koloryt oraz powoduje wygładzenie zmarszczek.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowywanie do zabiegu osoczem bogatopłytkowym Przed wykonaniem zabiegu osoczem bogatopłytkowym, lekarzy medycyny estetycznej powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem. Należy pamiętać, iż każdy zabieg powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. W przypadku, gdy wykonujemy zabieg osoczem bogatopłytkowym w okolicach skóry głowy, należy w domu umyć i wysuszyć włosy. Natomiast, gdy wykonywany będzie zabieg nazywany wampirzym liftingiem, wizyta w gabinecie lekarza medycyny estetycznej nie wymaga specjalnych przygotowań.

Efekty

Efekty osocza bogatopłytkowego Zależnie od tego, w jakim celu wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe, można zauważyć odrastanie nowych włosów, wzmocnienie cebulki włosów, wygładzenie blizn potrądzikowych, przebudowę włókien kolagenowych oraz napiętość skóry. Ponadto zabieg przy użyciu krwi pacjenta, często wykonywany jest jako kuracja wzmacniająca przy innych zabiegach dermatologicznych. Efekty osocza bogatopłytkowego widoczne są już od pierwszego zabiegu.

Przeciwskazania

Przeciwwskazania Osocze bogatopłytkowe jest materiałem biokompatybilnym, z racji tego, iż jest pozyskiwane z własnej krwi pacjenta. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub reakcji immunologicznych jest znikome. Po zabiegu mogą wystąpić mechaniczne podrażnienia skóry. Mimo swojego bezpieczeństwa istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania terapii osoczem bogatopłytkowym. Wśród nich wyróżnia się karmienie piersią oraz ciąża, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne czy ostre infekcje wirusowe.

Umów się na konsultację

Zadzwoń

Podstawowe informacje

Czas trwania:30 - 60 minut
Wykonywany przez:lekarz
Części ciała:Cala twarz, dekolt, szyja
Inwazyjność:Zabieg iniekcyjny
Sugerowana ilość zabiegów:1 - 3 zabiegów
Porozmawiajmy na Messenger

Umów się na konsultację

+48226022348

Regeneracja skóry, osocze bogatopłytkowe Warszawa

Zabieg osocza bogatopłytkowego trwający około 45 minut, pobudza procesy odnowy skóry twarzy lub skóry głowy.

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANIA PYTANIA I ODPOWIEDZI

+
Pobranie krwi pacjenta, w której zawarte jest osocze oraz inne składniki komórkowe, jest niezbędne do uzyskaniu osocza bogatopłytkowego. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Następnie roztwór jest zagęszczany, a po dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje się osocze bogatopłytkowe. Jest to preparat autologiczny, czyli taki, który jest pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, a stężenie płytek krwi jest niezwykle duże. Ciekawym faktem jest, iż pierwsze osocze bogatopłytkowe wykorzystano już w 1987 roku podczas zabiegu kardiochirurgicznego. Od tamtego czasu, medycyna rozwinęła się na tyle, iż można poszerzyć listę chorób i defektów, w których wykorzystywane jest PRP. Osocze bogatopłytkowe obecnie użytkowane jest w wielu dziedzinach medycyny, w tym w chirurgi twarzowo-szczękowej, chirurgi ginekologicznej oraz ortopedycznej.
+
Z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego związanych jest kilka zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na poprawę napięcia skóry, niwelują kurze łapki oraz zwalczają pierwsze oznaki starzenia skóry. Ponadto, roztwór wykorzystywany jest do wielu innych terapii osoczem bogatopłytkowym, w tym leczeniu łysienia czy zwyrodnienia i urazów stawów. Dodatkowo osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w leczeniu przewlekłych ran, chirurgi ginekologicznej oraz chirurgi twarzowo-szczękowej. Osocze zmniejsza również ryzyko zakażeń w przypadku uszkodzenia tkanek. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest również w medycynie sportowej i ortopedii. Leczenie chorych na tendinopatie również odbywa się przy pomocy osocza. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozwala na znaczne zagęszczenie włosów oraz przyśpiesza ich porost. Osocze bogatopłytkowe prp wzmacnia cebulki włosów oraz pozwala na leczenie łysienia plackowatego, oraz androgenowego. Wampirzy lifting, czyli mezoterapia osoczem bogatołytkowym skóry twarzy, jest przeznaczona dla osób, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia skóry. Ponadto jest to idealny zabieg dla osób ceniących produkty pochodzenia naturalnego. Za pomocą zabiegu mezoterapii można pozbyć się drobnych zmarszczek, odnowić komórki skóry oraz poprawić koloryt skóry.
+
Każdy zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeprowadzony jest według schematu. Pierwszym krokiem jest pobranie krwi od pacjenta. Następnie odwirowanie jej w specjalnej wirówce, w celu oddzielenia osocza. Kolejno zagęszczenie płytek krwi. Tak przygotowany preparat, lekarz medycyny estetycznej podaje pacjentowi w formie mezoterapii. Osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest za pomocą małych igieł. Osocze bogatopłytkowe podane w formie mezoterapii stosuje się w przypadku, gdy problemem pacjenta jest zmniejszona gęstość skóry bądź łysienie. Podczas wykonywania wampirzego liftingu osocze bogatopłytkowe pobudza procesy odnowy skóry twarzy. Osoczem można ostrzykiwać również skórę szyi, dekoltu oraz stronę grzbietową dłoni. Podczas ostrzykiwania skóry głowy, komórki macierzyste inicjują procesy, które w następstwie prowadzą do wzrostu grubości naskórka, poprawy mikrokrążenia oraz wzrostu liczby mieszków włosowych. Dodatkowo w tym przypadku dochodzi do zwiększenia liczby naczyń krwionośnych. W skutek tego osocze pobudza wzrost włosów. Zabieg osoczem bogatopłytkowym trwa około 45 minut i nie jest bolesny.
+
Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczna. Wampirzy lifting wykonywany jest przy pomocy krwi pobranej od pacjenta. Stąd też nie istnieje ryzyko alergii czy nietolerancji komórek macierzystych. Płytki krwi podane w formie mezoterapii są jednym z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Należy pamiętać, by stosować się do wskazówek lekarza, który przed wykonaniem zabiegu przedstawi nam wszystkie przeciwwskazania do jego wykonania.
+
Terapia osoczem bogatopłytkowym nie jest bolesna. Przy zabiegu mezoterapii wykorzystywana jest bardzo cienka igła. Jej ukucia przypominają lekkie uszczypnięcie. Dodatkowo przed zabiegiem osoczem bogatopłytkowym skóra zostaje znieczulona za pomocą maści znieczulającej.
+
Osocze bogatopłytkowe działa zaraz przy pierwszym zabiegu. Ważne jest, aby pamiętać, iż pełnych efektów można spodziewać się po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu osoczem. Dla uzyskania optymalnych i długotrwałych efektów w kwestii gęstości skóry, w naszej klinice zalecane jest wykonanie serii zabiegów - od trzech do pięciu.
+
Medycyna estetyczna wskazuje, iż efekty zabiegów osoczem widoczne są od sześciu do osiemnastu miesięcy w przypadku wampirzego liftingu. Jednakże w przypadku zabiegów wykonywanych pod kątem leczenia łysienia jest to bardzo indywidualna kwestia. Nierzadko zdarza się, iż leczenie jest bardzo trwałe. Z drugiej zaś strony może wymagać powtórzenia zabiegu kilkukrotnie.
+
Zabieg osoczem bogatopłytkowym nie jest inwazyjny. Powrót do normalnego funkcjonowania po wykonanym zabiegu jest niemalże natychmiastowy. Zaraz po przeprowadzonym zabiegu może wystąpić zaczerwienienie oraz niewielkie siniaki, które z powodzeniem można zakryć. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem, który nie przeszkodzi nam w codziennym funkcjonowaniu, jednak nie jest polecany jako szybki zabieg upiększający przed ważnym wydarzeniem.

Regeneracja skóry, osocze bogatopłytkowe Warszawa cennik

OpisCenaRezerwacja